Montáž tempomatu Mercedes C w204

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

edd
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 10.04.2009 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edd »

Vo Viane mám trochu iný tempomat ako vo W203 (mal som sportcoupe). Zrýchluje podla toho ako som držal nohu na plyne pri zapnutí tempomatu. Dole kopcom podradím na automate na dvojku a zapnem tempomat . Drží a dobrzďuje. Ja som v MB platil vždy len dohodnutú sumu prípadne zavolajú. Tie ceny nie su až také strašné. Ak to robia 20 minut tak učtujú len 20 min. Myslím že nemenovaný servis v BA bol vymenovaný za naj servis v SR za 2010. Ja tvrdím že právom. A už sa opakujem ale ceny ND v mercedese sú porovnatelné napr s cenou v Elite po zlave cca 38% (nie všetko).
595LV
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 31.05.2007 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 595LV »

marek4: tempomat tam nemam kvoli tomu lebo som bol hlupak a zabudol som si ho objednat stal ako priplatkova vybava 270 eur len ja som tam dokupoval kadejake paradicky ako napr intelligent light system s dennymi led a bixenonmi, parktronic atd. a tempomat som prehliadol lebo som bol v tom ze v aute takejto kategorie uz samozrejme bude...no a nebol :-( motor tam mam 1,8T ten novy CGI s priamym vstrekom a prevodovku manualnu 6 stupnovu a do kopca mi to same pribrzduje cize hill holder mam . Vsimol som si tu na fore, ze v MB si doma tak dik za kazdu radu. A mal by to byt ako hovoris tempomat aj so speedtronicom s dobrzdovanim.
Na tom GL co spominas to teda bola poriadna suma na dorabku...
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

Ok tak dufam ze to pojde hladko, daj si to spravit radsej kompletne do MB ked si za tym stoja aby sa potom nemohli na nic vyhovorit, tych 200EUR by som obetoval naviac.

Napriklad znamemu po buracke ML nevedeli zalozit faceliftovy naraznik so svetlami, pricom technicky to slo aj to mali poskladane ale ze vraj nevedeli zapojit diodove DRL, pritom tam stacilo dat univerzalny modul spinania DRL za 20EUR...

To GL ano ale tam sa menia rohy aj s volicom DIRECT SELECT pre 7Gtronic tak su drahsie...
595LV
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 31.05.2007 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 595LV »

Tak, ano dam si to asi dorobit v MB, nech za to nesu plnu zodpovednost.
Ked uz spominas tie DRL na ML, spytam sa ta rovno aj bolo by podla teba mozne prehodit zadne svetla z teraz faceliftovanej verzie 03/2011? Zadne svetla vyzeraju, ze maju presne ten isty rozmer len su komplet LED a ja mam teraz len smerovky LED. Velmi sa mi pacia len neviem ci ich staci prehodit kus za kus alebo treba dorabat nejaky modul popripade aktivacia cez diagnostiku...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Kus za kus to samozrejme nepôjde ako už zistili napr. niektorí majitelia Ávdiniek...
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

Nepojde, resp. da sa to ale musi sa vymenit aj zadny SAM modul pre diodove svetla, umiestneny je v kufri v priestoroch blatnikov. Lenze toto by ta v novych dieloch vyslo cca 800-900euro pocitam, cize ak si si schopny zohnat napriklad na ebay svetla aj zadny SAM modul z faceliftu tak to problem nebude. Samozrejme ten novy SAM treba zaskolit lebo len vymenou ti to nepojde takze bez MB sa zase nezaobides ale to zaskolenie nieje taka palka zase cca 30-40 EUR pocitam.

Potom su riesenim svetla a la CHINA ktore su priamou nahradou za povodne a maju elektroniku ktora vsetko spravi ale poruchovost tychto svetiel je niekde okolo 80-90percent takze toto vobec ani neskusaj. Hovorim teraz o mercedese, pretoze neviem ako ine znacky ale mercedesy maju vzadu len 21W jednovlaknove ziarovky ktore elektronika frekvencne vie rozsvietit tak ze svietia ako 10W pricom napajane su stale 12-14Voltami, taktiez okrem signalizacie vypalenej ziarovky su vypalene ziarovky nahradzane inymi funkcnymi svetlami pri vypadku... Takze toto obchadzat je dost zlozite a je to akesi skrabanie sa lavou rukou za pravim uchom, ak to chces mat tip top tak vymen SAM a zadne svetla a povodne diely mozno este predas.

Potom je este mozno riesenie kupit svetla nie cinske ale od Nemeckej firmy IN.PRO, system je podobny ako u ciny ale kvalita a podpora v pripade poruchy je vyssia...

Kedze ti to sikovny predajca pri predaji nepovedal ze treba aj tempomat priplatit a teraz ho potrebujes tak sa dohodni s nimi na nieakej zlave na praci aspon, stalo to 270, chcu 450 tak im povedz nech ti daju nieaku 100ku dole alebo nech ti daju robotu s 50% zlavou, to vedia spravit ked je pruser alebo nahnevany zakaznik...

A k tej vybave co si si dal len tolko ze dufam ze si si dal aj asistenta jazdnych pruhov, to je fakt vec ktoru by som aj ja chcel a uz sa dava aj do C-klassy...
595LV
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 31.05.2007 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 595LV »

cicmanec: Viem, ze do audi to tiez neislo tak lahko tak preto sa pytam ci je to tak aj tu, no ale je takze som sa nemylil...

marek4: Cinske svetla alebo kadejake nahrady nechcem v ziadnom pripade. To by som si nechal povodne. Ja ked tak len tieto original z faceliftu. Takze ja mam teraz v tom mieste blatniku nejaky modul, ktory musim vymenit za ten modul, prhodit svetla a aby to fungovalo ist na diagnostiku. Svetla chcem kupovat ako hovoris cez ebay alebo allegro podla toho kde sa ich podari zohnat. Cez MB by to bola urcite ina suma.
Co sa tyka toho asistenta jazdnych pruhov to by som si bol dal ale kedze mam model tesne pred faceliftom 12/2010 a facelift bol 03/2011 este vtedy sa nedal doobjednat to az s prichodom faceliftovanej verzie. Inak je to dobra vec ako hovoris.
A co vravis o tem zjednani ceny tempomatu aj ja som nad tym rozmyslal, takze to asi skusim.
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

Ano, vola sa to zadny SAM modul, je to v podstate riadiaca jednotka zadneho osvetlenia, to znamena ze cita zo zbernice CANBUS udaje o pouzitom osvetleni a podla toho na vystupnej (silovej) casti spina jednotlive svetla, pokial sa niektora ziarovka vypali tak ju nahradi inou ziarovkou a informaciu o tomto stave zapise do zbernice CANBUS a ty uvidis hlasku na maxidote pristrojovej dosky medzi budikmi co nastalo, napriklad. ze zadne prave brzdove svetlo ma vypalenu ziarovku a toto svetlo bolo nahradene hmlovkou.

Kedze LED svetla maju LED diody a nie 21W ziarovky tak by tato kontrola nefungovala, a prejavilo by sa to tak ze tieto svetla by ti na ten modul nesli, okrem toho neviem ci nemaju aj iny konktor, cize potom bude nutne konektory svetiel objednat ako diel a prekrympovat kabelaz pretoze celu kabelaz menit a platit je tiez dost nakladne.
595LV
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 31.05.2007 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 595LV »

Jasne rozumiem ta, podla toho co pises je pochopitelne, ze treba vymenit aj ten modul. Predstav si volal som do MB na nahradne diely kus svetla stoji 219,90 eur co je celkom v pohode a hovorim kolko stoji ten modul a on, ze mi zavola, ze to preveri. Tak, ze vsetko popreveroval a netreba modul menit iba vymontovat a namontovat svetla lebo ze sedia aj konektory. Ja som mu trosku oponoval, ze ci to bude fungovat a on, ze ano aj na SL-ku to takto menili a stacilo to. Ze si budu uctovat len cca pol hodinu roboty.
Teraz sa bojim, ze to tam zoberiem a zistia, ze to predsa len nebude stacit, pri odskusani...
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

Tak vymenit svetla je 10min roboty, pokial ti to pojde nech ti to urobia a pokial nie nech si svetla nechaju na sklade a robotu im v najhorsom zaplatis, ja len viem ze na ML, GL to nejde lebo som to chcel tiez ale aby som dal 500EUR (ebay cena) za svetla na ktore sa nikdy nepozeram tak na to sa necitim :4012:

Len potom pozor pri poistnej udalosti ti daju diely podla VIN, pretoze na tu vybavu a cenu bolo auto aj poistene...

Ja som mal takto poistnu udalost a mal som nerezove plechy ochrany naraznika a to mi nechceli uznat ze to likvidator tiez kontroluje, pri plneni z PZP by nebol problem ale HP chcu zaplatit len to co poistili...
595LV
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 31.05.2007 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 595LV »

To ano vymenit svetla je najmenej ale nechce sa mi verit,ze by to fungovalo lebo malo by to byt tak ako si ty pisal. Takto vyde sada 440 eur priamo z MB a na ebay su za 450 eur plus postovne.
Nad tym som presne rozmyslal aj ja, ze nahodim tie svetla a ako naschval mi niekto napali do zadku auta a poistovna mi preplati zase len povodne.
Budem to s nimi riesit zaroven aj s montazom tempomatu a uvidim ako to dopadne.
Pytal som sa ich aj na vymenu volantu za 3ramenny z faceliftu ten sa mi velmi paci je to ten co je aj v novom cls-ku ale o tom mi nevedeli absolutne povedat ci by to fungovalo ale pritom je aj na mojomaj na novom presne tolko isto tlacidiel aj s tou istou funkciou. Mam verziu avantgarde ale davali tam len 4ramenny volant a ma na moj vkus velmi velky priemer ale co som sa vozil s tymto novym to sa drzi krasne v rukach a pri avantgarde je uz v serii.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

595LV napísal:Nad tym som presne rozmyslal aj ja, ze nahodim tie svetla a ako naschval mi niekto napali do zadku auta a poistovna mi preplati zase len povodne.
A aký je problém zájsť do poisťovne a nahlásiť zmenu/dodatkovú výbavu? :41c2:
595LV
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 31.05.2007 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 595LV »

Problem to nie je ked sa to da ale este som o tom nepocul. Takze, ked im nahlasim zmenu tak asi upravia cenu poistneho nie? a samozrejme obhliadka.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Obhliadka samozrejme a úprava ceny? No aký je rozdiel v cene originálnych a týchto? Aký podiel to tvorí na celkovej cene auta?
595LV
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 31.05.2007 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 595LV »

Ja viem, ze tam nie je velky rozdiel v cene povodne su 182 eur/ks a tieto 219,90 eur/ks. To robi na dvoch kusoch cca 76 eur, no ale vies ake su poistovne.

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných