mnozstvo chladiva v klime Scenic I 1,9 DTi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

endre
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 27.04.2006 16:28
Zdieľať na Facebook

mnozstvo chladiva v klime Scenic I 1,9 DTi

Príspevok od používateľa endre »

Ahojte chalani........ viete mi povedat mnozstvo chladiva v Sceniku, rocnik 2000? Dakujem.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Načo ti to je, ideš si to plniť sám z fľaše? Ak nie tak ti je táto info nanič keďže každá modernejšia plnička má informácie o množstve chladiva a oleja vo svojej internej databáze...

Niekdy sa ti zvykne písať v Návode na použitie alebo niekde v motorovom priestore spolu s označením používaného chladiva...


Inak je to 800g ±35g chladiva R134a...
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

Áno, musí tam byť štítok s typom chladiva / najčastejšie R134a/ a množstvom udávaným v gramoch.

Ďalší postup prenechaj na certifikovaný servis.......a nezabudni dať vymeniť vysúšač.
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

vysu-čo? Prosím ťa, kto vie, že niečo také existuje a nie aby to ešte menil...? :d :D
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa mastik29 »

cicmanec napísal:vysu-čo? Prosím ťa, kto vie, že niečo také existuje a nie aby to ešte menil...? :d :D
Podla mna to bola poznamka na mieste kde mala byt. Este by som pridal, ze dat naplnit je zbytocne, pokial je vsetko "vonku". Najskor najst dieru, netesnost, az potom plnit.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Pre tých čo to nepochopili: bolo to myslené ironicky! Pretože o existencii nejakého sušiča väčšina ľudí (a čo je horšie ani mechanikov) ani len netuší a nie aby ho menili a už vôbec nie pravidelne či vtedy ak bol systém dlhší čas otvorený...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa mhlavaty »

cicmanec napísal:Pre tých čo to nepochopili: bolo to myslené ironicky! Pretože o existencii nejakého sušiča väčšina ľudí (a čo je horšie ani mechanikov) ani len netuší a nie aby ho menili a už vôbec nie pravidelne či vtedy ak bol systém dlhší čas otvorený...
To pramení asi z toho faktu,že tisícom ľudí beží klíma desaťročie bez potreby takejto vedomosti,u mechanikov je smutné ak nevedia o čo ide.V živote som (za 40 rokov) menil 3 kusy (slovom tri) aj to sa jednalo vždy o rozbité klímy kde do všetkého rok pršalo.
endre
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 27.04.2006 16:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa endre »

Vdaka za odpovede, chcel som iba precistit a doplnit chladivo a vymenit olej v klime na mojom sceniku , na stitku nie je mnozstvo iba typ chladiva a ked moje auto nebolo v databaze som potreboval zistit mnozstvo. Klima bola funkcna nebola vyfucana. Uz sa mi to podarilo zistit,,, je tam 700mg chladiva, dal som to vycistit aj sa to doplnilo, vymenil sa olej aj sa pridala kontrstna UV latka. Vymenil som aj pelovy filter este je dolezite a to sa tu neodznelo dezinfikacia klimi, to este musim urobit a mam ciste svedomie. Este raz dakujem za odpovede.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

endre napísal:Uz sa mi to podarilo zistit,,, je tam 700mg chladiva
A podarilo sa ti to zistiť kde? Lebo tých 800 čo som napísal ja som vyčítal z originálnej servisnej príručky Renault...

A v miligramoch to nie je určite...
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

endre napísal:dal som to vycistit aj sa to doplnilo, vymenil sa olej aj sa pridala kontrstna UV latka.
a vsak ta skrinka, z ktorej isli hadice na ventily klimy to vedela aj sama, ze kolko chladiva odsala a nasledne kolko chladiva ma doplnit do sustavy aby to bolo ok? Oprav ma ak sa mylim.
Takze cela tato tema tu bola zbytocne, lebo to, ze si vedel kolko je tam chladiva ti nejako nepomohlo, pretoze cely proces vymeny nemas ako ovplyvnit, kedze sa deje uplne automaticky.
To tu pisem aj pre dalsich zaujemcov o mnozstvo naplne v sustave, kedze si ludia myslia, ze to chladivo sa dolieva ako olej z bandasky a preto je nutne aby vedeli kolko ho tam maju naliat :d :D
Aj ked najneskor zajtra sa najde dalsi pacient, co bude potrebovat vediet, koko ma vo svojom aute, kedze ide doplnat :41c2:
endre
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 27.04.2006 16:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa endre »

Chlapik co mi to robil tento model nemal v databaze, preto ma poprosil aby som to skusil niekde zistit, u nas v Renaulte neboli velmi ochotny tak som to zistil cez znameho v nemenovanom servise kde maju taketo zar. na plnenie klimy. Ten proces je skoro automaticky, treba udat mnozstvo chladiva a parkrat odlikat niake tlacitka ako to bolo spominane.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných