Mierne vibrácie motora na voľnobeh

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mchael
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 06.12.2012 14:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Mierne vibrácie motora na voľnobeh

Príspevok od používateľa mchael »

Zdravím chcel by som sa spýtať je bežný jav, že auto prepnuté na LPG je na voľnobehu hlučnejšie a taktiež mierne vibruje? Na benzíne ani neviem, že motor je pustený čo na LPG povedať nemôžem. Škrtiaca klapka, snímač otáčiek atď. sú pravidelne čistené. Sviečky tak isto menené...

Vyčistenie vstrekovačov LPG by mohlo pomôcť? Ďakujem
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

som sice nahluchly, ale proti benzinu pocujem cvakat navyse jedine plynove vstreky
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Mám Octaviu s LPG,ale nepočujem rozdiel...Tak ma napadlo-otáčky motora sú rovnaké pri voľnobehu na benzín aj na LPG...??? Výkon sa po prepnutí nezníži ???
mchael
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 06.12.2012 14:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mchael »

Otáčky sú rovnaké. Výkon cítim, že je iný pri záťaži. Hlavne pri tiahlom stúpaní auto na benzín ide predsa len lepšie. Ako tak čítavam chyby na LPG v motore sa skôr ukážu než pri jazde na benzíne. Dal som nastaviť aj ventily, ale tie nejak zásadne nepomohli. Ide mi o to či sa mám uspokojiť s tým, že ten systém nie je dokonale odladený, alebo vyskúšať ešte niečo
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Skúsil by som vymeniť vstrekovače alebo riadiacu jednotku LPG...??? Ešte ma napadlo-pozri si návod,je tam niekde nejaká šrobka na vypúšťanie nahromadenej špiny-ak nemáš návod,zajtra pozriem do svojho a napíšem Ti,kde to je...
mchael
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 06.12.2012 14:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mchael »

Dobre ďakujem skúsim pohľadať
sa-mo
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 01.09.2009 17:56
Zdieľať na Facebook

LPG trasenie

Príspevok od používateľa sa-mo »

Nazdar.

Mal som podobný problém. Na benzin viacmenej OK a po prepnutí na LPG sa mierne znizili otacky na volnobehu v dôsledku coho auto jemne triaslo....bolo to citit v sedacke hlavne....po rozbehu a pri jazde vsetko uplne OK.....dal som to do LPG servisu zrepasovali mi vstreky a prestalo to. No teraz mam pocit ze sa to zase zacina objavovať....servisman mi povedal, že: "mapa benzinovej RJ sa zvkyne prisposobit tej plynovej" ... úprimne sa tomu vôbec nerozumiem a neviem co tým chcel básnik povedat v súvislosti s týmto porblémom....ale mám tiež pocit, ze tieto "problémy" zacali po tom, čo som namiesto dialnic začal dlhodobo jazdiť iba v meste. Križovatky a rady ráno do roboty (5 km) a to isté poobede z roboty (5 km). Motor ledva vytočím cez 2500 otáčok a už zase stojím. Ale či to s tým môže mať súvis.....? Skús isť do servisu kde montujú LPG tej značky čo máš v aute....napojá to na PC a uvidia, či treba dačo doštelovať, či niečo odchádza alebo proste jazdi kým to pôjde :D ...

Good luck :) ....

A este toľko, že mali sme doma viac áut na LPG...a žiadne nebolo nijako hlučnejšie na LPG skôr naopak....takže skus hladať problem aj tam :)
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

..

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Pravidelnost chodu motora ako aj vykon pri sequencnych vstrekovaniach riesi (s vynimkou zariadeni s vysokym poctom naj.km a potrebou cistenia reduktora, trysiek, vymenou filtrov...) vylucne nastavenie systemu. Odporucam skuseny servis a spravne zoradenie zariadenia.

LPG zdar !
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 10 neregistrovaných