Nastavenie predvstreku trochu inak

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Nastavenie predvstreku trochu inak

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Rozvodový remeň versus reťaz. HDI PD TDI JTD a večne živá otázka nastavenia predvstreku.Rád by som dal do pozornosti hlavne ľudom ktorý sa s touto problematikou zaoberajú prefesne, aby sa vyjadrili k niektorým aspektom tejto záležitosti.
Otázku postavím takto.Ak má desať remeňov 150 zubov, aká dlžková miera bude na nich medzi pomyselným prvým a sedemdesiatym zubom? Zhodneme sa že nemusí byť totožná i keď rozdiely budú velmi malé.Tento fakt ako aj jemné rozdiely v našponovaní (ktožeby už meral tenzometrom napnutie) tvoria dôvody že sa po výmene remeňa dostavuje prevstrek,resp poloha vačky či už čiste mechanicky alebo mechanicky s elektronickou kontrolou. A každému je táto potreba jasná. Ale čo s rozvodom reťazou?
Z praxe viem a to nikto nespochybní, reťaz počas života svoju dĺžku predlžuje úplne neuveritelným spôsobom. Šponovanie túto dlžkovú anomáliu eliminuje ale nič to nezmení na veci, že sa tým musí zmeniť aj predvstrek a to nie hociako. Prečo je problém a pozornosť ohladne predvstreku riešený v podstate výhradne na rozvode remeňom?!
Je to záležitosť koncernových vozov, lebo štatisticky sa ich to týka takmer na 100%?? alebo je to inak?
viktorDDD
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 07.07.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorDDD »

reťaz sa predĺžuje a tým sa celé časovanie posúva, to môžem potvrdiť, sice mám skúsenosti len s predkomôrokovým bmw tds motorom ale tak isto sa reťaze vyťahajú aj na moderných motoroch
preto je potrebné predvstrek a vačku v určitých intervaloch kontrolovať a dolaďovať
z mojej skúsenosti, na autách ktoré majú cca 150-200tis. a viac, by mala byť kontrola a nastavenie každých 20-30tis.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No veď práve ....mala, a skutočnosť ? A isté je že situácia s posunom je ďaleko dramatickejšia u reťaze ako u remeňa.Reťaz som už vytiahol dlhšiu takmer o článok oproti novej. Nepamätám sa aby sa to tu riešilo a to sú tie drahšie motorizácie čo niečo km nabehajú
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Prečo je problém a pozornosť ohladne predvstreku riešený v podstate výhradne na rozvode remeňom?!

pretoze servisaci su diletanti a lenive sproste prasata. ESTE NIKDY SOM NEVIDEL ZIADNY [!!!!!!] AUTORIZOVANY SERVIS KTORY BY PO VYMENE ROZVODOV SKONTROLOVAL ICH NASTAVENIE NA TEJ POSRATEJ DIAGNOSTIKE, ZATO VSAK MINULY ROK SOM ASI 15 LUDI ktori dosli z autorizaku rozladeni az hroza POSIELAL NA TAKETO NASTAVENIE !! Ende fine vege. Co dodat ?? Hroza.



Nejakou nahodou sa o nich obsmekne informacia ze taketo volaco je treba, nic... clovek im do huby vlozi video ako to maju robit aj s konkretnym vysvetlenim... nic...

DNES SOM DOSTAL STYRI SUKROMNE SPRAVY SO ZIADOSTOU O POMOC PRI NASTAVENI ROZVODOV. VW samozrejme. Coz o to, ja pomozem rad.. mohol by som viac, ale nevladzem.

Preco sa o tomto vyhradne rozprava len v suvislosti s VW motormi ? Lebo sa tomu venuje najvacsia pozornost. Cojaviem asi aj preto, ze mi povies kolko poznas ludi co maju diagnostiku napriklad na Forda. A nedajboze ju aj vedia pouzivat.

Potom mi vymenuj kolko poznas ludi a ohodnot ich schopnosti s diagnostikou BMW.

Pod dalej, Renault ma velmi dobru diagnostiku... kolko poznas ludi co maju doma Renault masinku a VEDIA JU POUZIVAT a nie su lenivi ju pouzivat pri vymene rozvodov na tych 1.9d, 1.5d a 2.0d commonrailoch?

Preskocme dalej, Peugeot + Citroen... kolko ludi ma fabricku diagnostiku ?

Naschval vymenuvam same EXTREMNE bezne auta, ziadne Chryslery s diagnostikou DRB III na ktoru proste neexistuje ziadna adekvatna nahrada. Ziadne Mazdy, Toyoty... kolko poznas ludi co maju doma diagnostiku na Mazdu, Toyotu, Hondu a Suzuki ? Schvalne si tipnem ze prsty na jednej ruke mi bohato budu stacit aby si ich vymenoval :)


Takze tak to vidim ja.

A tu mas cerstvy prispevok od Marcela : http://forum.autobazar.eu/renault-lagun ... 88-10.html
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jo a pozri co som spachal pred rokom na fordclube :

http://www.fordclub.sk/forum/viewtopic.php?f=2&t=16013

a zober si fundovanost odpovedi. A vobec co tu riesim, ved "servisaci" nevedia ake oleje idu do PD motorov po viac ako 10 rokoch ich existencie tak co sa vzrusujem s nejakymi remenmi. Su radi ked sa im motor po vymene rozvodov nestretne a nespacha samovrazdu...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Máš smutnú pravdu.Ale niekde treba z "osvetou" začať
foxhall
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 01.05.2007 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foxhall »

chlapi len tak medzi recou idem menit rozvody na Alfe 1.9jtd 77kw da sa tam skontrolovat nieako nastavenie cez diagnostiku ci su dobre ako u vw???
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

No povedzme si uprimne kolko percent mechanikov stavia napriklad rozvody u pd systemom zaaretovat kluku vacku do pripravkov a povoli tie tri skrutky na vacke?
Hnopo
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 08.07.2008 22:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hnopo »

foxhall napísal:chlapi len tak medzi recou idem menit rozvody na Alfe 1.9jtd 77kw da sa tam skontrolovat nieako nastavenie cez diagnostiku ci su dobre ako u vw???
Da,cez diagnostiku sa da skontrolovať predvstrek pred a po vymene rozvodov.Ked povoliš remenicu na vačke,da sa s nou jemne hybať,ale určite nie tak ako na VW.Robi to tak max. 5 st.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pre info : problemy nastavaju daleko pred tromi stupnami...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

No pockaj, spominas HDI, teda commonrailove systemy, tam snad odchylka na dlzke remena nemoze sposobit zmenu casovania vstreku, nie? Ved tam je remenom pohanane iba vysokotlake cerpadlo, ktore tlaci ako WAP-ka do rampy a ktoremu je uplne jedno, v akej polohe je klukovka, pretoze tam do valcov vstrekuju elektronicky ovladane vstrekovace.

Alebo sa mylim?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Iba tak troška...
mirkokos
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 09.02.2008 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirkokos »

retaz u novšich vozov maju len systemy CR a tam to nijako neovplivní časovanie vstrekovania kedže snimač je na kluke _(teda aj na kluke)
kedže pri systeme PD je to doležité lebo časovanie je dané vačkou-- preto je tam remen- dá sa nastavit, alebo ozubene kolesa.
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Nie tak troška, ale je to celkom tak ako napisal misoV50. Na CR neriešiš predstrek na čerpadle.
Na spomenutom JTD , skrutky na vačke su preto aby si mal presnu polohu vačky /aretovanej pripravkom / voči kluke pri nakladani remena. Nie kvôli predvstreku.

mp3turbo väčšinou maš zdrave nazory ale nazachadzaj tak daleko do mechniky. Neviem čo by si chcel robit s diagnostikou na CR v renaulte alebo v PSA po vymene remena.
VW TDI potrebuješ skontrolovat s novym remenom, ale ked idem podla pripravkou 1 z 10 prestavujem. Rozvod si posunu ti ktory nepovolia skrutky na čerepadle pri vymene remena. Ale ti zaspali dobu a napr. take bohove volvo 2,9 benzin ako som mal teraz by od nich odišlo na lane. Na VW PD tiež sa nezaoberaš predvstrekom, tam ide o polohu vačky voči kluke.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ano.



>> Neviem čo by si chcel robit s diagnostikou na CR v renaulte alebo v PSA po vymene remena.

vobec nic, do francuzov ja nevidim ani trochu.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: carguy a 42 neregistrovaných