Navigacia ma o 30km posunutu moju polohu.

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Navigacia ma o 30km posunutu moju polohu.

Príspevok od používateľa milan209 »

Zdravím
prosim co moze byt problém ked zabudovana navigácia v nissan pathfinder 2006 r.v. si mysli ze auto sa nachádza asi 30 km severne ako v skutočnosti je.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

tipol by som to na kalibráciu ;-)
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Asi tak,ako píše Acon...Skôr by som ešte skúsil reset...
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Reset

Príspevok od používateľa milan209 »

Reset som skusal ako prvé. Ten čo je v menu navigácie. Nepomohol. Potom som skúsil vybrať DVD z mechaniky navigacie co je pod sedadlom spolujazdca. Nepomohlo. Mňa už len napadá skúsiť odpojiť batériu na pár hodín. ... Čo?
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Acon napísal:tipol by som to na kalibráciu ;-)
Niečo ako kalibrácia tam nevidím v menu. Myslíš ako nejako diagnostikouexternou to skalibrovať?
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

ja čítam značky a sem tam tam kuknem do mapy.

navigácia mi raz zapríčinila pokutu 1000 sk, keď ma v BA poslala protismerne do jednosmerky a čo čert nechcel, akurát z nej vychádzali lopatkári.
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Vsak toto je jasné. Ja sa tiež riadim sebou ale ako pomocka hlavne niekde mimo na dovolenke je to na nezaplatenie.
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

martin cichy napísal:ja čítam značky a sem tam tam kuknem do mapy.

navigácia mi raz zapríčinila pokutu 1000 sk, keď ma v BA poslala protismerne do jednosmerky a čo čert nechcel, akurát z nej vychádzali lopatkári.
pokutu si si zapríčinil sám, normálne je nechať sa navigovať a sledovať značky a realitu a následne pokyny navi korigovať;-)
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Teraz som si spomenul na orig vstavanú navi v Lagune,ktorú som mal a to isté mi robilo čo zadávateľovi témy...Na príčine bola voda,ktorá zatekala do antény navigácie-bolo to tam celé skorodované,po výmene anteny navi šlapala ako má-tak sa na to skús pozrieť a daj vedieť...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Prevádzkovateľ GPS (Ministersvo obrany USA) môže v prípade potreby (vojnový konflikt) zámerne vniesť do systému chybu ....
Napríklad akože na oblbnutie nepriateľa...
Možno že sa teda dačo chystá.... :d :D
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...VLADY...si zabil... :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

VOJTO55 napísal:...Teraz som si spomenul na orig vstavanú navi v Lagune,ktorú som mal a to isté mi robilo čo zadávateľovi témy...Na príčine bola voda,ktorá zatekala do antény navigácie-bolo to tam celé skorodované,po výmene anteny navi šlapala ako má-tak sa na to skús pozrieť a daj vedieť...
Dakujem za radu, skusim teda pozret dielensky manual kde ten konektor je a pozrem ho. Ak ho najdem dam vediet jak to dopadlo...
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

VLADY napísal:Prevádzkovateľ GPS (Ministersvo obrany USA) môže v prípade potreby (vojnový konflikt) zámerne vniesť do systému chybu ....
Napríklad akože na oblbnutie nepriateľa...
Možno že sa teda dačo chystá.... :d :D
Už se perou!! :d :D :d :D
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

VOJTO55 napísal:...Teraz som si spomenul na orig vstavanú navi v Lagune,ktorú som mal a to isté mi robilo čo zadávateľovi témy...Na príčine bola voda,ktorá zatekala do antény navigácie-bolo to tam celé skorodované,po výmene anteny navi šlapala ako má-tak sa na to skús pozrieť a daj vedieť...
VOJTO55, dobrý typ . Nasiel som si v manuale, ze od tej navigacie ide kabel na antenu, ktora je pod palubovkou. Tak som skusil pomasírovať konektor , ktorý ide do tej navigacie. Je to tak nešťastne umiestnené, že pasažier za spolujazdcom do neho môže topánkami / špičkami / zavadiť. Žiadny kryt tam nie je. Po pohýbaní s tým konektorom už navigácia ukazuje správnu polohu auta. Nepodarilo sa mi ho vybrať, ale v podstate vyzerá OK. Ale je možné, že je tam slabší kontakt. Ak by to znova zblblo, viem kde hneď siahnuť.
Ešte raz VĎAKA!
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

martin cichy napísal:ja čítam značky a sem tam tam kuknem do mapy.

navigácia mi raz zapríčinila pokutu 1000 sk, keď ma v BA poslala protismerne do jednosmerky a čo čert nechcel, akurát z nej vychádzali lopatkári.
To si ešte dopadol dobre... Jedného českého kamionistu som idúcky pešo zastavil medzi panelákmi, že čo to stvára, však sa tam nemá neskôr kde vytočiť. Povedal mi, že ide podľa navigácie, a ide na Tehelnú ulicu. Hovorím mu, že to bude určite omyl, lebo na Tehelnú so súpravou nemôže ísť, tam sa proste s návesom - odtiaľ, odkiaľ prichádzal - odbočiť nedá.
Vysvitlo, že to nemala byť "Tehelná", ale "Tehelňa", a o je ulica v Devínskej :d :D Navigácia nemala diakritiku, no čo narobíš :d :D Keby som ho nezastavil, tak sa tam zasekne, za ním by hneď bolo 20 áut a asi by sa odtiaľ vymotával doteraz :40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní