Motor 1.9tdi 55kw AAZ (1993-1996)

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Motor 1.9tdi 55kw AAZ (1993-1996)

Príspevok od používateľa autokomplet »

Ahojte
Zaujimali by ma problemy a servisne zalezitosti motora 1.9tdi z tych prvych aut o vykone 55kw. Najcastejsie boli okolo rokov 1993-1996. Mali nejake muchy oproti "nesmrtelnemu" 66kw motoru ? Objem 1900ccm sa snad pri tom vykone ani neda uštvať, ale ci nahodou nemalo muchy napr. cerpadlo ci turbo atd. Predpokladam ze v tej dobe este chyby ako olejove cerpadlo ci iny kazitka neboli v mode. Predpokladam ze nema ani dvojhmotu... Dakujem
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Motor 1.9tdi 55kw AAZ (1993-1996)

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je to tak jednoduchá otázka ako sa zdá.Tá verzia motora sa síce asi z nostalgie považuje za čosi nesmierne odolné a nezničiteľné.Pravda ale je taká že motor bol tak šialene poddimenzovaný že ešte aj jeho následovníci opatrený už preplńovaným boli stále silne poddimenzovaný.Stavba motora hravo dokázala zniesť aj násobky výkonu čo vcelku rýchlo zistili priaznivci a motor sa stal historicky asi najviac upravovaný vo svetovom merítku.Všetko bez újmy na spolahlivosti alebo životnosti.
Ani 55 ani 66 nemal vyslovené neuralgické body.Najzraniteľnejšie je vstrekovacie čerpadlo ale ak vznikol problém tak bol prakticky vždy vinou majiteľa.najviac tankovaním všetkého čo rolnícke družstvá alebo kuchyne dali,motor zjedol všetko a nechal si doslova bez reptania všetko.Ja som osobne rozoberal motor po vyše 1,1 ml km čo nie je neprekonaný počet,tu stále jazdí PD-čko čo má viac,a robí cesty do zahraničia takmer ba dennej báze kedže zabezpečuje servis flotili.Ja by som pre túto motorizáciu nehorlil,určite viac pre nasledovníkov z turbínou,rozdiel je velký v prospech preplňovania.paradoxne je jednoduchšie diagnostikovateľný vždy preplňovaný voči atmosferickému,ale to už je iná pesnička.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Motor 1.9tdi 55kw AAZ (1993-1996)

Príspevok od používateľa achada »

mhlavaty napísal: 19.12.2021 11:49Ja by som pre túto motorizáciu nehorlil,určite viac pre nasledovníkov z turbínou,rozdiel je velký v prospech preplňovania.
To „T” v oznaceni TDI znamena co, „Tu nie je turbo”? :40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných