Motor 1.6tdi poruchy vyhody

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nemusíš sa vyjadrovať - SKROMNOSŤ vám všetkým velmi ale velmi chýba.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Každopádne blahorečiť človeka ktorý do priestornejších aut ako Sharan či Voy dával Webasto.To je vec ktorá nemá chybu.A ak zoberiem že v mojom malo už 17-te narodeniny v pohodičke,tak ozaj klobúk dole.Ale napriek tomu ten malinký ohrievač budem túto zimu montovať,220 je po ruke tak prečo nie,náklady sú minimálne a účinok nesmierny.

dany01... je to maličká krabička takže kde sa nájde 10x10 cm miesta už to tam ide dať.Pripojenie je banalita.Ako som spomenul je tam čerpadielko obehu.je tam i tepelná poistka ale to nehrozí aby prekúrilo systém hlavne pri státí na zime kde to musí kryť aj úbytok tepla z tohoto titulu.
dany01
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 17.09.2009 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dany01 »

dik, tiež na to tak pozeram. Dajte nejaký tip, po čom pojdete-namontujete. nech neskušam na sebe, čo je už odskušané....
budem mať rozobratý predok, tak by som to tam hned šupol.Defu registrujem dlhšie ale to čerpadielko mi prijde ako lepšia volba.
dik
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja ho už mám tu,len montovať.zajtra vyfotím
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

slaja napísal:chcel by som oživiť tému ako je to so spoľahlivosťou 1,6 tdi CR, predsa je už na trhu 8 rokov, preto prosím majiteľov a servisákov o reálne skúsenosti
a co chceš počuť,? kto to nema a nesimpatizuje s tym objemom, tak ten nadáva tak ako ten co s tym mal problém .Ak si to nemal od nova, nevies aku to malo historiu, tak tazko súdiť ci dobrý
ci zly motor.Pozries ine fóra a su majitelia co maju natočené uz 300-400tisic a uplne bez problemov.Taxi v DE ani nehovorim.....spotrebu ma ten motor výbornú, vlastna skúsenosť z B7, Rapid aj Octavia.....
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
dany01
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 17.09.2009 11:08
Zdieľať na Facebook

1,6 tdi

Príspevok od používateľa dany01 »

p. Hlavatý chcem sa Vás spýtať na ohrev chl. kvapaliny čo ste spomínal-typ ktorý ste namontoval. rad by som sa ešte spýtal na Vás názor , kedy odporúčate vymeniť olej v prevodovke - mam 80 tis. km - 3 roky. či uz vymeniť alebo to ešte dá do 100 tis. -trochu ma zaráža cena oleja do mojej RTD prevodovky. po zľave cca 50 e /liter - ide tam 1,9 litra
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pre DSG predpis vyrobcu je 60.000km, pri stazenych podmienkach aj skor. Ak sa nemylim ty mas klasicku manualnu prevodovku, tam nie je ziadny predpis na vymenu ale kludne po 80k km vymen a samozrejme budes jeden z mala v Europe ktory to spravi - kludne aj 100.000km vydrzi.

Inak neplakat nad tym ze 100 eur padne raz za tri roky na dolezity olej prevodovky, ked napr. mechatronika na 1.2htp DSG stoji 1.800 eur bez roboty, vnutro este viac. Oprava DSG za 4.000 eur nie je absolutne absolutne najmensi problem.

Coze je to stovka... inak tie oleje boli povodne serie s kodom G052xxxA2 a najnovsia tusim G070 alebo G080, bohuzial kompletne cislo neviem, ale nikdy si nepamatam cenovku cez 20,- za liter, na volnom trhu desina za liter. Inak vidis dobre ze hovoris, ja som v manualoch menil oleje asi 6 rokov dozadu, takze dnes maju najazdene 50.000km cize... idem kupit olej a dam ho vymenit. U mna je to 9 eur za liter a jeden srob na vypustenie rovnako ako motorovy olej, cize tento ukon sa zvlada s prstom v zadku pri vymene motoroveho oleja, co nastane po zime cize volakedy v marci. Prevodovka na 2.5 litrovom motore ma 270.000km a radi ako nova.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
dany01
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 17.09.2009 11:08
Zdieľať na Facebook

Golf

Príspevok od používateľa dany01 »

Asi nebudem sam na svete, rozumni ludia vedia, ostatni skoda reci. Ako pises mam este GQQ prevodovku a tam stoji origo olej do 20 e/liter, po zlave mozno 15e/l. Aj na oct 1 som mal 1/2 mega km a prevodovka isla jak cuker-tiez dostavala novy.Do RTD ide iny a cena je cez 70 e , ja mam zlavu kde sa dostavam na cca 50e.taka je aj na internete.Neva , kupim a vymenim. Na GQQ mam 345 tis a prevodovka ide ako ma ale tam bol olej meneny viac krat a chystam sa znova uz bude mat 80-90 tis km. Chcel som nazor , co povedia fachmani....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: 1,6 tdi

Príspevok od používateľa mhlavaty »

dany01 napísal:p. Hlavatý chcem sa Vás spýtať na ohrev chl. kvapaliny čo ste spomínal-typ ktorý ste namontoval. rad by som sa ešte spýtal na Vás názor , kedy odporúčate vymeniť olej v prevodovke - mam 80 tis. km - 3 roky. či uz vymeniť alebo to ešte dá do 100 tis. -trochu ma zaráža cena oleja do mojej RTD prevodovky. po zľave cca 50 e /liter - ide tam 1,9 litra
Nikdy sa nestane hriech ak sa vymení olej skôr než treba.Ale pokiaľ ide o mechanickú prev. grupy pokojne ide potiahnuť to na 100-ku bez újmy.Pokiaľ výmena, treba vždy dať originál olej,Ravenol a pod nech si dá predávajúci do svojeho.Nejde o to zhovaďovať akýkoľvek olej,tu ide o o špeciálne vlastnosti ktoré vyžaduje tá ktorá skriňa lebo preto je dôvod.Prevodovka nie je iba o tom že sa trú o seba kolesá.Radšej nemeniť,ako dávať iný čo tam nepatrí,aj keď trieda sedí.Platí ale v zásade že prevodovku katuje majiteľ štýlom jazdy.Najhoršie sú motory aj prevodovky príliš šetriacich pánov a väčšiny žien.Kto neutále buď sleduje spotrebu alebo chce ticho v aute tak ho zvyčajne podtáča a robí presne to,čo automat ktorý radí pri nízkych otáčkách.Najhoršie čo pre obe veci môže byť.Každý trepe o vyhonených autách mladých ľudí,ale pravda je taká že majú najlepšie stroje pretože im doprajú otáčky.Paradox,kto šetrí nemá za tri,má len skôr problémy.Radšej auto z viac km od svižne jazdiaceho,ako oveľa menej km v aute "po starom pánovi" to sú bežné sprostosti predávajúcich šmelinárov
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Z oneskorením...takto vyzerá celé čudo ohrevu,rozmerovo cca 10x10 cm
[img]https://i.postimg.cc/R6vwDX5g/IMG-0823.jpg[/img]

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 90 neregistrovaných