Motory TSI, FSI, TFSI - prerábka na LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

len tak na okraj....

na prvej strane važeni administratori rušili pokecistu čo sa prihlasil pod menom "lpg zvolen" že dáva reklamu...

potom sa prihlasil šef toho pokecistu a pod každým prispevkom má odkaz na www.brc.sk

TOTO NIE JE REKLAMA ???

alebo jeden može a druhy nie ??
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Spýtaj sa Lochnessa, on s tým začal...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

lakinooo napísal:do podpisu so kazdy moze dat co len chce.
Bývali časy keď tam reklama byť nemohla...
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

...dal, cca v r.2002 do fabie 1,4. Majitel po slovnej vymene prestal chodit na prehliadky do autorizaku resp. dalsi servis, udrzbu uz riesil garazovym majstrom. Zaruka mu samozrejme padla no auto az na vymenu servocerpadla pred 3 rokmi nemalo ziadnu poruchu.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Autolaik - dobre urobil a v konečnom dôsledku sa mu výmena toho servočerpadla zaplatila zadarmo, pretože celý čas nemusel chodiť na drahé garančné prehliadky, kde možno vymieňajú, čo majú, alebo sa skrátka na to vykašlú a zákazník tak či tak zaplatí.

Keby som si nedajbože kúpil nové novučičké auto, do autorizovaného servisu by som vôbec nevkročil - aby som platil 25 euro za liter oleja, predražené všetky diely, tak to teda nie. Jedinou výnimkou je Mercedes, ktorý má servis v záruke zadarmo, čo je veľmi dobrá vec.
lpg-zvolen
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 14.08.2012 14:20
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lpg-zvolen »

Sliedic -- keď sa namontuje do nového auta LPG u nás, garančné prehliadky sú zdarma..

stretol som sa už s niektorými zákazníkmi ktorý buď ignorujú alebo zabudnú chodiť na "garančné" a "ročné" prehliadky..

ospravedlňujem sa ak som tu rozvíril hladinu okolo reklamy, verte bolo to spôsobené mojou nevedomosťou .. :41c2:
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

nemyslel garančné na LPG ale garančné u nového auta. Napr. garančku u kii. Viem že do Chevroletu Cruze dával chlapík do úplne nového auta a aj predajcovi to povedal a mal len podmienku, aby to bol autorizované servis plynu. Teda schválený, ale nejaké veci mu zo záruky vyňali. Ale neviem presne :-(
bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

Prečo to automobilky samotné neponúkajú za nejaký v ich prípade trikrát predražený príplatok? 41c2
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

začínajú to ponúkať :-)

Opel sa rozbehol :-) Škodofka to má v ponuke aj seat. Volvo tiež a podobne :-) A teraz som čítal nejaká článok, že zase niekto dáva LPG do ponuky.
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

U nas montujeme priamo pre predajcov viacerych znaciek (Skoda, Renault-Dacia, Suzuki, Chevrolet...) a oni to predaju priamo zakaznikovi s LPG bez straty zaruky.
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Pre bombalina zo 6.9. :

Pravdepodobne nevies, ze u nas je jedna z najvyssich spotrebnych dani na LPG na SVETE !
Podla vsetkeho ale pojde dole (nariadenie EU). Netrufam si vsak odhadnut kto a kedy ju znizi, co sa SVK tyka som skeptik.
Traja z mojich piatich bratrancov su uz davno za hranicami a bol by som aj ja nebyt väzieb, ktore tu mam. Ponuk bolo viac nez dost.
lpg-zvolen
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 14.08.2012 14:20
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lpg-zvolen »

Vzhľadom na veľký počet dopytov po montáži LPdi Vám oznamujeme, ze momentálne sú spracované len motory do obsahu 2000 ccm a počtu valcov 4, fabrika pracuje na vývoji softu aj pre väčšie motory, chvilu to vsak este potrva.
spigy11
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 28.06.2010 21:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spigy11 »

Zdravim cital som o tomto dost na nemeckyn forach a zatial to vyzera takto:

Vydrz vysokotlakoveho cerpadla pre LPdi systemy je tak max 100k km, cena noveho je 750E.

Motory TSI su skor nepodarky, a maju skor problem aj s benzinom, nehovorim uz ani o plyne.

Problem su hlavne priamevstreky.

Cital som uz o 1.2 TSI Golf sory , ale LOLL, 1.2 TSI, kde proste motor po 35k km vypovedal sluzbu.

Som vsak zastanca LPG, a verim ze jednak Vialle ale aj Prins, sa to s vyrobcami tieto problemy podari odstranit, neviem co je na tom pravdy, ale ze vraj turbo bezinaky, bude tvrdia sedla ventiloch, a ventily.

Jeden krasny den by som si chcel kupit Ford S-Max 1.6 EB alebo 2.0 EB a prasknut tam plyn a usmievat sa okolo :)

@LPG od vyrobcov
Na chevrolet, kia, hyundai by som si daval sakra pozor zaruka je jedna vec, ale tieto motory su stavane lacno a mozes pocitat urcite s tym do 100.000 km sa ti ventily odpalia. na lpgforum.de su uz podobne priheby, moja astra nie je tiez vynimka.

Jedine motory od vyroby na plyn ako Octavia 1.6, Astra 1.4 Turbo, Insignia 1.4 turbo, maju motory upravene na lPG, cize pevnejsie sedla a tvrdene sedla, tak isto su fajn motory flexifuel , cize E85, ako Laguna II 2.0 FF, Mondeo,S-Max 2.0 FF, Volvo ma tiez nieco v ponuke

Volal som do nemecka zopar firmam, ktore predavaju aditivita, podla novych testov s Kia Ceed 2.0 CCV a Nisann Murano V6, sa zatial dosiahli naj vysledky, pri pouzivany aditiva sekvencnym vsetrovanim priamo na kazdy valec zlvlast, teraz sa testuje Opel Insignia 2.8 V6, videl som ludi, a pisal co maju napriklad tento system na novej Honde Accord, tak uvidim co ukaze.


Len tak dalej LPG-Zvolen, som rad ze uz mame firmu ktora montuje LPdi systemy na SR ;)
Fiat Croma 1.9 M-Jet 2007, 88kW DPF/EGR Off, 150HP/370Nm
Ex Opel Astra G 1.4 16V+LPG 2005
lpg-zvolen
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 14.08.2012 14:20
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lpg-zvolen »

spigy11-- tak potom neviem prečo dáva VIALLE na to takú záruku. napríklad iba jednu garančnú prehliadku po troch tisíc km..

poprosím Ťa o link do ss, skade si zobral cenu čerpadla 750€ ..teda ak je na Slovensku :-) podotýkam že aby to bolo čerpadlo značky VIALLE..

CITUJEM- "
@LPG od vyrobcov
Na chevrolet, kia, hyundai by som si daval sakra pozor zaruka je jedna vec, ale tieto motory su stavane lacno a mozes pocitat urcite s tym do 100.000 km sa ti ventily odpalia. na lpgforum.de su uz podobne priheby, moja astra nie je tiez vynimka. "
K TOMUTO LEN TOľKO - Flashlube alebo V-LUBE --

o tom že sú motory upravované od výroby na plyn môžeme siahodlho polemizovať a o ich servise na Slovensku ešte dlhšie...

niektorý zákazníci si vyslovene prosia či už po telefóne alebo emailami že chcú do svojich áut LPdi, nestíhame posielať požiadavky výrobcovi, je to dlhšia procedúra ako s LPG, tak musia byť zákazníci trpezliví,lebo LPdi sa vyrába na každé auto zvlášť vrátane nádrže a softu..
spigy11
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 28.06.2010 21:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spigy11 »

@LPG-Zvolen,

Nie som technik, viem len to co citam od inych pouzivatelov,

Pumpa, Skusim najst znova tie linky, ak to v robote stihnem

Ohladom aditiv, tu som trochu skepticky
Nejde len o to aby si mal dobre additivum, ale ide aj o davkovaci system, ja mam momentalne iba ten obycajnym ale predsa lepsie ako nic.
V nemecku sa napriklad montuje od V-Lube, od SI elektric Valve protector sequent
http://www.valve-protector.de/shop/page ... hop_param=
v lube ma tiez nieco podobne
http://www.v-lube.com/product/electroni ... uent-plus/
Len pre zaujamost
http://www.gaslube.cz/ucinnost/
Aspon podla toho co citam, pri mojom systemen, je problem v tom ze nezvysuje davkovanie pri vyssich otackach, a je otazne ci su priblizne rovnako chranene vsetky 4 valce + ventily


Ohladom zakazky, to ti verim, jednak citam ze ste fajn firma s dobrou povestou + pri tych cenach benzinu sa nikomu ani necudujem, ze chce chodit na plyn.

Ide pozriet vasu stranku, prerabali ste uz aj Ford ecoboosty?, ako tie 1.4 TSI mate uz nejake referencie?

Vdaka
PS: pisal som ti spravu, prosim ta ked budes mat casu prosim skus mi nieco k tomu napisat
Mato
Fiat Croma 1.9 M-Jet 2007, 88kW DPF/EGR Off, 150HP/370Nm
Ex Opel Astra G 1.4 16V+LPG 2005
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných