Michelin Primacy HP

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja to dávno hovorím že na bežné vozenie z bodu A do bodu B je absolútne nezmyselné si priplácať za "papierovo" lepšiu pneu.
Na dialničných 130km/h, či na obehnutie pomalšieho auta, kde vyletí tacho na 120km/h postačia aj Matador či Barum
Sumu 5€ hore dole za jednu pneu v závislosti od značky neriešim, ale priplatiť za jednu pneu 20€ či viac €€€ teda ochotný nie som, ked trafím jamu tak ju seknem tak či tak, bárs bude stáť 150€ kus

Hlavne neveriť tým testom pneumatík, to je čistá politika
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ono je v podstate jedno čo si kúpiš. Ja to beriem tak že to čo vyhrá test beriem ako najhoršiu možnosť [img]http://www.tuning-forum.org/images/smilies/icon_lol.gif[/img][img]http://www.tuning-forum.org/images/smilies/icon_lol.gif[/img][img]http://www.tuning-forum.org/images/smilies/icon_lol.gif[/img]
Teda : Continental, Folcvágen, Octavia
Ked že Barum či Matador sa do testu ani nedostali tak ich beriem ako najlepšiu volbu, nemeckým smradom čo robia testy a tlačia ich aj cez naše časopisy neverím ani nos medzi očami, lebo ich cielom je jediné : predávať to čo vyrábajú a nie to čo musia dovážať, lebo to by padli na hubu keby im ostala stáť ich vlastná produkcia
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale hadam nechces povedat ze neuplatni precizni nemecki cokolvek podvadzaju !! V testoch alebo inak !!

http://www.mz-web.de/wirtschaft/skandal ... 27846.html

zapamatajte si : v dnesnom svete, to uz plati tisice rokov, ma KAZDA vec svoju cenu. Aj svajciarski bankari. Aj tam sa podplaca.

Sklamany ? 30.000 na pneu nie je az take zle. Takto : lacne pneu ktore su generalne tvrdsie (lacnejsia zmes) sice spravia vyssiu zivotnost = najazdia viac ako 30.000km, kludne az do 70.000km, avsak za cenu zhorsenych jazdnych vlastnosti. Horsia prilnavost na mokrom, na snehu mala katastrofa, atd, atd.

Cize vlastne si vseobecne vyberas : MENSIA ZIVOTNOST VERSUS LEPSIE JAZDNE VLASTNOSTI. Velmi jednoduche. Moze byt ze existuje nejaka superpneumatika XYZABC ktora bezne najazdi 49992,3 kilometra a zaroven ma aj velmi prijatelne az vynikajuce ostatne vlastnosti, avsak to je rozhodne unikatna vynimka.

Technicky : cim lepsie jazdne vlastnosti, tym mensia zivotnost (a samozrejme vyssia cena).

Kam ten svet speje ? No jasne ze je v tom aj nejaka ta drobna ekonomika. Som fabrika : keby sme pouzili vyrobnu technologiu a keby sme zmes takto a takto upravili, co by nas stalo styri eura navrch na pneumatike, vydrzala by ta pneumatika o 75% dlhsie. Ale je to v nasom zaujme, aby sme zakaznikom davali take pneumatiky, kedze sa pohybujeme na oligopolnom trhu (kolko je majoritnych vyrobcov pneu ? Styria ? Siesti ? Ostatni nemaju relevantny trhovy podiel, vyrobne kapacity, technologie a moznosti nas REALNE ohrozit = sereme na nich. No a my styria/siesti sa proste skoordinujeme, ci uz volnou rukou trhu a nasou chamtivostou, alebo si proste sadneme na jachtu a nieco popijeme. Zase az take zlozite to nie je.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

mp3turbo - potom podla teba taka matador hectora 2 je najlepsie technicky dokonala , lebo podla viacerych skusenosti nielen mojich ma stych mensich dojazdov , takze asi najlepsie vlastnosti :300f: , na jar sa ich chystam vyskusat , teraz som kupil zimne matador tak uvidim , zo zimnymi mam v minulosti len dobre skusenosti , tiez si myslim ze na bezne behacky stacia nase osvecene znacky , znami pracuje v Puchove a nieje Conti ako Conti vsetko zalezi na aky trhch ide taka husta zmes sa aj roby - jednoducho ze sa to zisti na vahe pneu , pre vychodny trh ze vraj su ovela lahsie naproti tomu co ide k rysavym nemcom , zalezi na kazdom do coho pojde
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

testy

Príspevok od používateľa hjundai »

... a keď vyhrajú Nokiany kto podplatil? Fíni?
Najviac testujú samotné firmy, každá má jedno špeci oddelenie ktoré nerobí nič iné ako skúmanie výrobkov konkurencie, dobre vedia kto akú gumu robí, v čom sú lepší a v čom horší... Kedže Matador Barum sú lacné značky Continentalu tak asi nedostanú najlepšiu technologiu, to by nemalo hlavu ani pätu. Rozdiely sú, pre toho čo jazdí po meste pár km to ale nehrá úlohu - tak stačia lacné, iný potrebuje "lepšie"... a určite sú " lepšie " a " horšie " - otázka v čom - jedna v tom a druhá v onom, treba si určiť prioritu - voda, sucho, sneh, výdrž, spotreba... ako s autami...
kolobezka
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 09.04.2009 08:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kolobezka »

ja mam Dunlop SP Sport BLURESPONSE uz 40000km a momentalne maju asi 6mm... 90% dialnica
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Hmmm...
Ja som bol sklamany a hodne zo zimnych goodyear ultra grip 8. Vydrzali mi necelu sezonu a dezen je kaput. V servise krutil hlavou aj mechanik, ked som tam bol prezuvat. Teraz mam michelin alpine a po jednej necelej sezone su takmer neznatelne opotrebovane, takze este mi dlho vydrzia. A ano, vacsinou dlhe cesty po dialniciach.
Boli tu spominane hankook, mal som evo v12... No, u nich taktiez vydrz nanic. Jednu sezonu, avsak sa ich musim zastat ohladom jazdnych vlastnosti, akvaplaningu a neutralneho spravania v krizovych situaciach. Boli skutocne skvele, len ta vydrz biedna.
A ohladom Matador a spominaneho Barumu. Mal som letne matador a mali podla mojho nazoru dost tvrdu zmes, co bol problem na mokrej ceste avsak dobre pre vydrz. Barumky som mal zimne, boli na kupenom aute a museli prec, napriek este polovicnemu dezenu takmer vobec nedrzali (na snehu).
Uz si davam pozor na kilometrovy vykon, lebo kupovat kazdy rok na jedno auto dve sady pneu neni zrovna moc ekonomicke, kedze su na trhu dobre pneu s lepsimi kilometrovymi vykonmi. Uz davnejsie som mal alpini A3 a boli to nezmar co sa tyka vydrze...
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Zimna goodyear-ka najhorsia moja skusenost. Inak 60 000km na pneu je stantard. Vidim to na autach zakaznikov a je skoro jedno ci je tam cina alebo premiovka.
S tymi testami mi tiez piju krv nakolko lacne najviac pouzivane znacyk Sava, Semperit, Debica, Matador, Barum... sa malokedy ocitnu v testoch.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

kolobezka napísal:ja mam Dunlop SP Sport BLURESPONSE uz 40000km a momentalne maju asi 6mm... 90% dialnica
Hmmm :2f93: tak to este takych 120 tis. potahnu mozno sa dostanes do Guinnessovej knihy
tommi2
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.09.2011 23:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommi2 »

je to dost prekvapujuce, co sa michelinu tyka, lebo aj podla osobnych a firemnych skusenosti sa micheliny nie a nie zodrat resp. aj ked su uz jazdne vlasnosti nanic, tak dezenu je tam stale aj za 5mm
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

dam najviac na svoju skusenost - vyhoda veku lol, miselinky som mal viackrat, ale vzdy energy a tie vydrzali neskutocne, pre letne gumy urcite prva volba aj do buducna :3035:, co viem iste matador a podobne parodie mi nemoze ani na bicygel, ale kto je spokojny, neberiem mu nazor :)

este chlapci ku gume ako materialu, je ku.r.va rozdiel z akej suroviny sa pecie :41c2:, trebars mam skusenost este za sociku, ked vodou mazane gumove lozisko nebolo schopne cele RVHP vyrobit ani s 1/3 zivotnosti ako dovezene za valuty, sudruhov islo rozhodit, ze za taku somarinu musia valit dolaciky a marky :4090:, ale zase mate svoje skusenosti a nazory, nikomu ich brat nejdem, ale svoje menit uz nebudem pre kratkost casu :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
kolobezka
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 09.04.2009 08:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kolobezka »

braga napísal:
kolobezka napísal:ja mam Dunlop SP Sport BLURESPONSE uz 40000km a momentalne maju asi 6mm... 90% dialnica
Hmmm :2f93: tak to este takych 120 tis. potahnu mozno sa dostanes do Guinnessovej knihy
nemam v umysle tu na niekoho zaposobit, alebo robit nejakej znacke reklamu... pisem moju realnu skusenost
tyzdenne robim cca 800km (4x do BA a spat) - dialnica z PN do BA... jazdim na spotrebu, gumy zbytocne nederem, nejazdim ako pretekar... neviem, ci je ta asertivita na mieste ;-)

kazdy si aj tak kupi gumy ake vyhovuju jemu, ci uz finnancne alebo podla vlastnych skusenosti...
yopka
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 18.02.2012 23:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yopka »

nechcem robit reklamu, ale 17000km na vyssie spominanych dunlop pneu a su stale ako nove.. skor by ma zaujimala tema, ake na zimu obut..
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

mna prekvapili barum brilantis 2.auto zadny nahon 80 percent nabehanych km dialnica.predok 100 000km 3mm zadok 90000km 0.5mm.pocas toho som 2x menil tlmice.2 sezony drzali za dazda za sucha aj pri 200fke.3 sezona v jari mali zadne este 4mm no gumy uz stracali vlastnosti za dazda a za 20 000km sli zadne dole ako nic.momentalne bridgetone potenza nove tlmice kayaba 30000km dezen siel dole 1mm drzia skvelo no auto uz ma penziu.michelin primacy continental nejaky contact 2 dunlop sport vsetko do 40 000km a sli do kosa.zimne jedine korejec.kombinujem zadok smerove predok stranove gumy.
Petom1
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 05.01.2009 14:13
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petom1 »

Nuz vidis. Mne pre zmenu 4 kolesa s Primacy HP pred par rokmi ukradli. Mal som ich na aute 3 dni. Jedna stala 120€. Tak, a teraz sa stazuj...
Octavia III Elegance 1.6 TDI 2013

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných