Nakladna preprava

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

slayer
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 04.12.2006 12:46
Zdieľať na Facebook

Nakladna preprava

Príspevok od používateľa slayer »

Zdravim pani.chcel by som sa opytat ci sa dneska oplati este jazdit medzinarodnu nakladnu dopravu.podnikam v v doprave par rokov ale zaoberam sa skôr regionalnou teraz by som mal zaujem kupit nejaky starsi mega naves a novsi tahac uz Euro 5.oplati sa to v dnesnej dobe alebo mam radsej ostat pritom comu sa venujem doteraz??(mam dodavku aj valnik s mechanickou rukou].vdaka za vase rady
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Určite sa to neoplatí, pokiaľ nemáš aspoň 5-10 kamiónov :41c2:
slayer
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 04.12.2006 12:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slayer »

fajn fajn len sa informujem tie auta co mam zatial to ide fajn ale premyslal som nad niecim dalsim tak len preto.vdaka za rady
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Vyčkaj do januára....
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

slayer napísal:fajn fajn len sa informujem tie auta co mam zatial to ide fajn ale premyslal som nad niecim dalsim tak len preto.vdaka za rady
A hlavne musíš nájsť špedičku, ktorá nie len že platí, ale aj včas. (boli veľké firmy, ktoré na tomto zahučali - napr. Tandem Trans)
slayer
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 04.12.2006 12:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slayer »

sofera mam to by problem neviem ja by som chcel chodit aj vonku to problem nieje hovorim je to len napad auta ktore mam teraz vyrobia v pohode len som chcel investovat chcel som to riesit okolo aprila buduceho roka ved uvidime co bude
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Mam za sebou 10 rokov skusenosti s dopravou, narodnou aj medzinarodnou. Mozem ti len povedat ze pokial ta narodna aspon trochu uzivi tak pri nej ostan.
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Vieš si predstaviť, že sa Ti pokazí kamión niekde na pol ceste napr. do Španielska? (odťah do servisu, náhradný kamión na dokončenie prepravy, ubytovanie šoférovi atď.) Nechci vidieť tú pokutu od špedičky, keď nedovezieš tovar v dohodnutom termíne... (strhávajú aj za to, keď prídeš na vykládku s akože špinavým kamiónom - a to si nerobím srandu) To sa nedá robiť ako hobby - musíš mať x kamiónov, aby Ťa to nezrujnovalo. :41c2:
Ogi11
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 07.04.2011 21:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ogi11 »

dotynka napísal:Určite sa to neoplatí, pokiaľ nemáš aspoň 5-10 kamiónov :41c2:
Poznám jedného mladého chalana, cca 30 rokov. Začal s jedným kamiónom do zahraničia, teraz má už myslím 3. Funguje asi necelé 2 roky. Všetko ale aj záleží na tom ako sa do toho vloží, ako sa tomu venuje, rozumie a pod.
Jediný problém mal s vodičom. Zamestnával svojho kamoša a tu zrejme platilo, koho najlepšie neobabreš keď nie kamoša, takže ho prepustil, zohnal druhých a je vysmiaty.
Naposledy upravil/-a Ogi11 v 15.06.2012 17:59, upravené celkom 1 krát.
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Podobne, môj sused mal 3 kamiony, síce už má len 2, keďže mu ho rozbil jeden vodič, no zatiaľ mu to ide, čo prepravovať má takže na tvojom mieste by som tiež váhal čo a ako ďalej.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no ja vidim kopec tych kamionov na zaciatku kolony ked cestujem po sk cize to musi ficat s tym podnikat.
jinlun415
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 16.07.2008 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jinlun415 »

Mega zas as tolko tie gumy nezere a skor ju nalozis.Cela europa fici viac menej na automobilkach a tie vyuzivaju na 90 percent megu.Celkovo skor ju vytazis.Auto euro 5 schvalujem velka uspora na dialnicach v nemecku.Ked mas dobru spedicku tak ti to pojde. Milionar s jedneho auta nebudes ale vyzijes a ked sa nebude kazit auto tak aj docela slusne.Je to vsetko 50 na 50 kopu firiem krachlo ale kopu ich kupuje nove auta a ziju.
vlado1886
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 21.12.2008 19:47
Bydlisko: Pod Dubnom
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado1886 »

Na to ze to robis par rokov,ako sam pises,musis byt asi fakt dobry,ked sa pytas na fore ci mas podnikat s kamionmi......Alebo cakas ze ti tu niekto napise alebo hned da zakazku na prepravu na rok dopredu?
slayer
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 04.12.2006 12:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slayer »

ja som sa slusne opytal ale na niekoho nema vôbec vyznam reagovat vid clovek nadomnou
meeo
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 26.02.2009 09:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meeo »

tiez si myslim,ako tuto pan nado mnou,ze pokial ti slape vnutrostatna,zbytocne si mnozit starosti s medzinarodnou,ozaj s jedinym kamionom by to bolo viac starosti ako uzitku.My mame vo firme(takmer vyhradne medzinarodne prepravy) 20 lahkych suprav (12t,120m3) + jednu velku(40t,100m3) a sef sa vyjadril ze urcite dlho nekupi dalsiu 40tonu.Takze snad ked,tak by som skusil asi najskor nieco s lahkotonazkou(12-24t),na zaciatok,a potom sam uvidis ci to ma vyznam,dnes je dost rozkolisane prostredie,iste nieje nic.

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných