Nehoda na ceste na dovolenku

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

simko13
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06.01.2012 10:09
Zdieľať na Facebook

Nehoda na ceste na dovolenku

Príspevok od používateľa simko13 »

Ahojte,
chcel by som sa s vami podeliť o zážitok z mojich letných ciest. Takto v dovolenkovej sezóne sa vám snáď zíde.
S frajerkou sme išli do Chorvátska, kde sme mali spolu s kamošmi, čo mali prísť neskôr, zarezervovaný domček pri mori. Cesta v pohode, až kým asi 10 km od cieľa do nás na križovatke zozadu nenarazil jeden Chorvát.
Auto ostalo pojazdné, len sme mali pokrčené plechy pri kufri auta, políciu sme nevolali. Pánko, čo do nás narazil, bol v pohode a nerobil moc problémy. Akurát som mu nerozumel, priateľka mala už trochu stresy. Zavolal som na asistenčnú službu, čo som mal napísané na kartičke k poistke, zdvihla mi to nejaká Češka. Vysvetlil som jej situáciu, do cca hodiny a pol prišlo auto od asistenčnej služby. Čakal som, že nás budú ťahať niekde do servisu a naťahovať o peniaze, ale nakoniec prišiel servisák, po anglicky sme sa dohodli, že to dám opraviť doma a dokonca mi pomohol vypísať s Chorvátom tlačivo o nehode. Auto mi vyklepali v servise na SR.
Čo ma najviac naštvalo nakoniec bolo, že keď sme okolo 22:00 prišli na miesto, domáci nám nedvíhal telefón a museli sme prespať v aute, kým sme sa ráno nedovolali. Ale prežili sme :)
Ľudia, nechcem tu robiť reklamu, ale pred cestou si fakt skontrolujte pri svojom poistení, kto poskytuje asistenčnú službu, aké má číslo, ako fungujú, prípadne si vyhľadajte aj nejaké referencie, aby ste sa vyhli veľkým problémom. Pekné leto prajem :)
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11354
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

Mohol by si prezradiť o aké poistenie išlo? Ako si riešil opravu rozpočtom?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda na ceste na dovolenku

Príspevok od používateľa ivko1 »

simko13 napísal: Čo ma najviac naštvalo nakoniec bolo, že keď sme okolo 22:00 prišli na miesto, domáci nám nedvíhal telefón a museli sme prespať v aute, kým sme sa ráno nedovolali. Ale prežili sme :)
Chorváti si často myslia že sú asi nadludia, za staré brlohy pýajú ako za 5* hotel, klimatizáciu niekto ani nemá a ked aj tak často za další príplatok...
Odporúčam radšej cestovať viac o 500-700km do úplne inej zeme a budú aj pláže aj klimatizácia aj dobré ceny. V konečnom počítaní to víde na jedny peniaze s tým že sa človek nemusí obmedzovať ako v HR a už vôbec nemusí zo sebou okrem plaviek nič brať

Ale za všetkým je lakomosť slovákov, ktorý si myslia že ked to je blízko že ich to bude stáť najmenej
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda na ceste na dovolenku

Príspevok od používateľa raven85 »

ivko1 napísal:
Odporúčam radšej cestovať viac o 500-700km do úplne inej zeme a budú aj pláže aj klimatizácia aj dobré ceny. V konečnom počítaní to víde na jedny peniaze s tým že sa človek nemusí obmedzovať ako v HR a už vôbec nemusí zo sebou okrem plaviek nič brať
Môžeš sa rozpísať o tej destinácii, ktorú opisuješ? Kde a kam si zvykol chodiť ty? Vďaka za odpoveď...:)
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Typnem za Ivka...asi Bulharsko
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda na ceste na dovolenku

Príspevok od používateľa VLADY »

ivko1 napísal:
simko13 napísal: Čo ma najviac naštvalo nakoniec bolo, že keď sme okolo 22:00 prišli na miesto, domáci nám nedvíhal telefón a museli sme prespať v aute, kým sme sa ráno nedovolali. Ale prežili sme :)
Chorváti si často myslia že sú asi nadludia, za staré brlohy pýajú ako za 5* hotel, klimatizáciu niekto ani nemá a ked aj tak často za další príplatok...
.....
Niekto niekoho núti tam chodiť na dovolenku??? ja som tam bol 3 x vždy dobrovoľne a vdy viacmenej spokjný nakoľko som vedel do čoho idem....A je to nielen môj postreh.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tých 800 km do HR sa dá zvládnuť naraz cez noc s jedným vodičom, ďalších 800 už je peklo, hlavne cestou späť...
skorpion19
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 07.10.2007 20:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skorpion19 »

Preco pises, ze dalsich 800 je peklom hlavne cestou spat? Ja mam skusenost, ze cesta spat ubieha akosi rychlejsie ako cesta tam.

A ako bolo uz vyssie pisane - aj ja radsej idem do Bulharska akoby som mal ist do Chorvatska. V BG je lacno, ubytko na urovni aj s klimou defacto vsade, plaze pieskove, voda teplejsia a cesty sa vobec netreba bat, ci uz idete cez Srbsko alebo Rumunsko - hlavne tahy su OK aj s velkymi benzinkami, kde sa v pohode na chvilu zabavia i deti na preliezkach... A cca 17hod a som v BG a to chodim uplne na juh do Kittenu
Kia Sportage a Chevrolet Aveo
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Bol som v susednej dedine (lietadlom) takže viem ako tam je. A bol som aj 2x autom v HR takže viem ako tá cesta ubieha keď sa tešíš na nasledujú ce 2 týždne a ako keď je dovolenka za tebou a na druthý/tretí... deň ideš znova do práce...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

autolaik napísal:Typnem za Ivka...asi Bulharsko
Presne, ja z HR dobrú skúsenosť nemám a ludia čo tam jazdia a ukazujú fotky či rozprávajú o tom aké bolo bývanie. Všade dražoba, každý zo sebou vláči potraviny, pivo ...

A predstava že sa vedla mna rozložia nejaký s paštétovými rožkami ...
Ja už len ked vidím ako si niekto nesie tú prenosnú chladničku tak mi to nahána strach

Ako nechcem nikoho uraziť či nebodaj sa niekoho tým dotknúť, ale to u mna nie je dovolenka, radšej pojdem 1300-1500km a prespím kludne na pol ceste, rôznych penzionov je ako maku. Ale budem jesť ako človek v reštikách, ktorých je tam na každom rohu dve a nebude ma to stáť ani tolko čo tu
Kerbeus
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.04.2008 11:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kerbeus »

V Chorvatsku som bol raz a stacilo. Rimini v Taliansku a nie je co riesit. Na jednej kope su kupele, ruske koleso, zoo, aquapark, delfinarium, mala italia. Piesocnate plaze tiahnuce sa do 20km dlzky, nadherne mesto, ci uz nova, starsia, alebo najstarsia cast a len 20km dalej naderne starobyle San Marino. Tak vela veci na jednom mieste my neponukne ziadne chorvatske letovisko. Vdaka 10km dlhej hlavnej Riminskej tepne kde je jeden hotel na druhom je obrovska konkurencia a super ceny za noc a to iste restauracie a obchodiky. Naposledy som byval v 3 hviezdickovom hotely z vyhladom na more, obrovskou izbou a terasou vacsou ako moja obyvacka za 15 ecok. Ranajky boli v cene. Cez leto je to takmer ruske mesto a clovek tam pocuje rustinu castejsie ako taliancinu. Po rusko-slovensky (rustinu bohvie ako neovladam) som sa dokazal dohovorit ako v taxi, tak aj MHD. Autom som nesiel, ale z Viedne premava pohodlny vlak do nadhhernej Bolone a z tade do Rimini. Pripadne Veneziou expres do Benatok a tam prestupit. Z Rimini je to pomerne blizko aj do Florencie, len cca 2 hodiny vlakom. Pripadne si na mieste prenajat auto.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Chorvatsko je urcite drahsie ako Bulharsko, ale je to 100% vec vkusu kam sa clovek vyberie. Mne osobne viac "pasuje" Chorvatsko.. BG je fajn ale Chorvatska priroda a hory okolo Makarskej... :) a ta vona borovic je pre mna najvác... :) :) Inac dobry tip na nekonecne a takmer prazdne pieskove plaze, neopozeranu prirodu a mesta je Polsko... :) A to bez srandy!
efendy69
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 09.10.2011 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa efendy69 »

Myslím že každý očakáva od dovolenky niečo iné.

Niekto chce celý deň ležať na lehátku v top allinclusiv hoteli a byť obsluhovaný ako pán = Turecko

Iný nevydrží v hoteli ani pol dňa a behá po všetkých pamiatkach na okolí = Egypt

Niekto má rád čisté priezračné more (kamenisté) = Chorvátsko, Čierna Hora

Iný špinavé more (piesočnaté) = Bulharsko, Taliansko

---------------

Tiež aj záleží v ktorej časti krajiny sa nachádzate.

V Bulharsku som bol v Lozenec a to bola doslova katastrofa. Najhoršia dovolenka v živote. Ostatné miesta sú možno dobré, neviem, nemôžem posúdiť.

Kerbeus - v Rimini sa mi páčilo akurát Mirabilandia. To aj odporúčam každému kto ide s deťmi do Talianska sa tam zastaviť, je to po ceste. Ale čo sa týka mesta a mora, to sa mi až tak nepáčilo, hlavne keď som vošiel do mora 300m od brehu a voda mi tam bola tak po pás. Viac som sa nachodil ako plával. V Taliansku by som odporúčal Calabriu, tá je naozaj krásna.

V Chorvátsku tiež sú lepšie a horšie miesta. Bol som tam už asi 10 krát.
Napríklad taký ostrov Krk bol oničom (nepamätám si názov mesta).
Najlepšie bolo v Chorvátsku asi v Omiš. Pekné mesto, čistá voda, veľa atrakcii v okolí, (rafting, ...), behom 2 hodín som tam našiel aj ubytovanie, cena 9eur na osobu (prelom Aug/Sep).
A porozumejú ti tam aj po Slovensky (teda lepšie ako v Českej reštaurácii keď si pýtaš od čašníčky "vyprážaný rezeň" :d :D )
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

chorvatsko autom :2f93:, keby detom cokolvek bolo, za "par" hodin som na kramaroch :41c2:, nikdy som nenosil potraviny z domu, teda viac ako prirucne jedlo na cestu...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Presne tak Chrobácko má tú výhodu že sadnem do auta alebo na motorbicykel som tam pomerne rýchlo ceny niesu zas až tak premrštené. A inak osobne mám pocit , že ceny napríklad v takom Chorvátskom LIDLI sú drahšie možno o 10%, ak to dakomu stojí za to všetko trepať z domu že šak auto odvezie je to jeho vec.A myslím že v Taliansku je drahšie isto drahšie ako v Španielsku.
Nieje jazyková bariéra a more je čisté aj keď teda môže byť že človek natrafí na blbé počasie a studenú vodu jak ja pred dvoma rokmi.Ale treba ísť južnejšie pod Zadar aspoň.
3x som bol na scootri, prvý raz celkom super druhý raz nevyšlo počasie a tretí raz to celkom ušlo.

No, idem vo štvrtok letadlom do Grécka. Som zvedavý jak to celé dopadne ...Lebo ja ak to nemám korman v ruke som nervózny... lol

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní