Nehoda požičaného auta

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marcos113
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 07.11.2015 18:05
Zdieľať na Facebook

Nehoda požičaného auta

Príspevok od používateľa marcos113 »

Takže mám takúto situáciu: Presťahoval som sa do iného mesta, svoje auto som nebral a keďže ho už od novembra nepoužívam požičal som ho zatiaľ kamarátovy nech ho používa on aby len tak nestálo. On bez toho aby som o tom vedel ho požičal ďalšej osobe na večer. No a teraz tretia osoba išla na chvílu preč a nechala ďalšiu osobu v aute nech ho tam počká. Lenže osoba sa rozhodla ísť mu na mojom aute na proti, nedala prednost naburala dalsie auto, nema vodicak a este bola pod vplyvom.

Je to trochu zamotana situacia a tazsia na pochopenie :). Tak v krátkosti tu boli 4 osoby a 4 osoba ho naburala.

Aky problem z toho mozem mat ja ako majitel auta ked som o nicom nevedel?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No budeš mať minimálne opletačky na poistovni, povedzme že z toho že vozidlo riadila osoba ktorá na to nemala oprávnenie sa vykrútiš

Aspon máš do budúcna ponaučenie a aj si zistil čo za kamoša máš
marcos113
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 07.11.2015 18:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcos113 »

Komj
Naposledy upravil/-a marcos113 v 08.11.2016 18:37, upravené celkom 1 krát.
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

nahlasis, resp. uz si urcite nahlasil nehodu poistovni, kde mas uzatvorene PZP. Tymto krokom tvoja povinnost voci poskodenemu skoncila...to, ze "stvrta" osoba nemala VP a bola pod "vplyvom" je uz jeho vec, pre neho je dost zasadne ci do 1 promile, ci nad...ked mas KASKO tak si uplatni narok na nahradu skody.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

problem bude mat ten co ho nabural s policiou a este aj spoistovnou ktora bude od neho pravdepodobne vymahat skodu kedze bol pod vplyvom
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Problém bude mať aj ten kto tej osobe ktorá VP nemá zveril vozidlo.

marcos113 : ešte si zastávaj kamaráta, kto vie ako dlho to už praktizovali, akurát sa ti nepriznali dokedy sa krčach na vodu nerozbil

Ty si uvedom do akých prúserov si sa mohol dostať, ty si požičal kamošovi, ten požičal inému de-bi-lo-vi a ten de-bil kludne mohol nabehnúť na pumpu, natankovať a zdrhnúť, však auto nie je jeho...

A to nevravím že sa mohlo stať aj to že to auto mohli použiť na trestnú činnosť a z miesta činu utiecť. Policajti by mali tvoju EČ trebárs z kamery a potom vysvetluj že síce to je tvoje auto, ale ty si ho požičal pred troma mesiacmi "kamošovi" a ty o ničom nevieš

Alebo mohli niekoho nechtiac zraziť a z miesta utiecť... Určite by počkali a poskytli prvú pomoc, ked auto bolo požičané cez tri ruky
Naposledy upravil/-a ivko1 v 01.02.2016 20:18, upravené celkom 2 krát.
marcos113
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 07.11.2015 18:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcos113 »

normalne je mi toho cloveka luto, poistovna mu to nepreplati a skoda no druhom aute moze byt aj 7000€. pre studentku pekne velka suma. Ale to aj pre pracujuceho.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

pokial mas zaplatene PZP nemas co riesit... teda snad okrem nahlasenia skodovej udalosti...
marcos113
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 07.11.2015 18:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcos113 »

tak
Naposledy upravil/-a marcos113 v 08.11.2016 18:38, upravené celkom 1 krát.
PROCHY603
Príspevky: 3800
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

marcos113 napísal:nie tak kamaráta z toho nevynim ten mi hned zavolal, povedal co sa stalo, a moje auto bolo na odpis takze mi bolo uplne jedno co s nim spravi, skor som chcel aby som sa ho zbavil. Len ma zaujmalo ci nesiem daku zodpovednost aj ked mi je jasne ze je blbe ked som 3 mesiace uz nebol ani v rovnakom meste aby som z toho mal problemy. Ale boh vie v tomto štáte.
:..: ::: ::: :::

KTO JE MAJITEL AUTA???? TY.!!!! TAK NES AJ NASLEDKY A NEVYHOVARAJ SA NA STAT . :40bd: :d :D :41c2:
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

no kedze je na poistke tvoje meno, tak zrejme asi hej :)
marcos113
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 07.11.2015 18:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcos113 »

sorry prochy603 asi si to nepochopil. a keby som bol majiteľom budovy a niekto ju podpáli tak je to moja vina? lebo som majiteľ?
anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

Este pozor, zakon o cestnej premavke 8/2009 hovori:
§ 6 Povinnosti prevádzkovateľa vozidla
(1)
Prevádzkovateľ vozidla16) nesmie zveriť vedenie vozidla osobe[/b], ktorá nespĺňa podmienky na jeho vedenie ustanovené týmto zákonom alebo osobitným predpisom,17) nemá pri sebe platné doklady ustanovené na vedenie vozidla, je pod vplyvom alkoholu alebo inej návykovej látky, osobe, ktorej schopnosť na vedenie je inak znížená, alebo osobe, ktorej totožnosť nepozná.
Pricom pozor, prevadzkovatelom je vlastnik alebo nim urceny drzitel, ktori su zapisani v osvedceni o evidencii. Ak si v kolonke vlastnik aj drzitel ty, este budu opletacky.


Ak si mu auto nechcel rovno darovat a nechaval si ho na pouzivanie niekomu, za koho nedas ruku do ohna (priama rodina - otec, mama, spolahlivy brat/sestra), tak si mohol prepisat aspon drzitela (ako v leasingu - majitel firma, drzitel splacajuci) - pretoze okrem tohto idu na drzitela vsetky pokuty za spravne delikty ("objektivna zodpovednost").
marcos113
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 07.11.2015 18:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcos113 »

áno ako vravím, nezveril som ho osobe ktorá bola pod vplyvom alebo nemala vodicak. vedel som že pokuty ak náhodou budú chodiť na mňa ale toho som sa nebál že by mi to nepreplatil. tam bol problém že sa auto už nedalo prepísať takže bola len možnosť niekomu známemu ho dať alebo šrotovisko ale to je už mimo tému
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

anonymous-astra skus si precitat este raz, co napisal...
v podstate on zveril auto osobe kto opravnenie na vedenie vozidla ma, problem je ze ta dana osoba ju zverila dalsej a odtej ho "ukradla" dalsia ktora havarovala nadrbana a bez vodicaku... :D riesi tento pripad ten tvoj zakon??? myslim ze asi nie.. :))

no inak povedane ta objektivna zodpovednost sa neda uplatnovat navsetko... ked mi dakto pozicia auto a ja nim niekoho umyselne "sejmem" chces povedat ze zavru jeho a nie mna? :40bd: to snad nie :40bd:

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných