Ford Focus 1.6 - nastavenie vole ventilov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

maxo1
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 11.11.2007 21:59
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 1.6 - nastavenie vole ventilov

Príspevok od používateľa maxo1 »

Caute, chcem sa opytat kolko Evri cca moze stat nastavenie vole ventilov na benzin atmo 1.6 16V ? Je tam velka sanca ze sa poskodi tesnenie veka ventilov a bude ho treba menit ? Dik
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Čo chceš nastavovať na hydraulickom zdvíhatku? [img]http://garaz.autorevue.cz/images/smilies/eusa_think.gif[/img]
viktorDDD
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 07.07.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorDDD »

nič tam nenastavuješ, sú tam hydraulické zdvihátka, keď klepú tak ich treba vymeniť, kus stojí cca 15€, nové tesnenie pod veko ventilov do 10€
za klepot hydroštelov môže veľakrát nesprávny typ oleja, nedodržaný interval výmeny, slabý mazací tlak
maxo1
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 11.11.2007 21:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maxo1 »

Jedna sa o FF1 rv99, najazdene 165 000km (podla tacho) Su tam na 100% podlozky (hydrostely su len u niektorych verzii). Predpisany interval kontroly vole som presvihol, takze ma to v najblizsom case caka. Nic mi neklepe, len zvuk vo vyssich otackach mi pripada surovy. Olej si menim sam, pouzivam predpisany original Ford 5w-30 s prislusnou specifikaciou. Takze znova, kolko je cca prace s odmeranim vole a nastavenim resp. kolko si za to servisy +/- pytaju ?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tie podložky sú na hydrošteloch...
maxo1
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 11.11.2007 21:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maxo1 »

No dobre, podlozky su podla teba pri hydrosteloch. :2f93: Cim sa potom nastavuje vola ventilov pri motoroch s mechanickym vymedzovanim vole ?

Ale to je jedno, vratme sa k teme, kolko teda stoji praca ? Ma s tym niekto konkretnu skusenost ?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Pri (niektorých) motoroch s mechanickým vymedzovaním vôle sa vôľa vymedzuje podložkami, neviem prečo sa pýtaš. Ja som ti odpovedal, že tvoja 1,6-ka má hydraulické zdvihátka + podložky...

http://files.myopera.com/cicmanec/album ... entily.jpg
maxo1
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 11.11.2007 21:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maxo1 »

Tak si to zhrnme:

hydraulicke zdvihatko: sluzi na automaticke vymedzenie vole medzi ventilom a vackovym hriadelom (ziadne podlozky, ked klepe - meni sa cele zdvihatko)

mechanicke zdvihatko: vola sa nastavuje vymedzovacimi podlozkami => pripad mojho motora

P.S. Etzoldove Jak na to som si uz cital ;) Focus forum tak isto, takze viem ze niektore Focusy 1.6 hydrostely naozaj maju, bohuzial moj nie. Dokaz: http://www.forum.ford-club.cz/viewtopic ... it=ventily

Preto sa pytam na konkretne skusenosti ludi co si to davali nastavovat na inych autach tuto na fore.
maxo1
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 11.11.2007 21:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maxo1 »

Jo, taky bol moj plan - najprv iba odmerat a potom sa rozhodnut co a ako dalej. Asi to risknem a dam to pozriet s tym ze budem dufat aby sa tesnenie veka neposkodilo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 37 neregistrovaných