Nedostatok vodičov aj na Slovensku

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Tak prečo si nekupis SÁM kamión??
A nezarabas obrovské peniaze sam pre seba?? :4012:
A ako nemôžeš rátať NÁKLADY , počnúc mýtom, daňami, phm, ked od VSTUPNÝCH nákladov sa odvíja celkovy hrubý zisk ??
A kde máš ešte ODPISY auta, tuším, že sa odpisuje 6 rokov, čiže, keď súprava stojí 120.000 eúr, tak 20.000 eur ročne sú iba odpisy, delené 12 mesiacov...

Neviem, či si robil skúšky na MKD, tam to máš krásne vyrátané..lol

Velka čast výplaty vodičov končí práve v mýte... :3c90:
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Nenapísal som že si nemôžeš rátať náklady počnúc mýtom, daňami, phm....Ja som napísal že to nemáš miešať s cenou práce."Veľká časť výplat vodičov končí práve v mýte" si robíš srandu?To akože ak by bolo nižšie mýto, tak by vodičom ten rozdiel delil podnikateľ ako + do výplat?Jazdil som aj keď nebolo žiadne mýto, iba diaľničné známky, a?Furt to bolo rovnaké, minimum na páske ostatné na ruku.A prečo si nekúpim sám kamión?Samozrejme preto, že nemám podnikateľského ducha.To isté Ti môžem napísať aj ja,ak nadávaš na politikov, prečo sa sám nestaneš politikom, alebo hocičím iným?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

minimum na páske ostatné na ruku.
Pepo, ale vtedy na ruku bolo viac - aj ja som býval takto platený.
Ten majitel firmy má stále rovnaký balík a ak mu štát zoberie viac tak luďom dá menej. Je celkom nepodstatné či je ta na papieri alebo nie je.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Pepo 64:
Ceny za km sú viac menej rovnaké už 10-15 rokov.
O koľko odvtedy išli HORE odvody??
Ja som voľakedy platil tuším do 2.000 KČS, či SKK, už si nepamätám, dnes sú minimálne cca 9.000 SKK..

Pokiaľ musí 1 kamión zaplatiť za rok 20.000 eur iba za MÝTO, pričom sú ceny za km ROVNAKÉ..., niekde je v systéme chyba, nie?? :4012:
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

oco13 napísal:
minimum na páske ostatné na ruku.
Je celkom nepodstatné či je ta na papieri alebo nie je.
Nevieš čo píšeš.To či je to na papieri-páske je to najpodstatnejšie pre výpočet ceny práce.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Viem čo píšem - aj je to na papieri, tak nenažraný štátny aparát mi z tých pár grajciarov vezme ešte viac ako keď mi ich dá šef na ruku.
Vtedy mi ukradne len dph pri nakupovaní a spotrebnú daň pri tankovaní.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ale na vine sú aj vodiči samí. Z desiatich má jedenásť na krku šesť alimentov pre tri ženy, ktoré ho oy38ali o majetok, exekúcie na štyri generácie nasledujúce po ňom lajdakovi. On žije rozšafným životom, cigarety, chlast sú pre tích jedenástich alfa omega zivota. Preto súhlasia s minimálnou mzdou na účet ofiko, aby neplatil záväzky ktoré si lajdak narobil. Potom keď ho trafí šľak od strebanice alebo sa dožije dôchodkového veku musí ešte takmer sedemdesiat ročný lajdak točiť volantom aby nezdochol od hladu, lebo v mladosti nemyslel na starobu. Viem o čom hovorím, píšem, robil som personálneho v istej velkej dopravnej firme, kde bolo v stave 350 vodičov a 240 súprav. Ale počúvať k.o.k8tiny od lajdaka a výhovorky ako to nejde, nedá sa, ale firma daj sa už nedalo. Každá minca má dve strany, nie vždy však bol iba vodič lajdak, aj majitelia či už malej alebo veľkej firmy majú maslo na hlave. Zvyčajne aj na strane majiteľov, vedúcich, riaditeľov sa nájde pochybenie, ale to neradi priznávajú. Veľa vodičov prišlo o prácu a následne o mzdu, lebo majiteľ pre.je.b8al peniaze za prepravu na kur.w.y drogy a život na vysokej nohe. Takže čo bolo skôr vajce alebo kura?
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Dobrý postreh :300f: .
Možno by iba stačilo zrealnit náklady na exekúcie, nech sú dlhy splatitelne..
Z 30 eur pokuty za parkovné zaplatiť 130 do roka,to naštve každého.
V Čechách sú dokonca prípady, neviem, či aj u nás, kedy kvôli lístku na autobus, prišli o byt, čo tak narástli " trovy".., alebo takmer prišli.

Lenže keby si ten vodič mohol aspoň peniaze niekam odkladať, lenže nemôže, lebo hneď má exekúcie, nemôže kúpiť ani byt, hneď exekúcie... :41c2:

Až nakoniec v dôchodkovom veku často smer ubytovňa pre bezdomovcov.
Ale to platí pre všetkých, ktorí sa zapletu počnúc s alkoholom, dlžobami...

Mali by ste mať formu Odborov, kde by bola istota, že v prípade nehody, zlej životnej situácie by bolo o vás postarané.

Bez politikov prežijeme v pohode, bez vašej práce...,nie. :4012:
Edit:
Nebolo by zlé, aspoň raz v živote urobiť taky štrajk vodičov, ako voľakedy baníci v UK.., či v Gdaňsku lol
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

trucker694 napísal:Ale na vine sú aj vodiči samí. Z desiatich má jedenásť na krku šesť alimentov pre tri ženy, ktoré ho oy38ali o majetok, exekúcie na štyri generácie nasledujúce po ňom lajdakovi. On žije rozšafným životom, cigarety, chlast sú pre tích jedenástich alfa omega zivota. Preto súhlasia s minimálnou mzdou na účet ofiko, aby neplatil záväzky ktoré si lajdak narobil. Potom keď ho trafí šľak od strebanice alebo sa dožije dôchodkového veku musí ešte takmer sedemdesiat ročný lajdak točiť volantom aby nezdochol od hladu, lebo v mladosti nemyslel na starobu. Viem o čom hovorím, píšem, robil som personálneho v istej velkej dopravnej firme, kde bolo v stave 350 vodičov a 240 súprav. Ale počúvať k.o.k8tiny od lajdaka a výhovorky ako to nejde, nedá sa, ale firma daj sa už nedalo. Každá minca má dve strany, nie vždy však bol iba vodič lajdak, aj majitelia či už malej alebo veľkej firmy majú maslo na hlave. Zvyčajne aj na strane majiteľov, vedúcich, riaditeľov sa nájde pochybenie, ale to neradi priznávajú. Veľa vodičov prišlo o prácu a následne o mzdu, lebo majiteľ pre.je.b8al peniaze za prepravu na kur.w.y drogy a život na vysokej nohe. Takže čo bolo skôr vajce alebo kura?
ale nie kazdy kamionista je taky. Ja nosim este aj bike v navese a ked niekde vikendujem alebo dlhsie stojim idem sa namiesto ozierania na obstatom parkovisku radsej po okoli bikovat. Deti zatial nemam ani zenu ani ziadne pôžičky. Ale mas pravdu u som si vela príbehov vypočul na parkoviskach lol :4012:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Lebo ešte nie si rozvedeny... :40bd: lol
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Nezastavam sa exekucii a exekutorov, ale kto moze za to, ze 30 eurova pokuta narastie na 130 eurovu? Exekutor alebo ten kto nezaplatil tu pokutu ked este bola 30 eurova? Alebo kto komu kaze parkovat tam kde sa nema ci jazdit nacierno? Exekutor?
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Hovorí Ti niečo PRIMERANOSŤ???
Stačí, že si na dovolenke, poštu prevezme príbuzný, vrátis sa z dovči, čas vypršal.,
A iba za list si naúčtuje vyše 60 eur.

A kým napíšeš reakciu, aj zavoláš, už Ti to stiahne z účtu... :40bd: :3c90:

Pozdravujem trnavsku políciu...
Človek parkuje tam, kde všetci domáci..., ešte aj ukážu miesto pri bytovke...


Pod stieračom NIČ, ani papuča, len o rok exekúcia :40bd:, nech sa zadrhnu.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Bike, prečítaj si môj príspevok ešte raz a poriadne. Je písaný v ironickon tóne na obidve strany.
Ja napríklad jazdím na MKD z dôvodu,:vyhorel som v pôvodnom zamestnaní. Nemám chuť počúvať výhovorky,: typu nedá sato, nedalo sato. Kurva zabi toho Sata, a urob tú ulohu príkaz,aby si nebol za c.huja Ty, ja a kolektív. Potom z vedenia spoločnosti otázky prečo ste to nestihli,nesplnené úlohy a dookola. Vedenie chcelo výsledky a plniť plán a kolegovia v teréne chceli zarobiť,ale v kolektíve to od.j.ebal jeden-dvaja a bol průser. Teraz sa disponenta cestou domov pýtam čo má von na export, kedy a kam. A podľa toho sa zariadim. Vypočítať si približne trasu Nitra - Stchk je dva a pol výkonu na tri dni, a počúvam šéfa dva krát za týždeň. V predošlej práci dva krát za pol hodinu. A peňazí o nič viac o nič menej ako v obchode manažér. Iba bohov kľud, mám vek, viem svoje hodnoty, netlačí ma exekúcia, milenka,chlast. Teším sa na šťastný návrat domov po týždni k manželke, dcére vnučke. Strávim doma čas koľko potrebujem, šéf je k.8.k.8t je tvrdý aj mäkký, jednoducho je to človek s veľkým Č. Hráme si fér hru, otvorene o potrebách mojich,firemných a tak nejako to funguje k spokojnosti na obidvoch stranách. Jazdím lebo ma to baví, nie som otrokom peňazí. Už mám všetko, okrem dobrého zdravia, ale na to už v mojom veku to tak nejako súvisí.
Takže tie exekúcie nie veľké, ale také hlúpe sa dajú, ale keď má niekto 100,200tisic eur exekúcie, tak je iný pacient. A je ich veľmi veľa, a nie je to nezaplatená pokuta 30€, ale sú to nesplatené pôžičky, uvery,hypotéky.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

oco13 napísal:Jerguško a ako vyriešiš nevyriešitelné??? bude dosť vodičov zachýbajú pekári, potom smetiari atď...... Fyzická práca dnes nie je populárna, lepšie je byť influecerom. :40bd:
ide to ako v prirode ....cestou mensieho odporu. ked sa da tak isto zarobit v pyzame nik sa tam trepat nebude.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

mp3turbo napísal:digitalna mena je praveze strasna prekazka uplatkom - vsetky transakcie monitorovane atd, daleko lahsie zaplatis nepoctive veci hotovostnymi bankovkami.

Inak sme zachraneni : Zilina ma vodicov v zacviku. Styroch.
:D:D:D 1 znich sa na to vyprdne po prvej samostatnej fure

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní