Nefunkcna klimatizacia - Octavia 1

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zetom
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.10.2012 14:19
Zdieľať na Facebook

Nefunkcna klimatizacia - Octavia 1

Príspevok od používateľa zetom »

Zdravim pani, dneska som si bol naplnit klimu, no vsak sme zistili ze klima je nefunkcna. Chcel by som sa spytat tych ktori sa s tym uz stretli, ze co asi by to mohlo byt. Ked zapnem klimu tak vobec nechladi a ani ventilatory sa nerobehnu. Skontroloval som poistky ktore suvisia s klimou, vsetky su ok, kompresor sme skusali napojit napriamo,ked sme ho zapojili tlakoval dobre, takze tam chyba nie je, cez climatronic som skusal diagnostiku , tam mi vypisalo ze ziadne chyby tam nie su , kod bol 444 00. Je mi jasne ze sam si s tym neporadim, ale pred tym ako to niekomu zverim chcem sa spytat ci ste sa s tym uz niekto stretol a co by tam mohlo byt, pravdepodobne to bude nejake cidlo alebo spinac, ale vobec netusim ktore z nich. Ide o Octaviu 1, 1.9 TDI, 81kW, r.v. 2001. Dik za vsetky rady.
lucia.a.laco
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lucia.a.laco »

Máš tam originál klímu alebo diavia ktorá sa vo veľkom montovala dodatočne do škodoviek.ak tam máš diavia tak ti viem poradiť nakoľko si ju servisujem sám bo v škode ani nevedeli čo to je!
zetom
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.10.2012 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zetom »

To ti neviem povedat, nemam to auto od vyroby, bolo dovezene z nemecka a potom som ho kupil, tak ze neviem, da sa to nejako zistit ?
kire4
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 16.07.2009 23:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kire4 »

Pozri si prívod do riadiacej jednotky ventilátorov, takisto aj vývod, je umiestnená pod baterkou a zvyčajne tam odhnije kábel 12V, ak nebudeš vedieť nájsť kde to je tak choď od kábla čo je na klímovom čerpadle.
zetom
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.10.2012 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zetom »

A este jedna vec pod kapotou je aj stitok o klime, aj mnozstvo chladiva ktore ma ist do systemu, tak asi to nebude dorabana klima. A mne sa tie ventilatore neroztocia preto pretozu tu klimu ani nezopne, ani kompresor netlakuje, tlakuje len ked je zapojeny napriamo. A inak dakujem za rady zatial. Ak este niekoho nieco napadne, kludne piste.
kire4
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 16.07.2009 23:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kire4 »

nezopne ti ventilátory ani kompresor pretože to ta riadiaca jednotka ovláda, stačí isť po kábloch a uvidíš že kabel od kompresora ide do tej jednotky, buď budeš mať zlé napájanie alebo riadiaca jednotka tých ventilátorov bude zlá.
zetom
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.10.2012 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zetom »

ok dik a ked toto bude v poriadku, tak potom su uz na rade len tie cidla a snimace ?
lucia.a.laco
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lucia.a.laco »

Tak tak premerať napajanie kompresora a potom dá uvidí.ja som musel pre tú diavia klímu rozhádzať celú palubovku a pol motora ale chvála bohu ide.a problém bol vo vedení od rj.a este snímač ktorý stačilo odpojiť a klíma beží.
zetom
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.10.2012 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zetom »

no ja myslim ze to je origos klima, ale momentalne som cez tyzden v BA a len cez vikendy doma, ale o nejake 2 tyzdne si chystam zobrat volno a obehat par znamych po okoli co sa vunuju tymto veciam, lebo nemam ani jamu ani nic take, ale diky za rady, ale kludne este mozte nejake davat ak vas nieco napadne.
zetom
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.10.2012 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zetom »

Pani chcem sa este spytat, pred chvilkou som sa s tym hral skusal som zmerat ten tlakovy spinac ale nic som nenameral a potom som skusal vytiahnut a spat zasunut poistky a zrazu prestal ist climatronic, vob sa na nom nic nezobrazuje, neviete mi poradit co s tym ?
milos11pd
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 05.05.2013 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milos11pd »

nuz to sa stava ked sa spekuluje asi si nieco doj..bal :2f93:
zetom
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.10.2012 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zetom »

ok toto je vyriesene, bolo to v poistke c.5, takze celkovy problem je asi v tlakovom spinaci, ale este sa to musi dat na kabel a otesotvat
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ešte do toho môže zasahovať aj termistor vo výparníku...
zetom
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.10.2012 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zetom »

Pani chcem sa este spytat, ked mi nejdu tie ventilatory 2 pod kapotou, ma to nejaky negativny vpliv na chod motora, resp na jeho chladenie ? Ide o to ze oni mozno idu, ale nikdy som nestal na mieste so zohriatym motorom a neotvoril som kapotu, ale teplota pocas jazdy neprekroci normal, takze byto malo byt ok nie? Mozem ich otestovat len tak ze zohrejem motor na prevadzkovu teplotu a na mieste otvorim kapotu ? Dik
zetom
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.10.2012 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zetom »

Zdravim pani, chcem sa Vas spytat, bol som s mojou klimou na diagnostike, ale neuakzuje ziaden problem, ziadnu chybu, takze na rad pride asi kontrola kablov a chcem sa Vas spytat, ktore kable treba skontrolovat, viem mi niekto poradit, napisat? Urcite musim skontrolovat kable ktore vedu do ventilatorov, pretoze ventilatory sa mi netocia, ale neviem ktore este by som mal skontrolovat, viem ni niekto prosim poradit ?
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0948222118 a 18 neregistrovaných