mozem splnomocnit kupujuceho?

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

berzerkertt
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 16.07.2008 15:35
Zdieľať na Facebook

mozem splnomocnit kupujuceho?

Príspevok od používateľa berzerkertt »

caute, otazka - ak idem predat moje vozidlo, mozem kupujucemu dat splnomocnenie na ukony na DI, nech si ho sam prihlasi na seba a poslat ho prec so vsetkymi dokladmi, po tom co mi vyplati cenu za vozidlo a podpiseme kp zmluvu?

To, ze je tam iste riziko, ze to nespravi, mi je jasne.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: mozem splnomocnit kupujuceho?

Príspevok od používateľa martincichy »

Mozes, ak akceptujes riziko.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: mozem splnomocnit kupujuceho?

Príspevok od používateľa Moonshine »

2 týždne dozadu som to tak spravil, aj keď som písal do inzerátu, že v deň kúpy bude prepis osobne na polícií.
Riziko je skôr keď spraví na tvojom PZP nehodu a na tvojich papieroch pokutu....
Ale však haka si ho nájde
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: mozem splnomocnit kupujuceho?

Príspevok od používateľa ivko1 »

To je to najväčšie riziko že to neurobí a čo potom???
Od teba budú chcieť peniaze za PZP, platiť pokutu za STK+EK, za priestupok...
On nech dá splnomocnenie na teba že ty môžeš zastupovať jeho v prípade odhlásenia vozidla!!!
Ak ho skutočne chce kúpiť aj prihlásiť tak s tým nemôže mať žiaden problém
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: mozem splnomocnit kupujuceho?

Príspevok od používateľa oco13 »

Len tak ma napadlo - a čo potom tie stovky až tisíce aut čo jazdia "bez prepisu". Každé druhé staré 150+ KW auto sa predáva bez prepisu, baworákov na drifty so zavareným difom, ale stále s dokladmi je plný bazoš. Teda v tej kategorii čo sledujem ja. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: mozem splnomocnit kupujuceho?

Príspevok od používateľa ivko1 »

Sú aj také, ale majitelia zapísaný v techničákoch nesú následky vlastného konania...
To je potom radasť ked príde po nejakých mesiacoch majitelovi upomienka že nazaplatil PZP, alebo 330€ za STK + EK...
Takže tak, na čo si robiť starosti do budúcna.
Kupujúci má dať splnomocnenie k prepisu predávajúcemu, ten to na neho odhlási a čo sa bude diať potom je už úplne jedno
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: mozem splnomocnit kupujuceho?

Príspevok od používateľa oco13 »

majitelia zapísaný v techničákoch nesú následky vlastného konania...
odhlasujem autá na zaklade splnomocnenia kúpeného z ksichtoknihy, raz tam sedela známa a tak mi priblížila na koho to vlastne odhlasujem. Mladá pani zo znevýhodnenej komunity, matka 8 detí - nezaopatrených, viac krát trestaná ,(kua kedy a kde tie deti rodila) a je proti nej vedených viacero exekúcií a trestných konaní, na svojom mene má už tolko vozidiel, že v tej dobe číslo prekročilo hranicu 500ks. Napriek tomu náš oplík bez problémov prepísali. :3906:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: mozem splnomocnit kupujuceho?

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Ako tu už odznelo, môžeš a to splnomocnenie bude platné. Ale aj s rizikami, že sa na to vyprdne.
Samozrejme, čo sa pokút, prípadne nejakej možnej trestnoprávnej roviny týka, tam ti toho veľa nehrozí - vieš zdokladovať, komu si auto odovzdal a kedy, takže odvtedy to už bude na ňom.
PZP ale bude stále na tebe... Ak by to ale neprepísal, nezaplatiť novú PZP je najmenej. Doplatíš jeden kvartál navyše a vybavené.

Bolo by ale dobré zistiť, komu budú potom chodiť napríklad pokuty za neabsolvovanú TK a EK. Keď si vezmeš pre a proti, myslím, že to nie je dobrý nápad.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: mozem splnomocnit kupujuceho?

Príspevok od používateľa martincichy »

Vsetky pokuty, vratane STK a EK budu chodit tomu, kto je zapisany v TP. Nie tomu, kto by tam mal byt zapisany. Ze mam v ruke papier, na ktorom je nieci podpis, neznamena pre OU nic. Akurat pokuty v ramci objektivnej zodpovednosti - co ak neprepisany majitel preda auto dalej a nebude vediet povedat komu? Komu ostane cierny Peter? Lahka odpoved.

Ak nedojde k prepisu, bude treba pisomne vyzvat noveho majitela, aby tak urobil.

Ak to neurobi, je potrebne dat na sud zalobu na urcenie vlastnictva. Az ked sud uzna podpisany papier, ktorym si predal auto a v rozsudku uvedie noveho majitela, az potom sa bude dat prepisat vozidlo. Ale prepisovat ho budes aj tak ty spolu s rozsudkom.

Vzhladom na to, aky sme vychcany narod ako to tu funguje - stoji to za to?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: mozem splnomocnit kupujuceho?

Príspevok od používateľa seven549 »

a to uz nefunguje tak ako to robim ja naposledy v roku 2015 ze-----

predavam auto.kupec mi vyplati peniaze a idem s nim v mojom okrese na DI auto nanho odhlasit.tym padom mozem v ten den hned zrusit pzp.cize nasledujici den uz neplati.

kupujici si auto uz na seba ak je z ineho okresu prihlasi kedy len chce.alebo si to neprihlasi a necha si to napr ako kurnik.

ja osobne som cez splnomocnnenia nikdy nesiel a ani nepojdem.kupec aj predajca si musia nast cas na prepis osobne.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: mozem splnomocnit kupujuceho?

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Staci pozriet na HAKA kolko ludi hlada svoje auto co tak predali ako "Neperepisane Vozidlo".....novy majitel - spekulant ho dalej obratom predal, aut sa neda dopatrat a povodnym majitelom chodia pokuty.....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: mozem splnomocnit kupujuceho?

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

MOZES ALE POTOM ZNASAJ AJ NASLEDKY. :40bd: :2f93: :28b7: :28b7:
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: mozem splnomocnit kupujuceho?

Príspevok od používateľa ivko1 »

Chodím do Ratnoviec do wakeareálu a tam po pri ceste býva tlupa tmavších občanov a každé leto tam sekerami rozsekávajú autá. Kúpi, privezie a okamžite sa do neho pustia a takto urobia aj 2-4 autá za týžden, niektoré sú možno s prepisom, ale predpokladám že mnohé sú bez prepisu a majitel sa môže zblázniť...
jurigad
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Re: mozem splnomocnit kupujuceho?

Príspevok od používateľa jurigad »

Podľa toho aké auto... ak za 1000 eur tak to nerob , ak za 15000 tak si to pravdepodobne nový majiteľ prepíše.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: mozem splnomocnit kupujuceho?

Príspevok od používateľa autolaik »

...doba uz pokrocila ,po novom sa uz auto prepisuje jednokrokovo na akomkolvek DI ... inak povedane,uz sa neodhlasuje na noveho majitela ale rovno prepisuje

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 68 neregistrovaných