Moze malo paliva-benzinu v nadrzi poskodit katalyzator???

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dr-yevan
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 28.01.2008 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dr-yevan »

prikláňam sa k tvojmu názoru mhlavaty,tiež opravujem nejaký ten rok,a dodám k tým poruchám ešte,že kat sa prehrieva nielen keď je prebytok paliva napr.vynecháva zapalovanie u benz.motorov a nespálená zmes sa dostáva do katu ktorý má aj niekolko 100 stupňov celzia,ale katalyzátor sa prehrieva aj keď je zmes chudobná,to uvádzajú výrobcovia,lenže to riadi lambda,a nie rezerva v nádrži,ako náhle čerpadlo chití vzduch poklesne tlak vo vstrekovacom potrubí motor dostane menej paliva a začne trhať poprípadne zhasne.to čo ničí katalyzátory je zlé zapalovanie.
Dreams4
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17.09.2009 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dreams4 »

Kazdopadne, aj keby doslo k preliatiu benzinu v nadrzi az tak, ze by si cerpadlo prisalo vzduch, tak by sa to malo prejavit na chode motora, mal by cuknut, trhat..

Takze aj ked som par krat jazdil aj dlhsie s rozsvietenou rezervou a nikdy mi motor netrthal, ani necukol, tak je kat v poriadku, nemusim mat nejake obavy..

Spravne som to pochopil..?
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

ako je to s tym cerpadlom? Tiez mi nedava logiku ze by sa mohlo poskodit palivove cerpadlo. Jediny dovod, ktory ma napada, ze by sa mohlo cerpadlo odpalit z dovodu chybajuceo chladenia palivom, ale snad by tam automobilky nemontovali cerpadla, ktore bez paliva su horuce a potom hrozi riziko vznietenia pri doliati paliva....

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 73 neregistrovaných