Miesanie autofarieb

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

roxio
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 29.09.2006 06:40
Zdieľať na Facebook

Miesanie autofarieb

Príspevok od používateľa roxio »

Nazdar mal som buchnute auto, nic moc trochu preliaceny zadny blatnik a prasknuty naraznik (naraznik sa nezvaral zohnal som druhy ako novy len sa musel prestreknut), vsetko sa v pohode urobilo a prislo na rad striekanie, isiel som s lakernikom do firmy kde miesaju farby, manik pozrel cislo farby a doniesol vzorkovnik a pod tym cislom mal tri pod odtiene a teraz ktori vybrat, jeden sme vybrali a teraz ked to nastriekal farba sa líši, je to vidiet. Kde davate miesat farby? Aka značka je najlepšia?Neviem co s tym urobit. Auto: RENAULT Thalia, taka zelena metaliza. A este jeden dotaz, zadny naraznik ma po bokoch take usi ktore maju do niecoho na blatniku zapadnut, ale neviem ako to ten mechanik urobil ze to tam nieje zapadnute a naraznik trochu odstava, nieje to taky problem len to nieje ako predtym.
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

Odkial si ???
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

farby maju vela podotienov,,preto tam ides, aby ju nasli z 3 to neni vela hladat ,,, vzdy to hladam na slnku a zo vsetkych smerov, koli odtienu a zrnu metalizi ,, vela zalezi kto to strieka a ako a aky mas podklad plnic ,, ked aj tak je to probl. spravis zastreky okolo ,, najjed. riesenie ,,,,
ma3xkopn
Príspevky: 190
Dátum registrácie: 22.12.2009 00:27
Bydlisko: Piestany
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma3xkopn »

No pokial si siel do firmy kde sa tym zaoberaju by mali mat fotospektrometer, ktora odmera tvoju staru farbu a podla toho ti namiesa, ale dava sa o nieco bledsia kvoli okolitym plechom vytahanych od slnka....tak ksa skus na to takto pozriet a zistit si kde v tvojom okoli nieco take maju....a pokial by si napisal odkial si asi by si mal viacej odpovedi na riesenie, lebo ja poznam jendeho cloveka co by ti vedel zmerat farbu v okoli Martina...
Ja som len okoloidúci....
roxio
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 29.09.2006 06:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roxio »

Som z TO
roxio
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 29.09.2006 06:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roxio »

lakinooo napísal:Nic netreba merat, treba si len vycistit okuliare... Presne sa nikdy netrafis!!! Preto sa robi pristrek.
Okuliare? Na slnku je to dost vidiet, je streknuty aj roh blatnika aj s pristrekom a je to vidiet ha? Pocul som ze to niekde robia tak ze sa odlupne kusok farby z auta a podla toho počitač namiesa presne taku istu farbu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Keby sa robil prístrek nebol by problém,samozrejme pridá to prácu.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

co chces odlupovat ???? to ti zmeraju priamo na aute,,bud strojom ,,alebo vzorkovnikom,,,to cislo na stitku,, mas len info o farbe,, tie podot. musis dopasovat,skoro vzdy,,a prave na slnku najlepsie -- koli odtienu a zrnu , na slnku zbadas vsetko,, a zo svetkych uhlov -- s kazdej strany je to ine a to co je najbl. vyberies a ked nie,, tak spravis pristrek -- okolie ,,ale nie lom ak sekerov --- ale do hajan - do stratena a zalestis ,,,, ty mas problem s lakyrnikom,, daj to inemu ,,, a neodlupuj nic, ani plasty nenos - tam sa farba chova inak a je ina aj struktura je nemeratelna --- ale to kazdy normalny lakyr. vie ,,, ked sa nosia tak vicko od nadrze -- plech,,,alebo kus blatnika , dveri -- nestriekane ,,, potom ze tie auta chodia ak chameleony ,,,
roxio
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 29.09.2006 06:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roxio »

Teraz som nasiel jednu firmu iKKolor z Prievidze http://www.ikkolor.sk/index.php/sluzby ... e poradit?
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

pod vodou prebrusit - stiahnut lak -- prestreknut ,,prelakovat cele,,alebo zastrek a zalestit ,,
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 58 neregistrovaných