Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ninjarider
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.06.2019 12:23
Zdieľať na Facebook

Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

Príspevok od používateľa ninjarider »

Dobry den,
omylom som natankoval 43l benzinu miesto nafty.
Dnes mi odcerpaju palivo a vymenia paliv.filter.
Z autom som zial presiel 1km.

Chcem sa opytat kolko VIFu mam naliat do nadrze?
Na inom fore mi radia naliat CELY VIF a dotankovat naftu. Nie som si isty, lebo uvadzaju pomer 1:1000 tj.napr. 45ml adit.na 45l nafty.

Vopred dakujem za radu!

S pozdravom Juraj.
Skoda Fabia II, 1.6 TDi, r.v. 2014
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Celú pixlu bez milosti.Toho 1km je škoda,ale teraz je to trochu viac práce.Palivo kompletne von,naliať 5 lt nafty a znova von.Von z filtra všetko,a až potom viackrát spustiť čerpanie paliva cez diagnostiku aby zbytok benzínu pretlačilo a nahradilo naftou.
Mnoho ľudí zariskuje a porieši to iba tak cigánsky,niekomu to prejde a mnohým nie.Problém z čerpadlom ak už to troška chytí je problémom komplet celej sústavy vrátane drahých vecí a komplexne všetko.To za špekulácie nestojí.Oklamať sa dá iba človek,ten stroj neoklame nikto.
ninjarider
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.06.2019 12:23
Zdieľať na Facebook

Dakujem

Príspevok od používateľa ninjarider »

Dik za radu, kupim teda 500ml VIF a potom natankujem plnu nadrz 45l naftou.
Plus overim ci v servise urobili vsetko co pises.
S vdakou Juraj.
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Opel Zafira.Kamos podobne tak natankoval.Do nadrze maly tlak vzduchu,cez saciu hadicku pri filtri benzin von,do nadrze naftu este z nej trochu vytlacit sacou hadickou,vylial som z filtra benzin -nalial naftu a na 5 krat motor isiel normalne.Nepocitam ze baterka bola mrtva co auto dotiahli a bolo na svetlach.Preto na 5 krat lebo ledva tocilo.
V zime ked mrzne pravidelne miesam natural z naftou 8 nafta-2 natural ale je pravda ze mam rotacne cerpadlo a klasicke trisky.A teraz valim do nadrze fritak ked je teplo.Nechce sa mi robit predohrev.
hanzlik
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 13.07.2017 08:49
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hanzlik »

ono tak ja pridavam vifko aj v zime ale aj v lete, lebo ako niekedy ta kvalita tej naftxy na tych pumpach nie je bohvie co
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ako pise mhlavaty...ja mam skusenosti, ze novy filter, plny nafty, staci kompletne odcerpat nadrz /nepreplachujem a nie je ziaden rozdiel, zostane promilovy zvysok benzinu k nafte v kazdej nadrzi/ , kompletne naplnit dobrou naftou a mozes jazdit - z mojich skusenosti je to na motore a cerpadle -aky ma stav a vek a hlavne kolko sa preslo na benzin - skoda aj toho kilometra.... na megane napr. k 5-6 lt. benzinu ked i to vsimol na stojane sa dotank.plne nafty a dva VIF a absolune nic sa nestalo, ani vykon citelne nestupol...
hanzlik - ja by som neriskoval, ze vif mi akukolvek naftu zmeni na MaxxMotion aj napr. v lete...ludia tankuju oleje, aj prepalene, petrolej, riedidla , zo starych polnohosp.strojov, kde je nafta roky na slnku / nikto sa s tym nikdy pri poruche nepochvali/ a pod. a potom sa cudujeme, ze tu su furt pisane problemy...ja aj v lete jedinu neslovensku kvalitnu naftu MaxxMotion....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Velký pozor na na autá z DPF.Aj stopové množstvo benzínu vie filter prasknúť a budú nasledovať dlhé mesiace trápenia.Celkom slušnú dobu sa nič nebude diať a dávno sa zabudne spájať že pred mesiacmi sa niečo také stalo,systém emisií bude umierať pomerne dlhú dobu.
Ak teraz niekto ušetrí hodinu času čo by dlhšie riešil problém zlého tankovania a vyriešil to nekompromisne a poriadne,tak tú hodinku bude ešte dlho preklínať.ja to tak vidím že sú ľudia čo si musia doslova roztrieskať hlavu aby sa poučili,pritom poučenie na chybách iných nestojí veľa,možno tú hodinu.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

stopove mnozstvo je velmi mierne slovo- velmi zalezi, kolko s dpf prejde na benzin, je to individualne... jeden znesie aj 7-8 km, iny ani jeden a pukne...dolezite je aj to, v akej faze naplnenia a veku dpf nestastne zajazdi na benzin....
berzerkertt
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 16.07.2008 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa berzerkertt »

Dal by som do nafty radsej 2t olej - nejaky low smoke normu JASO FC, asi tak liter na nadrz nafty, nepoznam presne zlozenie vifka,ale logicky bude 2t olej mazat asi lepsie a hlavne o to v tomto pripade ide.
tibor.hoffmann
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 23.09.2021 19:28
Zdieľať na Facebook

Benzin mnamiesto nafty

Príspevok od používateľa tibor.hoffmann »

Zdravím vás dnes som omylom natankoval benzín namiesto nafty asi 14litrov a prešiel na tom asi 120km samozrejme pár km od pumpy mi auto začalo pri držaní otáčok poskakovat vynechávať dusiť no akonáhle som pridal išlo v pohode tak som si myslel ze vstrekovacie trisky mi už odchádzajú tak som odviezol auto do servisu a tam mi oznámili ze som natankoval benzín namiesto nafty...myslíte že aj keď mi auto neskapalo a podržalo ma až do servisu budem musieť meniť komplet palivovu sústavu alebo bude stačiť len prefuknut trupky vyčerpať benzín a dat naftu s aditivom a vymeniť palivový filter?
Ďakujem za akúkoľvek radu...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ahoj Tibor, to sa neda povedat - ani nepises ake mas auto, ci ma 13.560km alebo 395.695km kedy z jasneho dovodu budu vstrekovace nachylnejsie na zlyhanie... ani nepises kolko si mal predtym nafty v nadrzi - ak si mal dva litre tak je problem, ak si mal styridsat litrov a do toho islo 14 litrov benzinu tak rozhodne rovnaky problem nebude...

no proste toto je veštenie na dialku.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Benzin mnamiesto nafty

Príspevok od používateľa christiane »

tibor.hoffmann napísal: som omylom natankoval benzĂ­n namiesto nafty asi 14litrov .
To nie je katastrofa.V zime bezne tankujem 8 L nafty,2 L naturalu.Lepsie mi startuje a nafta nezamrzne.Benzin rozpusta parafin.Ked ti to nezdochlo,koncentracia nebola velka.Si mal dotankovat naftu doplna.Ale fakt ze nepises co mas za auto.Ja mam klasicke trisky a rotacku cerpadlo.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mhlavaty napísal:Velký pozor na na autá z DPF.Aj stopové množstvo benzínu vie filter prasknúť a budú nasledovať dlhé mesiace trápenia.Celkom slušnú dobu sa nič nebude diať a dávno sa zabudne spájať že pred mesiacmi sa niečo také stalo,systém emisií bude umierať pomerne dlhú dobu.
Ak teraz niekto ušetrí hodinu času čo by dlhšie riešil problém zlého tankovania a vyriešil to nekompromisne a poriadne,tak tú hodinku bude ešte dlho preklínať.ja to tak vidím že sú ľudia čo si musia doslova roztrieskať hlavu aby sa poučili,pritom poučenie na chybách iných nestojí veľa,možno tú hodinu.
Pre mňa poučenie netrvá ani 30 sekúnd - utekať, utekať od každej nafty kde vedie k čerpadlu viac ako jeden drôt. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> V zime bezne tankujem 8 L nafty,2 L naturalu.

horsiu vec nemozes spravit. Namiesto hentej megasprostosti z vlastnej hlavy !! pridavaj do paliva nejaky originalny pripravok a'la VIF, Shell, Castrol atd, a tak nejak neverim ze bezne zažívaš -35 stupnove zimy kedy nafta zamrza. Myslim ze od 1.12. je zo zakona povinnost mat na pumpach bez ohladu ci Bratislava alebo Strbske Pleso tzv. zimnu naftu ktora ma znizeny bod tuhnutia myslim na -29 stupnov, zase by som klamal - kazdy pumpar ti na poziadanie musi ukazat technicky list paliva ktore ma na stojane. Tak sa pytaj. Navyse, v najchladnejsich oblastiach nasej krasnej krajiny a'la Orava a podobne su dostupne tzv. arkticke nafty ktore preziju aj -40 stupnov a to uz naozaj nemusis riesit dalej.

Taktiez je dolezite povedat ci mas VW Vento 1.9td 55kW z roku 1994 alebo ci mas stvorturbove BMW M5 diesel 2020, pretoze ti garantujem ze jedno z tych aut na 8/2 litrove naftobenziny skape do par motohodin, a druhe bude hrkat stovky motohodin pretoze nie je tak sialene zurivo nachylne na mazanie hyperpresneho meganatlakovaneho commonrail cerpadla pracujueho v tolerancii STOTIN milimetra.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

mp3turbo,nebudem pisat auto,ten benzin lejem az v mrazoch.V lete bezne ked mam po celej rodine 8-2 L repkovy olej,na stk 8-2 technicky petrolej,97 rok,bez dpf,bez pocitaca,mechanicke cerpadlo,klasicke trisky ktore som nevidel 17 rokov ako som kupil a motor ma cca 491 000 km.Ak by nehrdzavelo tak najlepsia kupa v zivote. Ale ani to ma netrapi.Na kasnu nanitujem kus plechu,ovalcujem farbou a ide sa.

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných