NAVOD - Rady na zistenie stavu KM

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Čomu nerozumieš - tomu, že sú tam dovezené autá alebo tomu, že 95% kupujúcich o takom niečom netuší?
raduliksro
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08.05.2015 14:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raduliksro »

Nerozumiem tomu, prečo všetci nadávajú, že v bazároch sú stočené km. Veď sa to dá zistiť... tak potom to nekúpim, keď zistím, že malo, nie? Na čo sa rozčulovať zbytočne..
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Ak vieš, čo robíš, stočíš km tak, že na to podľa nejakej SEKY neprídeš..

Pozeral by si sa na celú situáciu inak, ak by som uviedol príklad s prebalovaním mäsa v potravinách, či dolievaním mlieka do vlašského šalátu? Lebo princíp "ojekabátiť" je rovnaký...
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

V prípade dovezených aut Seka nepomôže. Ak stočia km ešte pred KO, STK a EK, tak sa na to nepríde.
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

raduliksro aj keby sa to rovno dalo zistit, tak ty sa nenahnevas, ked ta niekto chce ojekabatit?
drobizg
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 28.04.2015 14:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drobizg »

v dnešnej dobe ťa chce každý ojebať pri predaji, tak ako ty chceš dobre kupiť... u dovezených si nikdy nevieš byť istý, radšej by som si to v bazare omrkol vždy
raduliksro
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08.05.2015 14:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raduliksro »

Nenahnevalo by ma to lebo by som si to nebrala osobne. Ak by som to priamo zistila, že niekto urobil nejaký podvod, tak by som upovedomila príslušný orgán, ak porušil zákon a ak nie, tak by som ho určite niekde v diskusii spomenula, že pozor, u tohto človeka nekupovať. Podľa mňa by to časom musel nechať lebo tieto veci sa šíria rýchlo
ardalstangen
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 06.10.2007 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ardalstangen »

Preco tomu nepomoze malou trochou aj autobazar.eu? Nech napriklad neuverejnuje inzeraty bez VIN cisla. Bola by to velka pomoc pri kupe auta. Kto by potom inzeroval na autbazar.eu? Mizive percento, preto to Autobazar. eu nikdy neurobi. Stavte sa.
romanonZa
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 21.08.2014 07:53
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanonZa »

Marian, to s tym kľúčom myslíš vážne? Alebo som len nieco nepochopil? Takze, ked prídem k akemukolvek autu pred domom, odpisem jeho vin, viem si objednať kľúčik? To snad nie...

Alebo?????

A3 SB 1,4 TFSI DSG 2011
ardalstangen
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 06.10.2007 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ardalstangen »

Marian zrejme nepochopil moj prispevok. Vin cislo ako hlavny identifikator vozidla, ma obrovsky vyznam pri kupe auta. Ja osobne by som nekupoval auto bez kontroly orginality. Z KO sada vycitat velmi vela veci. Datum kontroly, ci nieje kradnute, zatazene vecnym bremenom, povlakova vrstva, km v case kontroly a pod.Podla VINka sa da ciastocne alebo uplne zistit jeho historia, povodna farba, vybava, vykonane opravy a pod a to bez toho aby som bol fyzicky pri aute. To znamena, ze dokazem zhruba posudit stav auta ponukaneho prostrednictvom inzertneho portalu bez toho, aby som musel cestovat ce pol Slovenska, a nakoniec zistil podla ko na zaklade VIN, ze auto bolo havarovane, tmelene, alebo prestriekane.. To ze to nedokaze Marian, neznamena, ze to nedokaze niekto iny. To ze to niektory predjcovia nechcu zverejnit - vedia preco. Preto lebo pocet zaujemcov by sa rapidne znizil. A kto by uz inzeroval na takej stranke, kde by sa vyzadovalo zverejvenie VIN. Iba tí predajcovia, ktory nemaju co skryvat. Kolko ich je? Nekupujte auta bez kontroly orginality. Pajem pekny den.
ardalstangen
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 06.10.2007 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ardalstangen »

S tymi klucami neviem, ale ak zavolam a das mi VIN je to iste ako ked ho zverejnis, alebo odfotis na parkovisku, alebo zapises. V inzerate predajca zverejni vsetko o vybave stave vozidla, nafoti cely album fotiek a Vin nie. Suhlasim, ze je to uhol pohladu, ale nie moj. Zverejnovanie vpodstate verejneho identifikatora povazujem za samozrejmost. Tak isto by pomohlo kupujucemu zverejnenie prveho datumu uverejnenia inzeratu. Aj ked predajca moze inzerat zrusit a podat znova. Tym by vsak musel zaplatit ako za novy inzerat. O auto ktore je na stranke pol roka by zrejme velky zaujem nebol. Nedavna skusenost s autobazaru, kde mi predajca hovoril, ze auto tam maju 2 tyzdne, ale kontrola orginality bola pred pol rokom. Auto bez znaciek bolo kde ? v kredenci? Cestoval som 100km, aby som zistil, ze nekupim. Ak by som vin vedel dopredu nemusim cestovat.Toť vsjo.
Naposledy upravil/-a ardalstangen v 03.11.2015 19:35, upravené celkom 1 krát.
ardalstangen
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 06.10.2007 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ardalstangen »

Marianovi
Opisal si realitu. Trochu uvahy. Ak by si kupoval auto, ktoru stranku by si si vybral. Ako si ju opil Ty alebo ako ja. Ja by som si vybral taku, ktora mi da co najviac neskreslenych informacii. A som si isty, ze drviva vacsina kupujucich tiez. Kym sa to neoveri v praxi mlatime prazdnu slamu.
vlado230
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21.06.2011 22:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado230 »

Mali by fakt zakázať uverejňovať inzeráty hlavne od a.a.a. tu na autobazar.eu.....oni nech si uverejňujú na svojej stránke.Lebo ich informácie o vozidle sú fakt mizivé, každé je pomaly od 1.majiteľa,garážované a pod. Ešte aj ŠPZ.ku prelepia, takže fakt nevieš čo a kde bolo to auto dovtedy. A keď pýtaš info o aute, tak ti povedia že však prídite osobne a nedajú nič. Ja osobne na takú ponuku nereagujem. Hlavne ma pobaví info. že rok výroby,resp. uvedenie do prevádzky napr. 2008 a nová STK bude v 2017? Kde to auto trčalo 1 rok? Ale ľudia tam aj tak kupujú ako besní a potom nariekajú a dožadujú sa nápravy a nevedia ani čo podpisovali pri kúpe. Tomuto by sa malo už konečne urobiť poriadny vietor a začať za to natvrdo zatvárať ľudí. Mne to pripadá ako čo bola tá aféra tých "šmejdov" čo ojebávali dôchodcov, ani oni si nedali povedať a furt chodili na tie ich seansy a dali sa ojebkať. Podľa mňa VIN.ko je dôležitá informácia pri predaji a vtedy ten čo to predáva dáva najavo že nič netají. Ja som sa už raz v živote popálil pri kúpe, takže už som obozretný a ľudia by sa mali poučiť z chýb druhých a nie zo svojich. Preto sú veľmi dôležité takéto diskusie.
kamov
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 26.01.2016 12:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kamov »

Sikovna appka do fonu pomocou ktorej si mozete preverit km priamo pri pozerani auta vonku. Neni to 100%ne, ale lepsie ako nic. Pracuje s udajmi STK.

https://play.google.com/store/apps/deta ... .app217766
bildo
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 18.11.2014 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bildo »

da sa stiahnut aj na android aj na ios?

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: pidizvi a 66 neregistrovaných