Nehoda - poskodeny - dat opravit cez PZP alebo havarijnu?

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

-dusan-
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 12.05.2014 09:46
Zdieľať na Facebook

Nehoda - poskodeny - dat opravit cez PZP alebo havarijnu?

Príspevok od používateľa -dusan- »

Ahojte,

stal som sa poskodenym pri nehode - na krizovatke do mna vpalil Citroen Jumper, ktory ma len poskrabane plasty. Ja mam na Citroene C4 r.v. 2010 rozbity lavy predny bok. Vinnik ma PZP vo Wustenrot. Ja mam havarijnu v Allianz. Otazka je, cez co to dat opravit? V poistovni mi povedali, ze lepsie je to cez havarijnu, ze poistovna si bude narokovat plnenie od poistovne vinnika z PZP. Zevraj cez PZP sa uplatnuje amortizacia, cez havarijnu by sa nemala. V servise mi zase tvrdili opak, ze si to mam dat opravit cez PZP, ze sa tam neuplatnuje amortizacia. Tak teraz neviem...

Keby poistovna vinnika uznala, ze sa jedna o totalku, predpokladam, ze sa to uz neda nahlasit ako poistna udalost cez havarijnu. Dvojite poistne plnenie asi nie je mozne...

Mate prosim aj nejake rady, na co si mam dat pozor?

Pride mi to inac dost nefer, ze vlastne za nic nemozem (bol som iba v zlom case na zlom mieste) a mam kopec problemov zbytocne a navyse rozbite auto, s ktorym neviem, ako to dopadne. A vinnik si kludne odide s takmer neposkodenym autom a pokutou 20 EUR :-(

Dakujem za kazdu radu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Jednoznacne spravna rada :2f93: , mas havarijnu, neni o com, chod cez nu !

Ma to same vyhody, jednas zo svojou poistovnou, z hladiska buducej ceny poistky neprichadzas o bonus, kedze si poskodeny...tak isto nebudes platit spoluucast, kedze z vinnikovej pzp ju dostanes...viac krat som to takto riesil a pohoda, co sa tyka stratovosti a skodovania, nemusi to byt take hrozne a bolave, pokial zvolis spravny postup opravy...za mna vychadza jednoznacne naj plnenie rozpoctom... :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ako ti napísal "bajo" lepšie riešiť cez tvoju havarijku. A skus si nájsť servis kde ti ponúknu náhradné vozidlo kým ti neopravia tvoje.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

no neviem
-HP a plnenie rozpočtom?
-nedostaneš malus lebo nie si vinník?
tak v týchto dvoch veciach nie som si istý.
ale keď to doriešiš bolo by super keby si nám to tu napísal.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Havarijna... najdrahsi servis, nahradne vozidlo a budes vysmiaty. (Vozidlo si pytaj v rovnakej hodnote ako mas)
Ak mas naladu, zazaluj toho co to doteba napalil, ze psychicku traumu a ušli zisk za cas, ktory si stravil vybavovanim behanim atd...

Znamemu trafili medak (Gcko), oprava cca 4000€, vypozicanie nahradneho Gcka 500€ na den (mal ho 5dni) a za sud okolo 1500€ za psychicku ujmu a usli zisk. (Musis si najst dobreho pravnika)
:3c90:
tibkac
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tibkac »

Mne to tiež tak odporučili, aj som to spravil cez havarijnu, aj ked som nebol vinník, všetko v pohodke, nevyšlo ma to ani cent
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

tomket11 napísal: Ak mas naladu, zazaluj toho co to doteba napalil, ze psychicku traumu a ušli zisk za cas, ktory si stravil vybavovanim behanim atd... :3c90:
A ten čo do teba napálil ťa odporučí na svoju poisťovňu. Pokial nenafúkal a nebol zhulený tak nevysúdiš nič. Bohužial mám aj takúto skúsenosť. A mám aj ešte horšiu skúsenosť - chalan nafúkal , papiere mu zobrali aj tak jazdil aj ho zavreli,ale náhrada škody je nevymožitelná. Keď sa stretli všetci exekútori čo by od neho chceli peniaze tak sa len za hlavu chytali. V base robiť nemusí a v civile robí len sem tam a za cash. Nemá účet a už dokonca ani doklady. Aj takí žijú medzi nami - smutné. :41c2: :41c2: :41c2: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

presne tak,ako je poistený majetok je aj zdravie, takže aj keby niečo vysúdil musí to zacvakať poisťovňa.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

pedro727 napísal:no neviem
-HP a plnenie rozpočtom?
-nedostaneš malus lebo nie si vinník?
tak v týchto dvoch veciach nie som si istý.
Mozes mi verit, nebolo to raz co som to takto robil :-), tvojej poistovni je to suma fuk ako si to das opravit, ona si zobre prachy z PZP skodcu regresom, neboj sa neni skodna :2f93:

Nehovoriac, ze rozpocet je aj pre poistovnu lepsi...

Malus som dostal zatial IBA ako vinnik...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
-dusan-
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 12.05.2014 09:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa -dusan- »

Dakujem zatial za odpovede.

Nahradne vozidlo mam cez jednu asistencnu sluzbu - peniaze za prenajom vozidla si budu vymahat z PZP vinnika. Je to sice (uplne nova) Dacia Logan, ale lepsie ako nic :-)

V pondelok skusim skocit do poistovni, ale zatial to vyzera na havarijnu. Uz len dufat, ze to nebude totalka...
-dusan-
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 12.05.2014 09:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa -dusan- »

Maly update, ako to chodi v poistovniach:
Nehodu som mal v stredu. Hned v stredu som to telefonicky nahlasil do PZP poistovne vinnika - Wustenrot. Bolo mi povedane, ze do dvoch dni sa mi ozve obhliadkar. Obhliadkar mi volal v piatok a dohodli sme sa, ze na buduci tyzden v stredu pride pozriet auto. Medzitym som sa rozhodol, ze to dam nakoniec opravit cez moje havarijne poistenie v Allianz. Allianz by si to mal regresne vymahat od Wustenrot-u a Wustenrot by mi mal preplatit aj spoluucast z havarijnej, ktoru musim zaplatit. Tak v utorok som telefonicky nahlasil skodovu udalost do Allianz a vybral som si na opravu znackovy servis Citroen, kde v tom case aj auto bolo odparkovane. Kedze to je ich zmluvny partner, tak oni robia aj obhliadky. Hodinu po nahlaseni som bol v servise a uz tam v systeme mali moju skodovu udalost a mohli na tom zacat pracovat. Takze aspon rychlost zaciatku likvidacie skodovej udalosti je cez havarijnu v Allianz neporovnatelne rychlejsia ako cez PZP Wustenrot.

Teraz len dufam, ze to nebude totalka, lebo ze sa este musela robit doobhliadka po rozobrati...
Napísať odpoveď

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní