Mitsubushi ASX 2020

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mitsubishi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

driver155
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 06.06.2021 23:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa driver155 »

to achada:
tvoj príspevok je fakt hodný zverejnenia...
všetky fakty čo si napísal sú nové a zatiaľ nezverejnené...
a prečo som kúpil ASX a nie Dustera som napísal...
takže tvoj príspevok asi neobohatil vedomosťami nikoho, takže bol úplne zbytočný... ;-)
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Obohatil minimalne teba o vedomost, ze auto, ktore sa vyraba od r. 2010, v ziadnom pripade nemoze byt novy model.
driver155
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 06.06.2021 23:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa driver155 »

...motoricky nový model...
....Albert Einstein... :40bd:
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Ja som svoj prispevok napisal o 14:47, Albert Einstein ho upravil 20:47 mysliac si, ze na to nikto nepride. :40bd:
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Tak ešte stále sú ludia, čo chcú jednoduché auto, spolahlivé.

Bral som výbehový model, rok potom skončil. Vyrábal sa 6 rokov s jedným faceliftom 6/2010-6/2017.
Iba pribudli ledky, viac tlačítok na volante, trošilinku iný nárazník.
Nový motor od 2017 extremne upravili, dali tam 2 vstrekovače na valec :-D a znížili výkon o 3kw :-(

To je jedno
Vozil som sa aj na iných pred kúpou
308 super vsetko paráda. Jazdné vlastnosti, odhlučnenie až privelké(1.2thp), priestorné.
Ale motory na to auto bieda bieda. 1.6hdi slabunké, 1.2 96kw s manuálom bez prejavu nevedel som čo mám zaradiť. Dlho nič nič a potom len lineár, ani odhad na predbiehanie. Možno s automatom ok ale ten hlúpy pomalý tablet mi tam vadil najviac.
A 1.6thp vyhlásene nespolahlivý a zbytočne drahý.

Tiež je to asi len osobná vec, kto čo preferuje.

Ja asi len atmosféry so 6 kvaltom alebo tlačený kompresor.
Ani jedno z toho už nové sa nedá kúpiť
driver155
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 06.06.2021 23:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa driver155 »

pekne a stručne napísané :hero:
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Este je tu Corrolla, 1.2 turbo benzin, ktory ma dokonca stale este 4 valce :) A da sa kupit aj s M6.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Moonshine, len je rozdiel medzi vybehovym modelom s vychytanymi muchami a modelom, na ktorom bolo vidiet setrenie uz ked bol novy (plasty, plechy, lak), do ktoreho teraz navyse supli novy motor. Dvojlitrovy, do mesta.

Dep, neskoro, ASX bude buduci tyzden.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Spýtaj sa ludí vo fabrikách, ktorí vyrábajú ''prémiové'' modely, na čom sú schopný ušetriť. Ozaj na banalitách. A už keď horí pri riti, spravia nápravné opatrenie ale keď to je už ku koncu výrobného cyklu.

Pre mňa je každé nové auto nad 15000 eur predražená haraburda, kde vidím len to, že platím navyše zbytocných lemplov, reklamu, priestory, zisk predajcu a výrobcu.
Čím viac zlavním z komfortu a vizuálu, tým lepšie pre moju peňaženku.
Potom môžem investovať do iného.

Ale chápem ten princíp. Výrobca chce byť čo najmenej stratový na výdajoch a boostovať zisk aby ešte uspokojil veritelov/akcionárov.
Ja rozmýšlam tak isto, akurát musím uspokojiť len banku.
driver155
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 06.06.2021 23:24
Zdieľať na Facebook

Re: Mitsubushi ASX 2020

Príspevok od používateľa driver155 »

Tak s Asterixom (2.0 -MIVEC, 5st.-manuál) jazdím už niečo málo vyše roka a môžem povedať... max. spokojnosť.
Je o niečo málo hlučnejší ako moja staršia Octávka-combi (2001-1,6 benzín, 74kW po facelifte), aj o niečo tvrdší. Ale zas s lepšou spotrebou a neporovnateľne lepším posedom, ktorý som už potreboval. A okrem iného, že má palubovku akú má, (niekto povedal že ako mobil pre seniorov :40bd: ) mi vonkoncom nevadí, práve mne to vyhovuje, možno je to vekom.
Šľape ako hodinky a dúfam, že motor prežije aj moje vnúčatá a ako už bolo niekde spomenuté... aj jadrový holokaust (nie sme od neho ďaleko).
Môžem ešte spomenúť (a vedia to všetci, že japončíci majú plechy a lak aký majú) že pri kúpe bol podvozok aj dutiny vystriekané antikoróznym prípravkom. Nedávno bol menený klaksón (pôvodný bol asi z Babety) a namontovaný modul na automatické vyťahovanie okien po uzamknutí vozidla :2f93:

Návrat na "Mitsubishi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných