Mondeo alebo Passat

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

obidva su uplne narovnako cenovo v autorizovanych obchodoch a novych suciastkach...

na passat urcite zozenies lacnejsie vsetky pouzite veci.
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

prasat ti skor ukradnu, mondeo nemusis ani zamykat.
Ten motor na prasate by som povedla, ze je asi trosku viac spolahlivejsi ako to TDCI. Na prasata zozenies viac "neoriginalnych" suciastok ako napisal turbo. Priestorovo je mondeo niekde inde, do prasata truhlu nezmestis, do mondea ano :4090:
kostlivec
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 30.10.2009 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kostlivec »

A čo sa ti na tej 4O6ke zunovalo ja myslím že je ok,na tieto deravé cesty? :28b7:
ferarri3333
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 08.08.2008 14:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ferarri3333 »

na passata su fakt lacne diely,ale pocitaj s tym,ze ak do neho nedas desat vypinacov,tak aj z tvojeho budu o chvilu lacne nahradne diely.ja som tak dopadol s octaviou
sadlo
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 18.04.2008 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sadlo »

S 96 kw mondeom nemám skúsenosť, ale mal som tri roky 85 kw, r.v.2002. Podvozok vynikajúci. Materiály interieru vynikajúce. Ale čo ma zarážalo je, že vlajková loď fordu hrdzavela na spodku dverí. Žiadne diery nečakaj, ale predsa. Mal som sním jediný vážny problém. V alternátore, ktorý je japonský, sa zbrúsila drobná súčiastka- zberač ktorý sa dá kúpiť za 10€ asi na skoro každé iné auto. Každý servisák, ktorý to videl sa le n usmial, že žiadny problém. Po čase každý kapituloval, lebo sa nedala kúpiť tá súčiastka. Musel som kúpiť celý alternátor za 18 tisíc sk. Ale inak sa nepokazilo (okrem stabilizátorov) vôbec nič. Predol som to chalanovi, s ktorým máme spoločného mechanika. A pokiaľ viem, auto dodnes nemá problém.
Pomer toho čo dostávaš za tú cenu je vynikajúci.
Len na okraj- alternátor sa pokazil hneď po kúpe. Vzdychal som pred známym, aký drahý je nový. A on sa ma pýta:
Koľko stojí také nové auto?
Ja že 950000.
On: a za koľko si ho kúpil?
Ja že za 360000.
On: Ta čo vzdycháš. Máš 600000 k dobru na opravy :)
Hutas11
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 04.01.2009 00:38
Zdieľať na Facebook

prevez sa!

Príspevok od používateľa Hutas11 »

Cau, uz tu bolo popisane ze obe auta naju + aj minusy, ze? Obe su velmi rozumne varianty. Dokonca aj benzinaky stoja za zvazenie - 1.8T?. Ja som jazdil na niekolkych mondeach (tatove sluzobaky, stare casy:-), passat tiez dobre poznam a obe auta boli velmi solidne. Odporucam, kupuj dobre vybavy(Ghia), radsej priplat za dobry kusok. Vyber si tak, ze sa v tych autach prevez a ktore ti viacej zapasuje, to zober. Hlavne si to nechaj pozret v servise, alebo zober zo sebou nejakeho mechanika. osobny Subjektivne tipy:1. Mondeo Ghia TDCi M6 Ghia, 2 alebo Passat 1.8T. Caukoo
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

passat: + mensi pokles vseobecnej hodnoty
lepsia dostupnost ND z druhovyroby
lepsia dostupnost pouzitych ND
vacsia odbornost neautorizovanych servisov pre jednotlive ukony oprav
- na Slovensku urcite vacsii rozsah kradezi

mondeo: + o malo vacsie
technologicky a konstrukcne vyspelejsi motor
o nieco lepsia odolnost pouzitych materialov v interieri vozidla
- rychlejsi pokles straty hodnoty
spotreba?? mozno celkovy priemer o malo vyssi(ale zalezi od sposobu jazdy)

Spolahlivost zalezi od konkretneho vozidla, neda sa jednoznacne tvrdit, ze je spolahlivejsi VW Passat. Velmi dolezity cinitel je poredosly majitel !!!
roman66666
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 26.11.2008 20:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman66666 »

preco sa passaty kradnu?? aby boli na nahradne diely, ale preco treba tak vela nahradnych dielov na tento vykvet nemeckej techniky ked sa vpodstate nekazi?? zahada lol
kup mondeo, velke, pohodlne, super podvozok a vynikajuce vybavy a nemusis sa kazde rano bat ci ho najdes tam kde si ho vecer zaparkoval :d :D
romko77
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 29.05.2008 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romko77 »

roman66666 napísal:preco sa passaty kradnu?? aby boli na nahradne diely, ale preco treba tak vela nahradnych dielov na tento vykvet nemeckej techniky ked sa vpodstate nekazi?? zahada lol
kup mondeo, velke, pohodlne, super podvozok a vynikajuce vybavy a nemusis sa kazde rano bat ci ho najdes tam kde si ho vecer zaparkoval :d :D
ˇ Úplne s Tebou súhlasím, toto je najlepší argument pri rozhodovaní o kúpe. Vozil som sa aj na passate aj na mondeu a mondeo je o trošku vyspelejšie.
romko77
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 29.05.2008 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romko77 »

Michal 406 napísal:Mám 4 roky 406tku je to 2 Hdi 66 Kw r.v.2000 není to zlé auto,ale chcem niečo novšie a silnejšie okolo 130 PS.Tieto dve auta sa mi páčia,len na tom Passate ma hnevá,že sa dosť kradnú,ale je krajšie.
Už si videl mondeo, ktoré má ST packet? Potom porovnaj, ktoré je krajšie. :)
nabster999
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 27.05.2009 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nabster999 »

teraz uz ani velmi nesledujem cenu tychto aut, ale ak by som mal vybrat , tak ked passat, tak ucite uz novsi model, a nie ten s maslickami, a ked mondeo tak od r 2005 ktore uz mali v lampach tu bielu ciaru :) dolezite je vybrat si sparvny kus, ale ja by som siel asi do mondea
drawen
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 08.05.2007 14:11
Zdieľať na Facebook

Re: Mondeo alebo Passat

Príspevok od používateľa drawen »

Michal 406 napísal:Nazdar chlapi,chcel by som poradiť ktoré auto je lepšie čo sa týka spoľahlivosti a prevádzkových nákladov Ford Mondeo 2,0 TDCI 96Kw alebo Passat 1,9 TDI 96Kw sú r.v. 2004
Mondeo asi nedoporucujem....moji dvaja susedia to maju a ked rano idu do roboty tak to v hroza....nastartuje to a zobudi celu bytovku....a to jeden aj druhy.....inymi slovami hrkoce to, zere to jak das, a vraj sa to kazi...ale to nevem urcite...a este to zere olejcek...

takze jednoznacne passat....ale vies tisic ludi tisic nazorov
zas na druhej strane je to mondeo dizajnovo TIP TOP aj vnutry aj vonku...
nuz je to na tebe
drawen
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 08.05.2007 14:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drawen »

romko77 napísal:
roman66666 napísal:preco sa passaty kradnu?? aby boli na nahradne diely, ale preco treba tak vela nahradnych dielov na tento vykvet nemeckej techniky ked sa vpodstate nekazi?? zahada lol
kup mondeo, velke, pohodlne, super podvozok a vynikajuce vybavy a nemusis sa kazde rano bat ci ho najdes tam kde si ho vecer zaparkoval :d :D
ˇ Úplne s Tebou súhlasím, toto je najlepší argument pri rozhodovaní o kúpe. Vozil som sa aj na passate aj na mondeu a mondeo je o trošku vyspelejšie.
chlapy keby sme mali vsetci pozerat na to ze mi niekto niekto nieco ukradne tak to by ani nebol zivot.....vsetko sa kradne uplne vsetko aj mondeo aj passat...rozdiel je v tom ze passatou je 10krat viac ako mondei a v tom to je cele....
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kazde auto ma svoje pre aj proti

neverim ani tomu ze jedno z tych dvoch aut ma o liter mensiu spotrebu ako to druhe. A AJ KEBY MALO, rozdiel v obstaravacej cene rovnakeho rocnika a priblizne rovnakej vybavy je zhruba 100.000 korun tak si laskavo vyrataj kolko milionov kilometrov by si musel najazdit len aby sa ti vratil rozdiel v nakupnej cene tym ze budes mat o liter mensiu spotrebu. Ale zdoraznujem ze AK je tam ta spotreba mensia.

ja by som si osobne z tychto dvoch vybral to co sa daleko menej kradne a daleko menej stoji na obstaranie.

este raz zdoraznujem ze su ludia zamilovani do designu toho "drahsieho koncernoveho" auta a nic ine nechcu ani pocut - to je ale pouhopouha zadubenost a zaslepenost. Je to prachobycajna kara ako kazda ina, navyse vo verzii 2.0tdi z prvych rokov vyroby s az neuveritelne neskutocnymi problemami ktore snad ani jedna automobilka nemala v takej miere. A to je co povedat.

cize... ja taketo auta nejazdim, ja som v uplne inom segmente. Ale ako hovorim, kazde auto ma svoje klady aj zapory.
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

No tak Mondeo ma sef servisu Ford uz 4 roky konkretne TDCI kombi. Potom ma este Focus tiez TDCI. Takze toto co to hovori. Sused ma TDCI vo Focuse a je velmi spokojny .. priemernu spotrebu pri sviznejsej jazde ma okolo 5,5 az 6 Litrov.
Ja osobne mam averziu voci VW takze Passat ktory sa mi nepaci by som urcite nebral. asi 3 roky dozadu som si zistoval co je Monde TDCI zac lebo som mal jeden kus vyhliadnuty a dostal som plno pozitivnych ohlasov. Okrem toho ked som videl ten priestor ktorym to auto disponuje tak som povedal ze budeme chodit do kempu s tym lebo v kufri sa syn (5 rocny) v pohode vyspi ..
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: patrikn, uwa0905477706 a 95 neregistrovaných