Mondeo MK3 1.8i - kupit / nekupit?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marekfabula
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 23.12.2012 01:47
Zdieľať na Facebook

Mondeo MK3 1.8i - kupit / nekupit?

Príspevok od používateľa marekfabula »

Zdravim, pred casom som rozoberal ci kupit / nekupit Peugeot 407 ( http://forum.autobazar.eu/peugeot-407-k ... 50583.html ). Financne mi to zial nevyjde, tak som sa zacal obzerat po Mondeach MK3 benzinovej motorizacie 1.8i 92kW, ktore ponukaju podobnu vybavu, ale cena je aj o 2000€ mensia.

Co na tento vyber poviete? Myslim, ze 92kW je celkom dost, resp. na moje jazdenie staci. Skor by ma zaujimala realna spotreba a spolahlivost tychto motorov.

Rocny najazd do 15 000km prevazne medzimesto.

Naco si mam davat pri vybere pozor? Co je slabinou tohto auta?


Dakujem vopred za kazdy postreh.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Slabinou je korózia (hlavne spodné hrany dverí), inak fajn veľké auto...

http://77.247.224.52/cicmanec/AO/Autooj ... deo_II.pdf
marekfabula
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 23.12.2012 01:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekfabula »

Brat ma Mondeo MK3 Combi 2.0TDCi. Co sa tyka spolahlivosti elektroniky z pohladu napr. ovladania okien, klimy a pod. na to nemal vyhrady.

Motoricky sa neda velmi porovnavat, lebo dieselovy a benzinovy motor to je o niecom uplne inom.

Tu koroziu mozem potvrdit, bohuzial mu rastu pomarance na prahoch a na prednych dverach tusim. A taktiez mu tam haproval central (niektore dvere sa nie vzdy zamykali). Toto byvaju vraj najbeznejsie poruchy u tychto aut.

Dakujem za ten link.
lubonr1
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 23.08.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubonr1 »

Radsej by som isiel do dvojlitra, pripadne rovno 2.5 V6. Rozdiel v spotrebe nie je tak markantny (na 2.5 som jazdil 10,5 mesto, 7,5 mimo), zato narast vykonu ano.
Mazda 6 GH 2.0i
===============================
EX: Citroen C4 Picasso 2.0 HDi <- Ford Focus MK2 FL 1.8 TDCi Titanium X <- Ford Mondeo MK3 2.5 V6 Ghia <- Ford Focus MK1 1.8i Comfort <- Lancia Dedra 1.6i
marekfabula
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 23.12.2012 01:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekfabula »

Laka ma vacsi objem aj vyssi vykon (koho by aj nie?), ale s tym je spojena vyssia spotreba, drahsia poistka a predpokladam, ze aj pripadny servis bude pri sestvalci o nieco drahsi.

Nechcem riskovat, ze by som to auto neuzivil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných