Montáž tempomatu Mercedes C w204

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

595LV
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 31.05.2007 10:14
Zdieľať na Facebook

Montáž tempomatu Mercedes C w204

Príspevok od používateľa 595LV »

Caute, nenajde sa tu niekto kto by vedel domontovat tempomat do Mercedesu C w204 r.v. 12/2010? Idealne by bolo okolie NR ale budem rad ak sa niekto najde aj dalej. Na VW group viem o plno ludoch co to robi ale na Mercedes bohuzial ani o jednom.
edd
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 10.04.2009 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edd »

Riešíl som to na Viane, páčku kúpiš na allegre avšak väčšinou bez kapotáže a to je problém vyrezávať otvory, Kúpil som origo v MB. Aktivovať to ide len cez autorizák. Cena je vyššia ako u VW cca 180 až 250€ (už si nespomínam).
595LV
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 31.05.2007 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 595LV »

Takze staci kupit len tempomatovu packu? Myslel som, ze treba kupit cely ten kruzok pod volantom kde nebude uz len smerovkova packa ale aj tempomatova. Takze da sa k tomuto doplnit tempomatova packa a aktivovat a hotovo? Netreba aj nejaku kabelaz? Myslel som ci sa tu nenajde niekto kto napr. robi v autorizaku a robi aj doma taketo veci napr. diagnostiku a aktivovanie toho tempomatu.
edd
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 10.04.2009 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edd »

Áno stačí len páčku a kapotáž. Konektor a kabeláž tam je. Doma to nikdo nespraví. Musí byť origo diagnostika. Ja som si ju nahodil sám a v MB len aktiváciu. Učtujú cca 20 minut čo je menej ako u garážmajstra. Montáž je trochu zložitejšia - volant dole a ja som mal ten konektor dosť od ruky len tak na konce prstov, vybrať ho bez rozobrania palubky by asi nešlo. Zavolaj do MB určite ti radi odpovedia aj na cenu a máš tam aj záruku. V rámci garančky to spravia aj zadara (za cenu páčky).
edd
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 10.04.2009 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edd »

Tu je to komplet celé http://moto.allegro.pl/listing.php/sear ... ory=3&sg=0 ale jednoduchšie je najprv volať do MB.
595LV
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 31.05.2007 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 595LV »

Dakujem Ti velmi pekne za informaciu. Ano ten link co si dal som si myslel, ze to musim menit cele ale asi aj tak budem lebo samotnu packu som nikde nezohnal iba tento cely komplet. Do MB som samozrejme volal ako prve a nie je problem to urobit len ma odradza cena chcu za to 450 Eur a ako priplatkova vybava to stalo 273 Eur. Este by bola ta moznost, ze im donesiem material (packu alebo celu tu sadu) a ze kolko by chceli za montaz, no len potom som asi bez zaruky...
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

Viano/Vito je o niecom inom ako C-klasse W204 kde je kompletne vsetko o jednu generaciu novsie.

Podla mna toto v C-klasse financne neutiahnes, bude to urcite cez 1000EUR.
eerl
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 25.04.2008 09:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eerl »

ved pise ze je to 450 :)
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

Asi nechodis do Mercedesu,

oni pri prevzati chcu vzdy dvakrat tolko a tvaria sa ze sa to uplne na halier nikdy neda dopredu spocitat...

Ja som v MB servise este nikdy neplatil menej ako 500EUR.
eerl
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 25.04.2008 09:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eerl »

Je pravda, ze nechodim do mercedesu, ale ak ma chlapec na 2rocny medak tak by som neriesil investiciu 500e... ja som musel investovat takmer 500e aby som mohol jazdit na 11 rocnom aute...
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

To ano ale niektore dovybavenia su cenovo neadekvatne akemukolvek autu, proste bud sa zmieris s tym ze nemas to co chces mat alebo je jednoduhsie potom obmenit auto.

A v MB autorizovanom servise sa nikdy netvaria ako zakaznikovi pomoct jednoduhsou cestou ale ako zarobit co najviac.
Ich proste kazde rozmyslanie boli a robia radi len tie veci ktore su automatizovane nauceny...
coven
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 08.08.2008 09:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coven »

Marek, mne sa zas este nestalo, ze by v MB chceli viac ako mi na zaciatku povedali - do ktoreho mesta chodis?
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

SS, nerad robim antireklamu.
595LV
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 31.05.2007 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 595LV »

eerl: Moje auto este nema ani pol roka takze nie je dvoj rocne :-) a nejde o to, ze nemam 500 eur ale ked by sa to dalo urobit za 200 eur tak preco nie.

marek4: myslim si, ze na tom nemaju co vymyslat, ze trebalo este nieco navyse. Vsak ked vedia, ze potrebuju tempomatovu packu, ktora stoji xxx eur a robota+odblokovanie stoji yyy eur a povedali vysednu cenu 450 eur urcite by som im pri preberani nedal 1000 eur, ze to mali len priblizny odhad. To by si to mohli pekne radsej vymontovat naspat.
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

Ved v pohode, ak ti to za 450 urobia tak by som ani neriesil nieake kombinacie pretoze ta robota moze byt drahsia pokial si donesies vlastnu packu.

Len nech sa nato pozru poriadne ci treba len packu pretoze jedna vec mi vrta hlavou preco W204 nemal tempomat uz standardne...
Aky to je motor, prevodovka...? Ci nebude treba inu riadiacku cohosi a pod...

Pretoze stary typ tempomatu ako pisal kolega vyssie napriklad na Viane/Vite alebo na C-klasse W203 je o niecom inom, to je len taky by som povedal elektronicky rucny plyn bez logiky a pod... (vie sice brzdit motorom dost obmedzene, dokonca na tento ucel vie o jeden stupen podradit automatickou prevodovkou ale na dnesnu dobu primitivny tempomat...)

W204 tempomat ma uz graficky vystup na maxidot, nezrychluje naplny plyn ale plynule a taktiez je to tempomat s funkciou brazdenia cize elektronicky prostrednictvom podtlaku ovlada brzdu a ci to bude vsetko vediet ovladat... Pretoze to nieje ze funkcia brzdenia nepojde ale pokial sa neskomunikuje so vsetkym napr. Rj ktora ovlada brzdu tak ti to nepojde vobec. Takze si to poriadne over s mechanikmi v MB.
Mas tam pribrzdenie pri rozjazde do kopca? Ak ano tak s tymto konkretne by snad nemal byt problem...

Pre priklad uvediem ze raz som cital na jednej myslim Danskej alebo Holandskej stranke co sa venuje takymto veciam dovybavenia pre Mercedesy ako dorabali klientovi DISTRONIC tempomat na Mercedes GL pricom standardny tempomat na GL uz ma aj funkciu brzdenia, pricom klienta stala tato sranda cca 3000EURO pricom cena prednej radarovej hlavy a hviezdy masky pre DISTRONIC bola z ceny len okolo 1300EUR a tato radarova hlava uz obsahovala v sebe riadiacu jednotku DISTRONICU a priamo sa pripajala na riadiacku tempomatu pricom dokonca priprava na DISTRONIC radarovu hlavu v podobe konektora v priestoroch cela vozidla tam uz bola od vyroby cize ani tato kabelaz tam nesla... Nepamatam si presne co vsetko bolo nutne zmenit ale slo o packy (teda kompletne rohy a nieake blbosti ako spinace...

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných