NAVOD - Rady na zistenie stavu KM

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Petr1991
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 23.10.2011 17:40
Bydlisko: Enem na Záhorí
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petr1991 »

A čo tak trestný čin podvodu? Potom daj vediet ako si dopadla.

PS: mozes napisat, prosim, o ake auto islo, aky rocnik a za aku cenu si ho kupila?
evaorava
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 30.01.2013 16:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa evaorava »

určite je blbosť dávať kilometre do povodného stavu. Škoda octavia combi II r. 2007 - 7300€, lenže keby boli km skutočné tak mu nik toľko neda, ale kedze zavádzal predávajúceho za účelom obohatenia sa, tak to je už trestné
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

evaorava, koncernovky sú najviac stáčané autá - vlastne je úplne jedno ktorú ste zobrali. Stočených je drvivá väčšina.

Ja to hovorím stále, že kúpou koncernu si človek pripláca za opotrebované auto, kde cena zodpovedá zánovnému vozidlu. A toto bude platiť dovtedy, dokedy budú kupujúci uvažovať tak ako vy...
evaorava
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 30.01.2013 16:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa evaorava »

tak len pre info,dopadlo to tak, že chalan to priznal. Dohodli sme sa, že ďalšiu údržbu ako je výmena filtrov a oleja,bude hradiť on, aj ked nie veľa, ale aspon niečo. Kým sa človek neozve,nič nedosiahne
danielpolacek
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 14.12.2005 22:13
Bydlisko: 1. slobodné královské mesto/1238/
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa danielpolacek »

HAlooo Slováci hranice sú otvorené od roku 1989,to jest 24 rokov,treba zobrat paštéky,papriku a rajčiny a íst po vaše vysnívané vozidlo napr. Skoda octavia TDI,r.v. 2007,naj. 112000km,nehavarované,super stav do Germánie,zaplatit blonďákom ako sa patrí,nikto vás neoklame,kilometre budú skutočné aj stav,len aby vás potom neboleli tie lakomé hlavy,ked si spočítate čo vás to auto vyšlo.
Si zapamätajte jednu vec,každý dovozca vám dokáže doviest auto aj s málo naj. km,len VY HO NEDOKAZETE ZAPLATIT!
mangy
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 28.05.2006 13:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mangy »

kua kde su tie auta co mali 200tis.km pred osmimi rokmi ked som sa trochu zaoberel dovozom :28b7:
jenda21
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 24.07.2013 15:13
Zdieľať na Facebook

ověření auta

Príspevok od používateľa jenda21 »

Zdravím, známí mají dobrou zkušenost s tímto: http://www.tipcars.com/magazin-autotrac ... -4038.html.Už jich pár zachránili pře koupí přetočené a vyježděné mrchy. Snad to někomu pomůže.
soferista
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.05.2014 11:58
Zdieľať na Facebook

Najlepsie riesenie

Príspevok od používateľa soferista »

Podla mna je najlepsie riesenie doviest si auto zo zahranicia sam, popripade najlepsie s nedoplateneho lizingu....
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Doviesť auto trvá dosť dlho. A záruka, že nebude stočené, je rovnaká ako u nás.

A človek čo nemá na platenie lízingu asi mal dosť peňazí na servis, že?
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

Sliedic napísal:Nemyslím si, že za to môže najmä chudoba, ale neuveriteľná schopnosť drvivej väčšiny slovenského národa nechať sa s úsmevom na tvári obalamutiť a dobehnúť.
pockame si ked budes predavat LC a uvidime kolko bude mat v inzerate :-)

prepac, nedalo mi :-)

viem ze si seriozny a rovno zaokruhlis na 700.000 ale len tak som si pichol :-)
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

mangy napísal:kua kde su tie auta co mali 200tis.km pred osmimi rokmi ked som sa trochu zaoberel dovozom :28b7:
davno zosrotovane, ved bolo srotovne a kedze mali 208.000 tak isli tam :-)

tiez ma bavia ludia ktori mi povedia ze po 100.000km je motor vybehany :-)))))

ked im poviem kolko nabeha japonec a dokonca benzinovy (ta fama ze diesel vydrzi viac) tak mi najprv neveria a potom im ukazem tachometer 650.000km s prehlasenim, ze sa na motore okrem sviecok a oleja nemenilo NIČ.

To kukajuuuu

a inak aj Skodovky r.v. 1968 - 1989 na export mali bezne nalietane 300.000 bez zasahu do motora !!! len Slovakom a Cechom skladali motory vazni a na nic sa nedozeralo, pre export to bolo celkom inak...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

treba zacat tym, ze ludia chcu za malo penazi obrovske mnozstvo muziky
treba si pozriet ceny a km v zahranici a od toho si odvodit skutocny stav tacho
mam taky univerzalny prepocet pre TDi :
pocet rokov x 40-50.000km (pre prve 4 roky)
pocet rokov nad 4 roky x 25.000km
a mate presnejsi stav ako na tacho.
cize ta pani Oct. 2007 mala dat :
4x 45.000 = 180.000
3x 25.000 = 75.000
spolu = 255.000km
takto to maju cca vsetky auta od maleho cez niz.str. triedu po strednu triedu.
Pri limuzinach a teda vyssej triede je to zhruba 2x tolko - neviem si predstavit kto si kupi BMW 740d a pod. na navstevu kostola...
Tie auta bezne lietaju 100.000 km / rok a rekorderske maju cez 200.000km / rok.
BTW pre kamiony plati takmer na chlp presne 100.000km / rok, cize ak budete kupovat kamion / tahac tak si k poctu rokov pridajte 5 nul a mate kolko ma nalietane.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

v zahranici sa veselo stacaju tachometre presne ako u nas a to dokonca som obcas videl v rokoch 2006-7 a neskor to uz zacalo byt podobne ako u nas.
a logika ?
najprv chodili dovozcovia pre auta a kedze zacala turistika napr. Slovakov tak sa prisposobili aj v Nemecku a nieto inych krajoch...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

autokomplet napísal:
Sliedic napísal:Nemyslím si, že za to môže najmä chudoba, ale neuveriteľná schopnosť drvivej väčšiny slovenského národa nechať sa s úsmevom na tvári obalamutiť a dobehnúť.
pockame si ked budes predavat LC a uvidime kolko bude mat v inzerate :-)

prepac, nedalo mi :-)

viem ze si seriozny a rovno zaokruhlis na 700.000 ale len tak som si pichol :-)
Auto som daroval synovi. Bude mať potomka čochvíľa, tak veľké auto bude viac využité, ako v poslednej dobe u mňa. Bolo to najlepšie auto, aké som kedy mal.
raduliksro
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08.05.2015 14:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raduliksro »

Nerozumiem tomu, ako tu všetci hovoria, že v bazároch sú stočené km. Veď autá musia prejsť STK, EK atď. a tie záznamy sa dajú pozrieť. Ak malo auto pred 2 rokmi na STK najazdených 150 tis a po dvoch rokoch má stále, tak je to podozrivé hneď, nie? Nerozumiem tomu

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: db69, qwertrq a 72 neregistrovaných