Nehoda spôsobená neúčastníkom cestnej premávky

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Videl som už všeličo, ale toto nie je ani trochu normálne
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vitaj v realite :40bd:
Ale zase čo si pametám ja z potuliek po slovensku - bočné dedinské cestičky skrývali naozaj všelijaké prekvapenia.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

ivko1 napísal:Videl som už všeličo, ale toto nie je ani trochu normálne
Ivko1 realita malebných slovenských dedín naprieč slovenskom. Od severu k juhu,od západu na východ, aj uhlopriečkou zo sz na jv a z jz na sv.
Aj v malebnej dedine do 1950,od 1951 meste Vráble je bežné v jednom dvore päť domov.,dvor je ulica,cesta,dvor tri v jednom.
Niekde je to po právnej stránke ok, niekde ako u oco13,niekde sú stĺpy, brány, betónové ploty.... záleží na človečenstve :4012:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> oco daj nejaké foto nejako si neviem predstaviť aby strecha zasahovala do cesty

ty more to nie strecha zasahuje do cesty, ale cesta zasahuje do strechy
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo - vyhrávaš - je to tak strecha bola asi o 40 rokov skor ako cesta. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Z tej fotky sa mi javí, že aj roh tej strechy by sa dal upraviť, aby toľko nezavadzal.
Pokiaľ si sa už so svojou svojráznou povahou nerozhádal so susedmi bývajúcimi ďalej, možno by aj prispeli remeselníkovi na urobenie tej zmeny.
A ak nie, tak sa mi javí ako dobrý nápad to čo napísal trucker s tou zvislou lešenárskou rúrkou, pretože tak ako je to teraz, to dosť klame zmysly, človek ide, ide a naraz tam vo výške nie je miesto.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Je to stará strecha so stolicou, a zo susedmi problém nie je skôr s "potencionalnymi záujemcami o pozemky"
Ešte schválne kvoli susedovi aby dokázal prejsť zo sejačkou zavesenou na traktore sa demontoval rožný stlp, ktorý opticky podopieral strechu. Tam problémy nebývajú.
Náročné je vyjsť z dvora oproti, ak si doma sám a do roboty proste musíš ísť. Vychádza sa, a hlavne cúva s otvoreným oknom a musíš počúvať.
A vycúvať odtial s vozíkom to už je na profíka. :40bd:
P.S.: to tmavé auto zvykne parkovať vyššie a tak tvorí optické upozornenie , pozor tu treba opatrnejšie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

oco13,podla katastra, je to cesta, alebo chodnik?
Myslim, ze takych situacii je mnoho, proste chodniky casom prerastli v cestu. Aj moji rodicia mali dakedy podobny problem…
Brat kupil chalupu, s pozemkami, prerabal ju a ked tadial isiel starosta, tak ho buzeroval, ze potom, ked bude chciet robit ploty, aby tam nechal aspon 3 metre cesty…
Nuz veru, nechal si vyznacit svoje, avsak tadial by ziadne auto potom nepreslo, tak v ramci dobrych vztahov ubral zo svojho...
Ked tu u nas obce chceli a robili chodniky popri ceste, tak museli od ludi vykupovat pozemky, kedze nebolo miesta a potom este v ramci toho chodnika im robili nove oplotenie.
A aj tak sa nasiel taky, co nechcel ustupit, predat 86m²… Jeden, jediny. 2 roky to trvalo.
V tvojom pripade az by sa stalo nestastie, tak vina pojde ne toho, kto tomu mohol zabranit.
Ak je strecha na tvojom pozemku, tak nik ti nemoze do toho frflat. Len buďes skodny ty, ak ti ju niekto poskodi a nebude pachatela. Neviem, ci mas poistku a ako by sa k tomu postavili.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Podla katastra to nie je ani len chodník , je to pozemok s vecným bremenom - právo prechodu k č.súpisnému 47. Ešte svokrovi rodičia sa dohodli so susedovými rodičmi že ustúpia s plotmi a vznikla tam cestička tak pre trabanta, alebo dva bícykle. No a rokmi to došlo až do tohto stavu.
Budem sa snažiť odchytiť starostu, len ten sa teraz skrýva pred vírusom. Aby dali dolu aspoň značku 20km a pozor deti.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

co takto znacku s maximalnou vyskou ? Ze auto/naklad vyssie nez cojaviem 200cm neprejde ?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vyššie autá chodia velmi zriedkavo a ja ich vytlačím od rohu strechy autom parkujúcim na podvalku. Teda keď si šofér zanadáva čo za somára tu takto parkuje a vyhne sa mi, tak si vlastne zachráni plachtu alebo skriňu. lol
Viac ako problém vnímam rýchlosť ktorou sa cudzinci odvažujú spúšťať dolu uličkou. Domaáci ide pomaly lebo vie kde kto býva a aké má zvyklosti. Horší sú cezpolní a hlavne "profesionáli"
Ako som už písal presne oproti tomu rohu je vjazd do dvora a garaže a človek často potrebuje odísť aj keď je doma sám. Je jedno či predkom alebo zadkom, prvý očný kontakt s cestou je v okamihu keď je polovica auta vonku. Časovo 20s až minuta (v zime)
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco a ako dopadlo setrenie a zaver s tym dolamanym motorkarom?

Henten stav co tam mate je klasicky byvaly spolocny dvor na ktorom je po "dohode" natiahnuty asfalt. Po dohode s ostatnymi vyssie byvajucimi by som dal dolu branu. Tych "ulic" v tomto stave mate v dedine viac :) , aj tam kde chodim sa dostanem s autom do dvora az na druhy krat
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Podobný problém(s nízkou strechou) sme mali aj my. Avšak miesto kde sa ho to týkalo bolo parkovisko - verejné. 4 x nám zramovali roh strechy zásobovacie kamióny - raz sa vinník prišiel priznať, raz sme ho chytili, 2 x ušli, s tým že od vtedy nato miesto išiel iný šofér z danej firmy na inom nákladiaku - nechceli ukázať kamión ani šoféra.... škoda síce nebola veľká no aj 200 € zbytočne a hlavne opakovane už nahnevá.. po 2 incidentoch sme dali tabuľku na foto, aj tak už 2 odvtedy to isté...minimálne vyrobiť svoju tabuľu a kľudne aj 30ku osadiť svojpomocne, domácim to vadiť nebude a cudzí nebudú vedieť že nie je štátna....

https://postimg.cc/qz6Thbj8
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja som na rýnu našrouboval výstražbý trojuholník - už je z neho len polovica. Plachťákov neriešim odkedy som tam dal plech tak škodu majú len oni. No a vedúci dopravy u smetiarov vie koho k nám musí posielať. Je sranda ako okamžite viem že zo smetiarmi nejde "náš" šofér. Naskakovači vreštia už 50m dopredu a navigujú ho aj traja. Plechová skriňa smetiarskeho Actrosu sa do tej strechy vie zahryznúť statočne. lol
Autolaik - Motorkár bol viac doudieraný ako dolámaný a zahralo sa to do stratena. Motorka nemala značky.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný