Našiel som si odreté auto

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Našiel som si odreté auto

Príspevok od používateľa ampo »

Ahojte,

dnes ráno som prišiel k autu a našiel tom si odretú ľavú zadnú časť auta. Ryhy sú dosť hlboké, doslova vyžrali lak a asi aj to, čo je pod ním. Nad nimi sa nachádza okrúhla "stopa", ktorá tiež vyzerá dosť škaredo.

Bol som strašne naštvaný, pretože o auto sa dosť starám a dávam si naň pozor, no bohužiaľ páchateľa nemám šancu nájsť. Chcem sa spýtať, ako mi odporúčate riešiť vzniknutú situáciu, nakoľko takéto niečo sa mi stalo prvý krát.

PZP mám v ČSOB (zhodou okolností mi končí o 2 týždne, prechádzam do Allianzu). Mám to nahlásiť poisťovni? Je šanca, že uvidím nejaké peniaze, pokiaľ nemám havarijnú? Aký je postup?

Opravovať to pravdepodobne nemá význam, pretože také niečo sa mi môže stať o týždeň zase (bohužiaľ Bratislava je taká). Zaujímalo by ma, na koľko odhadujete, že by vyšla oprava, a či sa to vôbec dá vybrúsiť a prelakovať, aby to vyzeralo ako nové....

Ďakujem za všetky rady a skúsenosti s podobnou situáciou. V linku dole prikladám fotografie.

https://www.dropbox.com/sh/glxy04wzms49 ... Hsa?dl=0#/
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ak nemáš havarijnú tak od poistovne neuvidíš ani cent ak niet vinníka
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

A čo chceš hlásiť poisťovni keď máš len PZP a vinník je neznámi?
Neuvidíš žiadne peniaze, keď nemáš havarijnu poistku.
PZP je len na škody ktoré ty spôsobíš niekomu inému.
Aj keby si bol zavolal policajtov tak ti to veľmi nepomôže lebo ani oni by ho určite nenašli.
Budeš si to musieť dať opraviť na vlastné náklady.
Opraviť sa dá všetko.
krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krason »

Zvykaj si, ak by si to opravil, ver tomu, ze zakon schvalnosti v BA je a mas to znova :)
podla fotiek : maly osobak to nebol.

A na potesenie : aj ja mam ryhy a odvtedy som si povedal, ze auto je spootrebny tovar a nervy mam len jedne, tak preco si ich zrat ko KO ta mi, ktory utecu z miesta cinu.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Zalešti Tempopastou a nerieš , toto nasere každého, bohužiaľ stane sa ... Lepšie jak prebehnutý komplet bok oboch dverí .
ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ampo »

Ja viem, že od poisťovne nedostanem ani ho vno, len ma zaujíma, či to mám nahlásiť - či mi to niekedy v budúcnosti v niečom zázrakom nepomôže..

Nebudem to dávať opravovať, len by ma dosť zaujímalo, koľko by tak stálo dať to do poriadku.

Myslíš, že to bolo väčšie auto? Ja totiž ani nechápem, ako sa mohlo také niečo stať resp. prečo je škrabanec zrovna v tej rovine, prečo auto nie je odrete nižšie kde je širšia karoséria, a čo znamená ten oder v tvare stopy hore.. Netuším ako sa to mohlo stať, jediné čo viem, je že sa to pravdepodobne stalo keď som mal zaparkované pozdĺž cesty pri kraji.
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Moc nevyriesis, vsetko pojde na vlastne naklady.
Stale lepsie ako by si si nasiel auto obehnute klucom alebo pichnute gumy...

Oprava cca 150-300 eur odhadom.
Nie nepomoze ti to v nicom ak to nahlasis. Moze to maximalne pohorsit kedze mozes byt presunuty do kolonky rizikovy klient.
Naposledy upravil/-a myotis v 11.04.2015 22:49, upravené celkom 1 krát.
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
vlastimil213
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2013 22:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlastimil213 »

A co keby ti tam niekto známy "omylom" nacúval ?
Naposledy upravil/-a vlastimil213 v 11.04.2015 22:58, upravené celkom 1 krát.
ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ampo »

Okej idem si kúpiť autokameru s detektorom pohybu, aby mi to točilo každý pohyb. Už jednu používam rok, ale bohužiaľ nemá detektor pohybu... Neviete mi niečo náhodou odporučiť?
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Otec mal to šťastie, že mu obišli celé auto dookola. Zrejme kľúčom, miestami do plechu :-(

Nahlásené polícii, dovtedy ho otravovali, kým to nestiahol, lebo by malí dudku, že nič nevyriešili :-)
rudolfo63
Príspevky: 9945
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..no jasne...,blavak...,vies kolko odrenin este nazberas?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

ampo napísal:Okej idem si kúpiť autokameru s detektorom pohybu, aby mi to točilo každý pohyb. Už jednu používam rok, ale bohužiaľ nemá detektor pohybu... Neviete mi niečo náhodou odporučiť?
Posadil by som ťa za volant Iveca maxi za neho vozík plný okien a choď parkovať do našej najväčšej dediny.Alebo smetiari , videl si ich niekedy ako musia čarovať na našich krásnych sídliskách ???
Staraj sa o ženu a deti nie o sprostú popolnicu. :3c90: :3c90: :3c90: :3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

cele to vyjadrovanie a opisovanie s takym citovym vztahom k autu mi nejde dokopy s len PZP a to ze nevies, co pod PZP spada?Ine poistky neexistuju??? A hlavne v Blave, kde je tak zhustena premavka. Aj ked retardov s VP je percentualne vsade rovnako, aj takychto arogantnych smradov, co ti tam nenecha vizitku, telef. cislo a pod.,pricom by ho to stalo minimum casu aj s naslednou povinnostou nahlasenia nehody.
Bol by som rad, ze je to relativne malickost a da sa to uplne opravit, len to zaplatis. Aj v havarijnom mozes mat spoluucast a tu platis sam.
Poistovaci podvod nerob-toto sa uz da lahko prekuknut.
S kamerou co vyriesis?Pojdes sa s niekym bit, alebo vyhrazat sa mu a cim?Vsetko odtaji, vysmeje sa ti a teba porazi-taka je bohuzial vacsinou realita. Bud rad, ze je to drobnost, aj ked mrzi.Poradim ti-zvykaj si, si na Slovensku, takze konecna. Tu je to a bude to tak. :2f93:
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

vlastimil213 napísal:A co keby ti tam niekto známy "omylom" nacúval ?
Trestný čin Poisťovacieho podvodu ti niečo hovorí?
A čo tak prečin Navádzania?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

na normalnom aute to vadi, ale SUVcko dostava len spravnu drsnacku patinu lol

teraz vazne: nepomozes si nic, ked jazdis v meste, radsej kasli nato, riesil by som to len do nutnej mieri, aby nehrdzavelo, s tvojim PZP si nepomozes...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 75 neregistrovaných