Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa oco13 »

Dielňa s normalnym režimom nemá už volné miesta pre prišelcov. Vyskúšal som na vlastnej koži a zabralo až "posiela ma Milan" :3906:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Toto síce platí,v prvom rade je starosť o svoju stálu klientelu.To je tá časť ktorá chodí desaťročia a často už z inými autami ako začali.K tomu sa pridávajú autá rodinných príslušníkov aby neboli vystavovaný situácii že žena inde,muž inde a syn inde.Logicky že počet aut pre dielňu je konečný a dielňa nie je z gumi.Nie každý potrebuje pobrať ďalších a ďalších ľudí,pridať nový zdvihák.Navyše je efekt akurát ten že sa vytratí radosť z práce a pribudne neskutočne stresu,to bolo v minulosti a stačilo,občas dvojdňová migréna,vyše pol mesiaca sa pracovalo na nájom,nikdy na nič čas.Stroj na peniaze,za to sa platí krutá daň.Mať plný dvor aut,telefon vrastený do ucha,kopec ludí čo ich v kuse dozorovať...určite nie,tadiaľ cesta k dobrej oprave jednoducho nevedia a je len dielom náhody a šťastia,nie systému.Čo dnes považujem za najväčšie mínus a najväčšie zlo pre kvalitu práce je všeznačkovosť.Všetko,ale nič poriadne.V tom svetle ak človek vníma snahu výrobcu všeznačkových zminimalizovať,odrezať ich hlavne od prístupu k informáciám donútením k spolupráci (čo nie je zadarmo) tak je to vlastne skôr pozitívum.Akurát zatiaľ nefunguje,pretože majiteľ auta 2020 a viac nevie že tento truhlík tu z jeho technikou nemá šancu,nemá informácie ktoré by nutne mal mať.A tak opravu zveruje do rúk kam sa to nikdy nemalo dostať,ani ho nenapadne si zistovať na akej urovni dotyčná dielňa funguje.Je to bieda,jediné slovo čo vystihuje stav dokonale.Česť výnimkám,99.99% ľudí potencionálnych zákazníkov o nich nemá tušenie.Dozvedia sa len "odporúčacími" linkami inak nemožné,čo je len v prospech tých dobrých
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa ivko1 »

mhlavaty napísal: 18.01.2024 17:19
jurajmachdal napísal: 18.01.2024 15:33 Zdravím,
mal som problém s nezaradením 2ky, rýchlosti fungujú, vraj je problém so silentblokmi...že sú opotrebené. Lanko tam je možno dlhšie alebo čo. Počas jazdy dám 2 a vyradí sa a páka spadne mierne dolu...spojka funguje. Je to seriózny servis, kvalitnejšie diely nahodil do cenovej ponuky, spolu s novými zadnými brzdami a nastavenie spojky a motora, prácou to vyjde 660eur, čo je dosť. Mal som si dať auto pozrieť kompletne pred kúpou, áno moja chyba. Mám len otázku, či to nie je cena privysoká. Rád si vypočujem nejaký zmysluplný názor, aké info treba, doplním.
Tá cena nie je vysoká,je to šialene vysoká a prestrelená cena viac než na dvojnásobok.
Milan o tomto ja celý čas hovorím, také sú dnes služby a ceny a nie tie tvoje halierové položky...
Čo si neopravíš sám, to kruto zaplatíš.
Vtedy si hovoril o serve, kde stačí vymeniť semering, ale servis to kludne vyrieši novou pumpou a k tomu dá hned aj nový remen s napínakom a si na 500€ a pritom zákazníka neotiahol ani o cent.
Len jednoducho takým spôsobom vyriešil opravu...

A tu presne tak isto, nikto nebude skúmať blbosti a špekulovať či vymeniť alebo ešte nechať
spojku čo tam je....
Jednoducho je to staré auto, má natočené nejaké tisíce a servis to vyrieši tak, že tam šlahne komplet spojku, nové brzdy + robota a si na 660€

Pozri si ceny na Autokelly : spojková sada LUK 622 3336 00, ktorú kúpiš bežne za 100€ ti Kelly predá za 246€ a dodá ešte v ten den za pár hodín, pre brzdy bude podobná prirážka, nejaký olej do prevodovky + práca a 660€ len tak zahučí...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja nemám vplyv ako funguje iná dielňa,ja tak nefungujem a fungovať nechcem.Klientelu mám svoju,vzťahy dobré,nemám za potreby nič meniť ani si brať príklad z hajzlovín ktoré sa dejú naľavo napravo.Peniaze za prácu si pýtam z čistým svedomím že som si ich zaslúžil. Ordinovať tam plus horské prirážky alebo vymýšlať výmeny dielov ktoré nemuseli byť považuje za hajzlovinu.Patrí mi čo mi patrí,to je práca a na spokojný život mi stačí aj bez naháňačiek.
Ja sa do druhých nestarám,u mňa je to takto a takto zostane. Dnes som obvolal priateľov servismanov či z Audinky 3,0 Tdi Quatro DSG 2017 vymieňali lavý silent motora plus alu držiak lavej strany nápravy.Takže...to si nemal brať,motor von.Vskutku to trvalo celý deň,plus ešte jednu Oct som tmelil ale...na 90 % hotová,bez vybratia motora. Takže...treba si zrovnať aký by bol cenový rozdiel ak by motor von šiel.Zle pomyslieť,ešte horšie platiť.Lenže...zákazník nie je môj neprateľ.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa fzubaty »

Na druhej starne je velky rozdiel opravovat auta legalne, platit si odvody, dane, prenajom, likvidaciu nebezpecneho materialu, pranie handier…. a robit vsetko doma na dvore, byt dochodca a neplatit dane a odvody.

A to je presne ten rozdiel v dvojnasobnej cene.

Nic viac v tom hladat netreba.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nič nehľadám,robil som tak vždy,rozdiel bol iba v množstve prác a naháňačke a v tom že som nebol sám.Dokonca nejaké roky v nájme kým sa doma stavala dielňa.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa ivko1 »

Hajzlovina je v prvom rade cena dielov, ale to som tu milion krát písal.
Je rozdiel či na diel čakám 6hod. alebo 24/48hod. ale aj brutálny rozdiel v cene!!!

Preto som napísal, totožnú spojkovú sadu s identickým objednávacím kodom vieš kúpiť aj za 100€ aj za 246€ a jediný rozdiel je obchod kde sa to kúpi a čas dodania.
A len na tom je rozdiel skoro 150€.
Servis nikoho neošklbal, servis naúčtoval iba za kolko kúpil...
Královsky zisk má nenažraný dodávatel ND, pretože aj ten druhý lacnejší predajca čo to vie predať za 100€ na tom stále zarobí
milok
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 20.04.2012 22:44
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa milok »

ivko1 napísal: 23.01.2024 20:44 Servis nikoho neošklbal, servis naúčtoval iba za kolko kúpil...
Královsky zisk má nenažraný dodávatel ND, pretože aj ten druhý lacnejší predajca čo to vie predať za 100€ na tom stále zarobí
No tu by som nepovedal, ze servis na tom nema nic, ked db69 spominal, ze podla obratu maju rozne vyhody a zlavy. Ked pride servisu faktura za dodane ND na konci mesiaca s 30% zlavou, tak zakaznikovi to kompenzovat veru nebude. Mne to pride ako ticha dohoda medzi dodavatelom a servisom, ved zakaznik to zaplati :). Ale asi je to pomaly jedno, lebo ak by servis daval ceny ND za normalnu cenu tak si zvysi cenu prace, proste dostane kolko potrebuje...
Passat 3C Variant, 3/2009, 2.0 TDI 103 kW CBAB, DSG
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ano servis má nejaké zlavy, ale to už ani neriešim...
Pretože tak či tak aj so zlavou je cena za diely astronomická a ako som písal servis absolútne nebude skúmať kde čo kolko stojí, skrátka objedná z obchodu kde má uzatvorenú dohodu a potom ti to vyúčtuje k cene práce.
A že tie diely stoja o 300€ viac ako by stáli z iného obchodu???
No a čo? Platí zákazník...

Ja som si kedysi zabudol objednať trápne odvzdušnovacie skrutky, ja som si ich vedel kúpiť po 0,56€/ks, tak hovorím kamošovi v robote, nech to objedná cez suseda čo má taký menší servis.
Doniesol mi ich a nič nechcel, lebo som mu vyrábal prípravky, ale inak 2€/ks

To boli veci za pár šupov a cena takmer 4 násobná, ale ked príde na tie drahšie náhradné diely tak nelietajú 1-2€ rozdiely, ale rozdiely v 100-vkách €€€ a potom že "oprava bola drahá"
db69
Príspevky: 915
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa db69 »

ivko. tá cena čo má servis je +- rovnaká za akú to kúpiš Ty v inom shope .to je aj 50%.Mne ked objednáva a nieje prihlásený tak mu ukáže diel 200€ ked sa prihlási tak 105 € .Tie lepšie ti naučtujú tych 200€ čo vidiš aj ty na stránke. nenažranci si naučtujú 50% na tych 200€. Ale na zlavu musíš robiť obrat.A vyhoda pre servis je 4x denne rozvoz a plus vrátenie tovaru.Priklad ide mi robiť nápravu,objedná všetko čo by mohlo byť zlé. to čo nepoužije vráti.Na toto všetko potrbuješ ale 1-2 ludí navyše čo len objednávajú a robia vratky .S LKW chodim na cajchovanie tachografu do jedneho servisu a tý použivajú od autokelly len "špičkové "diely STARLINE. Ale za ceny nornálnych
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Co s tým chcete robiť ? Alebo inak...čo s tým viete urtobiť ? Lebo viete ako sa toto plazivé hovno rozplazilo po celom priestore,kde to začína a kde to končí.Hovorí sa tomu spoločnosť...ja tebe a ty mne. Urobíme čo môžeme vždy a všade kde neplatí nič,a ešte dlho dlho nebude.Zvyknite si,tento záprah už povel počuť nikdy nebude,len špinavostí bude pribúdať.Eto naše delo
db69
Príspevky: 915
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa db69 »

mhlavaty napísal: 24.01.2024 09:26 Co s tým chcete robiť ? Alebo inak...čo s tým viete urtobiť ? Lebo viete ako sa toto plazivé hovno rozplazilo po celom priestore,kde to začína a kde to končí.Hovorí sa tomu spoločnosť...ja tebe a ty mne. Urobíme čo môžeme vždy a všade kde neplatí nič,a ešte dlho dlho nebude.Zvyknite si,tento záprah už povel počuť nikdy nebude,len špinavostí bude pribúdať.Eto naše delo
ale toto tu je už x rokov 25-30 možno aj viac.lenže teraz tie ceny vidí aj zákazník.A čo stým robiť? prestanme chodiť do servisov a budú nás ešte prosiť aby sme sa vrátili a znížia ceny :d :D ibaže by NIE.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa autolaik »

Planovane hospodarstvo a patrocnice skoncili v 89 ....
Plati to vsade ,v kazdom odvetvi. Sme na autofore tak pouzijem priklad dovozu aut zo zahranicia po revolucii a x rokov na to. Kolko dovozcov sa financne zabezpecilo na sto rokov dopredu ? Nebol problem cisty zisk na jednom aute 30 az 100.000 korun. A uz "len" tych 30 bol rocny plat vtedajsieho bezneho robotnika.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa oco13 »

Viete ako to dopadne? kolko je dnes opravárov televízorov, obuvníkov, krajčírov - profesie bežné ešte pár rokov dozadu. Školy rušia učebné obory lebo ? 1 - deti nemajú záujem,2 - detí je málo. Aj keď automechanik dnes vela robí cez počítač aj tak je tam szále dosť špinavej manualnej práce - ktorá je extremne nepopularna.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jurajmachdal
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 18.01.2024 15:23
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa jurajmachdal »

Auto opravené, radenie funguje najlepšie ako v starom aute môže, je to veľký rozdiel. Ani spojka už po zábere neurobí taký skok. Páka stojí pevne, motor tiež. Bolo poškodené lanko prevodovky, oprava by stála a raz asi aj bude 200€ navyše...ale nateraz dokázali páskami a skrutkou zafixovať lanko (2. prev. stupeň), aby už nevychádzalo preč z "bovdenu"? Poslal mi aj video a nič nerobil, čo by som neodsúhlasil...Vzadu nové obe brzdy, vpredu dva silentbloky. Spolu 700€. Ukázal mi staré diely, brzdový kotúč bol už do červena. Silentbloky boli úplne voľné...ceny mi vysvetlil tak, že tie diely na eshope aj keď to je značka, môžu a asi aj sú vyrobené nie originál výrobcom...ako značkové kabelky na trhovisku...nevie garantovať kvalitu.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 77 neregistrovaných