Nehoda pri parkovani

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

duzdo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 11.07.2014 22:19
Zdieľať na Facebook

Nehoda pri parkovani

Príspevok od používateľa duzdo »

Dobry den,
asi pred 3 tyzdnami som mal nehodu pri parkovani. Pri cuvani som tukol vedla-stojace auto. Na narazniku mal asi 8x5x2cm ohnute. Majitel auta tam bol tiez ale len namna pozeral. Chcel som mu povedat ci je vsetko v ok ale on robil nieco dalej ( bol to postar a nieco tam robil s postou pri dome ) tak som si to nevsimal. Auto som tam nechal zaparkovane este cca 2 hodiny potom co som ho ,,tukol,, Asi pred tyzdnom mi dosli papiere,len od poistovne, ze ake mam skody na aute po nehode :) na com som sa celkom pobavil. Ale sefka mi povedala ze mozem prist o vodicak ked som usiel z miesta cinu. Ako ja som neusiel z meista cinu auto tam stalo este dalsie 2 hodiny. Z poistovne mi povedali ze nemaju este ziadne podrobne informacie co sa stalo len vedia ze som mal ,, autonehodu,, s autom a poslali mi papiere ze to mam zdokumentovat kde mam skody na aute atd atd. Ked som zavolal do poistovne tam mi typek povedal ze mam cakat a nemusim nic posielat,zatial, ze mam cakat. Ako pri cuvani stane sa ze tuknete auto sem tam nie ? tak ja som si z toho hlavu moc nerobil ( este aj skoda bola len na narazniku co stoji ja neviem 20 eur max ) Ale teraz ma mcelkom strach ze pridem koli takejto kravine aj o vodicak ( boli somnou este 3 kamarati, auto stalo na mieste cca 2 hodiny este ale nebol som prinom takze neviem ci to len nahlasil alebo aj policiu ten postar zavolal to je problem, ale prisli mi papiere len od poistovne ziadna policia nic nedoslo, VSETKO SA STALO V NEMECKU ) som velmi opatrny vodic ( kedze mam len 22 vodicak mam 4 roky ale nikdy som nedostal pokutu ani som nemal havariu) a nevyznam sa velmi ani v slovenskych zakonoch nie to este v nemeckych ak mi moze niekto poradit velmi dakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

TY nesmieš odísť z miesta nehody a nie AUTO!!! Panebože, dnes fakt dostane vodičák každý... :::
duzdo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 11.07.2014 22:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duzdo »

Ako pomoct v tom zmysle co by sa mozhlo stat najhorsie, cital som si aj vela prispevkov atd atd a to boli pokuty aj do 1000e tak tu to bude 5x viac xD ale za utek z cinu a ja som neutiekol to je problem a tiez ten ****ny postar na mna pozeral a nic nepovedal ...
duzdo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 11.07.2014 22:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duzdo »

sorry ze nemam nehody kazdy tyzden a nevyznam sa vtom ... vsak ja som nikde neutekal auto tam stalo ja som tam bol tiez este zo 5 minut pri nom a ten postar pozeral namna a nic nepovedal ... a potom si zavola na poistovnu tak to uz je co za defekt
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

On niečo urobil alebo ty?! On mal za tebou prísť a povedať ti, že je to ok, nič sa nestalo?! To ako myslíš vážne alebo nie si celkom kompletný?!

Nemáš nehody každý týždeň tak od tej prvej radšej „odídeš” aby som teda nepovedal, že ujdeš, lebo však ty si neušiel, že? :::
duzdo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 11.07.2014 22:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duzdo »

no mohol nieco povedat. To mas take nieco ako keby som k tebe prisiel dam ti facku ty sa len pozeras na mna o 2 tyzdne mi pride posta ze som ta nasilne napadol. lol ako je to jasne ze je to moja chyba len som necakal ze ten clovek bude takto klepnuty a koli 5cm co vyklepem aj s varechou oznami a pritom to bol este nejaky stary citroen postarsky
Naposledy upravil/-a duzdo v 11.07.2014 23:18, upravené celkom 1 krát.
duzdo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 11.07.2014 22:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duzdo »

lebo prve naco som pomyslel v tej chvili bolo ,, a je to jedno ved sa to stava kazdy den,, ako od policie mi nedoslo nic on to len na poistovnu ohlasil takze prinajhorsom sa co moze stat ? mne tu nemusite vsetci pisat ze som ja vinni a ze ako som sa zachoval, proste som sa zachoval tak ako som sa zachoval v tej chvili ja som sa chcel dozvediet ze ked tam s velkou pravdepodnobnostou policia nebola a on to len na pooistovnu ohlasil ci to mu budem musiet preplatit a bude to alebo co ?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak si mu to mal tou varechou vyklepať! A potom nie odísť, ale spýtať sa či je to tak ok alebo to chce riešiť cez poisťovňu!

Myslím, že ak sa ti z poisťovne ozvali skôr ako policajti tak policajtov nevoela čo je tvoje jediné šťastie lebo ja by som teda volal! A neviem teda ako v Nemecku, ale tu u nás je to útek z miesta nehody za čo je pekne mastná pokuta + ZADRŽANIE VP!
duzdo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 11.07.2014 22:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duzdo »

no keby som mal cislo nanho tak ver ze by som zavolal a preplatil aj 200e hore dole pre mna neni problem ale nejakych 2000 a VP prec to urcite nechcem koli takejto veci :(

no hej od policie mi nic nedoslo ale ako vravi mnepoznam tu zakony lebo mi to netrebalo vediet. No uvidime co sa z toho vykluje ale dufam ze mu to budem musiet ,,len,, preplatit

a dalsi krat pri nehode budem vediet aj ked toto bola nehoda ako ,nehode,
makrela
Príspevky: 2962
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

duzdo napísal:no mohol nieco povedat.
A čo keď bol nemý?
duzdo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 11.07.2014 22:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duzdo »

Napríklad v Nemecku je potrebné volať políciu len ku škodám, ktoré prevyšujú l 500 EUR

ok som zahojeny ^^
duzdo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 11.07.2014 22:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duzdo »

makrela napísal:
duzdo napísal:no mohol nieco povedat.
A čo keď bol nemý?
pochybujem :)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

duzdo napísal:Napríklad v Nemecku je potrebné volať políciu len ku škodám, ktoré prevyšujú l 500 EUR

ok som zahojeny ^^
Ty si fakt zahojený, ale riadne...

Aj u nás nemusíš volať políciu ku škodovým udalostiam (ak škoda nepresahuje určitú hranicu), ale ak z miesta nehody „odídeš” tak už sa zo škodovej udalosti stáva nehoda so všetkými konzekvenciami pre teba ako vinníka!

Ale to je ťažko vysvetľovať niekomu kto nebúra každý týždeň a nepozná miestne zákony tak radšej z miesta nehody odíde...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nevies sa chovat chlapce, to je hlavna chyba...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
duzdo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 11.07.2014 22:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duzdo »

cicmanec napísal:
duzdo napísal:Napríklad v Nemecku je potrebné volať políciu len ku škodám, ktoré prevyšujú l 500 EUR

ok som zahojeny ^^
Ty si fakt zahojený, ale riadne...

Aj u nás nemusíš volať políciu ku škodovým udalostiam (ak škoda nepresahuje určitú hranicu), ale ak z miesta nehody „odídeš” tak už sa zo škodovej udalosti stáva nehoda so všetkými konzekvenciami pre teba ako vinníka!

Ale to je ťažko vysvetľovať niekomu kto nebúra každý týždeň a nepozná miestne zákony tak radšej z miesta nehody odíde...

to som tiez nevedel :) ale nebojsa ja to dam lavackou ked nepridu papiere od policie :)

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných