Nafta pod autom 124 250 D

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Geofrey
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 25.08.2006 19:07
Zdieľať na Facebook

Nafta pod autom 124 250 D

Príspevok od používateľa Geofrey »

Zdravím, začala sa mi pod autom objavovať mláčka nafty. Pozeral som to, ale rúrky, ktoré sú v okolí pod autom sa stratia z dohľadu a stúpajú hore k motoru a do útrob kasne (je to dolu cele rozsiahlo zakrytovane) a od motora na tú stranu nevidno kvôli filtru, je to proste zastavane. Je nejaky štandardný problém, ktorý tieto autá môžu mať pri zjavnom úniku nafty? Auto inak štartuje dobre aj za tepla, ide normálne, len tá nafta dosť tečie. Ďakujem za prípadné postrehy.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pozri,zlaté pravidlo hovorí že kde je podtlak,tam sa zavzdušnuje,kde je pretlak tam tečie.Horšie je ak nemáš jasno v týchto veciach.Budem mať chvílu času tak to vyhladám a zavesím sem.Či 190 alebo 124 na tieto veci netrpela a nebyť výmen oleja človek zabudne ako vyzerá motor,takže dať takúto konkrétnu radu je ťažké,ale jedna predsa je.Pozri prepadové hadičky,tj tie ktorými sú poprepájané navzájom vstrekovače a pozri ich až do miesta kde je to pripojené k vracačke do nádrže.To všetko je vrch motora a pravdepodobnosť je najvyžšia.
Geofrey
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 25.08.2006 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Geofrey »

Ďakujem za konkretnu radu, pozrem na to. Ohľadne pretlaku aj podtlaku: Netuším, čo sem kokrétne chcete ohľadne všeobecnosti pretlaku a podtlaku zavesiť. Pozriem sa však rád. Prajem pekný deň zatiaľ.
tomislaw
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27.11.2010 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomislaw »

riesim tento isty problem, len iny caar (croma). prepadove hadicky to nie su, zospodu to steka po olejovom filtri, zvrchu tam nie je vidiet.vyzera to na cerpadlo ale jak sa k nemu dostat...
Geofrey
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 25.08.2006 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Geofrey »

Prave som to pozeral. Prepadove hadicky vyzeraju "jemne spotene", ale trysky su suche. Aj okolie hlavy pri tryskach. Hadicky do cerpadla a z cerpadla, kt. vidno zhora, vyzeraju ok. Blok motora pri L PR kolese suchy, vana tiez. Zrejme musim dat dole komplet krytovanie podvozku a motora. To bude zabava...

Keby niekto mal znalost ohladne trasovania paliva medzi nadrzou a motorom, t.j. na co sa da po ceste narazit, co by mohol byt problem a kde si dat pozor, prip. nejake nakresy a moze to sem hodit, tak by som poprosil. Dakujem a prajem prijemny zivot :)
Geofrey
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 25.08.2006 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Geofrey »

Nasiel som schemu palivoveho systemu na 300 D. Malo by to byt to iste ako 250 D, len o valec naviac. Mozno to pomoze aj niekomu inemu:

http://imageshack.us/photo/my-images/54 ... ystem.jpg/

Mne sa zda, ze vadne bude asi spatne vedenie paliva od poslednej trysky do nadrze, t.j. na obr. pozicia c. 50. Vlastne tak ako povedal mhlavaty. Len sa to tazko predstavuje bez obrazku...
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných