Mini Cooper r.v.2002 a viac 1,6 85 kW - názory

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kani26
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 27.10.2013 13:31
Zdieľať na Facebook

Mini Cooper r.v.2002 a viac 1,6 85 kW - názory

Príspevok od používateľa kani26 »

Zdravím
Chcel by som kúpiť Mini cooper r.v.2002 a viac 1,6 benzín 85 kW. Aké sú skúsenosti s týmto autom - servis, údržba?
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ak si rad vychutnavas jazdu paradne vozenie.ide to jak blesk dobra prevodovka,stabilita v zakrutach super ma nizko tažisko,brzdy ok,dokonale si vychutnas požitok z jazdy.na obcasne prevetranie je to super ale nie pre mna na dlhsiu cestu.mam 180cm takze....nepaci sa mi ta podlaha je dost vysoko polozena citil som sa po dlhsom case jak na záchode,a je to dost stiesnené.inak odchadzaju tam prevodoky a klby na poloosach.inak celkom dobe autičko.a pacil sa mi budík v strede od 150 sa rychlo dostane na 200 a aj v tej rychlosti nemas pocit ze strácas nad nim kontrolu.proste na vyblaznenie lepsie auto nepoznam.ozaj a ked nemozes prejst po ceste s nim tak po chodniku obides v pohode.ozaj kamarat mal 125 kw na tom som sa povozil ale to je ina kava len musis mat pojem o rychlosti aby si dobrzdil to ide nad zemu jak stihacka.neviem aky si sofer ale to je ozaj pre lepsich soferov.inak to je v pohodicke.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Tak ako píše marko2-odchádzajú prevodovky,málo priestoru,naozaj je to len na vybláznenie aj to len pre jedného alebo dvoch 60 kilových...Inak veľmi nízke sedenie,tvrdé-vytrasie z človeka dušu...Mal som ho asi 2 mesiace a stačilo...
...A dosť ťažko predajné-páči sa to síce každému,ale cena...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

marko2 : ale ty asi opisuješ Mini toho kamaráta, kde bol už 1.6T, lebo 1.6i nebude žiaden super trhač bárs aj to má velmi slušnú váhu.
Podla mna taká imidžovka pre tých ktorý to vyslovene chcú, inak moc nie je dôvod na kúpu
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

mal si 16-ku?ide to dobre mozes mi verit.akoze ta 125-ka je lepsia to urcite ale aj 85kw ide dobre brasko.auto to je lahke a ide to dobre.skus sa povozit a uvidis.suhlasim s vojtom.tazko sa predava ale konstrukcne aj starsie je dobre.ivan skus sa povozit aj na tom slabsom.a tu prevodovku som ledva zohnal.je to problem.mozes mi verit.teda rok a pol do zadu bol.skus sa pre srandu v tom povozit a uvidis sam.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

jaj teraz ma napadlo sestra ma take u mami v garazi pol roka tam stoji nebeha na tom dojdi prevetrame to.uvidis sam.len ma jednu chybu strieborna farba.dojdi moja ponuka plati.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

z čias, keď toto autíčko prišlo n atrh, mám krátkodobú skúsenosť. Bola to sice tá najvýkonnejšia verzia 1,6 a vozenie bola naozaj radost. Veľmi dobré jazdné vlastnosti športového charakteru. Skvele drží stopu, motor išiel pekne za plynom... Ja si pamatám len pozitiva al eako hovorím, mal som tú česť len krátko - pár dní. A jako bolo povedané, pre radost OK na dlhšie jazdenie skor nie. To je typická imidžovka pre radost ktorú aj poskytuje.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Vzhladovo pekne ale inac sa to da prirovnat k - popelnici - to auto je len do mesta sa ukazovat inac strasna katastrofa , precitaj si aj recenzie na nete vela poruch zle jazdne vlastnosti , ked sa v tom prevezie skuseny vodic bude stoho auta sablovat nic pozitivne , ako som pisal auto imidz mesto alebo v nedelu vyznavacom kostola
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

nemá to náhodou ten nepodarený-poruchový motor čo je aj v BMW 116i ???
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

jo.má.ale ked ide šlape jak raketa. :40bd:
maci.nko@azet.sk
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 06.05.2007 12:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maci.nko@azet.sk »

Nie nemá to s motorm BMW nič spoločné. Motor je Rover....
2-3 servisujeme a jedno mám teraz aj doma vlastné ale 1,4D a môžem povedať že je to imidžovka aj spotreba je neskutočne nízka.

Inak je to lemravá trasigla, a skúsený vodič z toho chce utiecť! Moje je na 17kach ako po meste čistá katastrofa....

Jazdil som aj na 1,6 85kw môj názor že pri tej enormnej spotrebe slabý výkon.

Na porovnanie staré Bravo 1,6 16v je raketa a o Felícii 1,6 ani nehovorím
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

marko2, neviem na com si jazdil pred tym Mini, ale nazvat stopatnast konovu jednasestku raketou... Kolko potrebuje z nuly na stovku, 9-10-11 sekund? To ja potrebujem 13, na dvesto. lol
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

nemusime o tom debatovat dojdi sa povozit.kamarat ma aj tu silnejsiu povozis sa a mozes to porovnat.ja myslim ze 1,4 d je slabe.ale ako vravim mozes to porovnat.kolko mas ps v tvojom leone ak to neni tajomstvo?
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

On nejazdi Seat leon ty sasek, Leon je normalne francuzske meno, v taliancine je to Leo.


Ten cooper ma jedinu vyhodu v tom ze je u nas neokukany.
Servis v tempuse je drahy, vykon priemerny, miesta na sedenie malo.

Na pretrcanie sa po meste okej, na seriozne jazdenie, blaznenie, zavodenie radsej nieco ine.

Imidzovka ako hocico ine, exoticke, za tie peniazky si viem predstavit aj hocico ine a lepsie.
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

myotis a to som mal od kial vedet ty blbe.mne to nepovedal.prepac ze ty si to vedel.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: mahro1, smejo a 12 neregistrovaných