nedokonceny prepis vozidla

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vyfuk55
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02.09.2015 19:09
Zdieľať na Facebook

nedokonceny prepis vozidla

Príspevok od používateľa vyfuk55 »

Dobry den poprosim vas o radu.Predal som staru karu do ineho okresu.Po odhlaseni a zruseni poistky som vsetky doklady poslal novemu vlastnikovy.Po troch tyzdnoch sa mi doporucena zasielka vratila spat s poznamkou,neprevzal v odbernej lehote.Nedviha mobil,prestal komunikovat.Znamy mi vraveli,ze zrejme tie stare auta kraja na kusky a rozpredava po dieloch.Na DI mi povedali,ze to nie je zalezitost policie,ale noveho vlastnika.Moja otazka:Mozem tie doklady poslat na jeho dopravny inspektorat alebo odbor dopravy,alebo co s nimi??Kupno predajna zmluva bola spisana..
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

Tak mu to posli v balicku aby si myslel ze je to nieco ine,nie technicak
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

absolutne sa netrap. Kupnu zmluvu mas. Svoju povinnost ohladom odhlasenia si si splnil. Doklad ze to nechcel prevziat mas tiez takze spavaj spokojne.
jozeph
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozeph »

Možno by bolo dobré si starostlivo odložiť kópiu velkého techničáku a podací lístok z pošty
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

ty si auto odhlásil na DI a s kopiou v poistovni, takze sa netráp, skus mu poslat technicak este raz a ak nepreberie, kasli na neho, ty s tym autom uz nic nemas, nie je tvoje a on kedze neprebral zasielku bude musiet vybavit novy technicak :4012:
axer
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 28.03.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa axer »

Pokial nema zaujem prihlasit to,normalne to zahod do kosa a viac sa s tym nezaoberaj.Kupnu zmluvu mas,v buducnosti budes predvolany k podaniu vysvetlenia,tam ju mozes ukazat,Ty si svoje splnil,auto si odhlasil,nerob si viac starosti.
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos1236 »

Ak je to odhlasene na neho a on to neprihlasi, pride mu predvolanie skor ci neskor na podanie vysvetlenia ku neukoncenemu prepisu a moznostou pokuty do 50 eur...a ak auto rozobral rozpredal tak ma problem navyse...v podstate ma zarobene na problem bud KO a prihlasenie alebo odhlasenie a poplatok ziv.prostrediu ktory je podla roku vyroby
vyfuk55
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02.09.2015 19:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vyfuk55 »

Podla toho co pisete to nie je az taky problem ako som si myslel.Teda aspon pre mna nie.Predchvilou som mu poslal papiere doporucene druhykrat.Odkladam si podacie listky,kopiu technickeho,a pockam si tri tyzdne ci sa to znova nevrati.Dakujem za odpovede
kamkas
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 02.01.2010 00:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kamkas »

Dobrý deň, nechcem zakladať novú, podobnú tému, tak sa skúsim opýtať tu.

Doviezol som si staršie terénne auto s papiermi z PL ale zrejme ho nebudem doma prihlasovať. Chcem sa preto opýtať či mi hrozí nejaký postih za nedokončenie prepisu.

Ďakujem za vaše odpovede.
Paulie19
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 21.09.2008 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Paulie19 »

Ono sa to robi tak ze sa kupi stare auto, daju sa udaje niekoho uplne cudzieho na koho sa to odhlasi a popripade aj spise zmluva. Pokial si predavajuci neoveri podla obcianskeho preukazu dotycneho ci je to naozaj on na koho sa auto odhlasuje, kedze je to auto za par supov, tak s tym predavajuci uz nic nezmoze. Auto sa rozobere na diely popripade sa s nim spravi nejaka spinavost a je zarobene na pruser.
Otazka je, ako to policajti potom riesia kedze osoba na ktoru je auto odhlasene s tym autom nic spolocne nema a ten co ho predal uz v podstate tiez nie...
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Ono sa to robí tak-ale už sa dlho nebude.
Nechce sa mi teraz hladať , ale na základe týchto skúseností bude pri predaji musieť sa zúčastniť aj kupujúci , alebo predložiť overený súhlas. Aby sa neprihlasovalo na človeka čo o tom ani nevie.
gjakub
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.06.2014 22:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gjakub »

Zdravim. Chcem sa spytat ci mozem predat auto, kt. Som kupil pred 2 tyzdnami a nemam este moj tp. Chcem ho posunut dalej. Je mozne prepisat auto druhy krat, alebo ho musim dat znovu na znacky? Chcem sa vyhnut vyhodeniu 66eur do luftu. Dakujem
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mám doma dva neplatné občianske , na tie mi notár overí akúkolvek plnú moc , lebo notári a matriky si neoverujú online platnosť O.P. No a potom môžem tvrdiť že som nič nekúpil. Podvody budú o trošička ťažšie ale zďaleka nie nemožné. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Mám pocit že sa než ujo orgán preškrtne starého majiteľa , a hodí štempel do TP , tak si novú osobu overuje v registri obyvateľov, či ozaj existuje . takže z brucha napísané Jožko Mrkvička bývajúci na pohlavnej 17 v BA asi neprejde. :4090:
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

presne tak VLADY, na DI ti to neprejde, pan oco13 zase robi formu a hra sa na mudreho i ked vie velke hownow....oco, vrat sa do garaze skladat si traktorčeky a leštiť karkulku s diavou :4090: :4090: :4090: :4090:

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 65 neregistrovaných