Montáž laminátovej podlahy do dodávky

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Patrik1111
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 10.03.2008 13:22
Zdieľať na Facebook

Montáž laminátovej podlahy do dodávky

Príspevok od používateľa Patrik1111 »

Chcel by som sa dozvedieť viac o spôsobe montáže podlahy do dodávky (fiat ducato). Zohnal som si protišmykovú preglejku hrúbky 9mm a idem ju dať do auta. Vyrezať, napíliť nieje problém, avšak mi nieje stále jasné, ako ju tam položím, čo bude pod doskou? Silikon? Nejakú gumu? Preglejka je vodeodolná, takže nechcem aby tam bol materiál, čo drží vodu. Zašróbujem ju samozrejme na kotviace oká, ale podklad neviem. Ďakujem za normálne príspevky k veci.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

podla mna si kup zo dve tuby silikon natiahni ho na tie vycnievajuce pasy nehaj zaschnut a daj tam preglejku a vybavene
konicek
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10.01.2015 12:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa konicek »

Ahoj. Ja som si do oboch mojich Boxerov robil podlahu sam. Kupoval som preglejku ktora je na to určená, no ja som kupoval myslim 16 preglejku uzsie sa mi zdali slabe. Oklolo podbehov som si spravil sablonu z kartona a tak vyrezal potom z preglejky. Uchytil som to len tymi okami ktore tam boli. Samozrejme bolo treba dlhsie sroby. ziadny silikon som nedaval neprislo mi to potrebne. Aspon ked tam nieco rozlejem tak to tymi kanalikmi pod podlahov vytecie. Ahoj.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak to bude treba dávať časom von silikon po celej ploche je dosť problém....Ak to len položíš môže to hrkať a vydávať zvuky ak pôjdeš prázdny. Zlepil by som to silikonom len spoje preglejka-preglejka a potom deliace po obvode preglejka-plech z hora ak sa dá aby tam čo najmenej mohlo dačo zatekať . Prípadne dať sem tam pár bodov silikónu aj priamo na dosadaciu plochu ale nie v celej ploche húsenice aby to išlo vybrať k bude treba. Skrátka len tak aby to bolo trocha fixované. Alebo skrátka prilepiť k pôvodnej podlahe len na miestach kde sa dá dostať nožom aby sa dalo orezať a vybrať von ak bude treba.Prípadne obojstranná lepiaca páska. Tá aj drží ak je spoj namáhaný tlakovo a aj sa povolí ak sa bude musieť rozoberať ale tiež len s mierou a nie že minúť toho kvantum
michal.ma
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 02.11.2009 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal.ma »

ja som dal 3cm tvrdeny polystyren, na to 22mm protismykovu preglejku a samozrejme dlhsie sruby cez povodne oka. dookola silikon a asi 5 rokov uplna spokojnost...
Patrik1111
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 10.03.2008 13:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patrik1111 »

OK, asi to skúsim s tým silikonom a aj obojstrannou lepiacou páskou. Myslím, že nakoľko nosím len ľahké materiály, bude stačiť tá 9mm protišmyková preglejka. Bojím sa akejkoľvek vôle medzi doskou a kasňou, takže dám aj tú pásku na niektoré miesta, samozrejme nie všade. Ďakujem za odpovede a rady, prípadne potom napíšem ako som dopadol. Ahojte!
peterhe
Forenzný námorník
Príspevky: 1413
Dátum registrácie: 22.01.2010 17:44
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterhe »

Podlahu som si nechal namontovať do novej dodávky pred kúpou, predajca to dával dorábať (asi do Hustra Banovce), prinitovaná trhacími nitmi cca 30-40 cm rozostup v miestach kde preglejka dosadá na plech (v hornej časti vlnovky), po obvode vytmelená silikónom
rickey
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17.05.2006 16:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rickey »

Ja som tam dal pod preglejku tú penu, čo sa dáva pod plávajúcu podlahu a zatiaľ to vyzerá fajn už 7 rokov.
Patrik1111
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 10.03.2008 13:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patrik1111 »

Takže podlahu som namontoval bez problémov vypílil podľa šablón, čo som si vyrobil z papiera. Vyzerá to dobre, až na to, že keď som to i keď jemne pritiahol so šróbami s ukotvení, tak stredný diel trocha zdvihlo a má asi 2mm loker. Trocha sa s tým potom ešte pohrám. Ešte chcem kúpiť hliníkové lišty ktoré dám pri bočné aj zadné dvere na hrany, aby sa neobúchali rohy preglejky. Celkovo som kúpil 3 platne 2500x1250mm 11mm hrúbka protismykovej preglejky. Mám L2H2 Ducato. Vyšlo ma to 155e+moja robota asi 5hodín, oproti 650e, čo chceli vo Fiate. Takže spokojnosť. ďakujem všetkým za príspevky k téme. Ahojte
Patrik1111
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 10.03.2008 13:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patrik1111 »

rickey napísal:Ja som tam dal pod preglejku tú penu, čo sa dáva pod plávajúcu podlahu a zatiaľ to vyzerá fajn už 7 rokov.
Takže aj mne to pomohlo, žiadny loker, pekne to sedí. Ďakujem za radu :3dcline:
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: markoroska a 78 neregistrovaných