Mercedes 190D - rady pred kúpou

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stuff
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 03.02.2016 13:08
Zdieľať na Facebook

Mercedes 190D - rady pred kúpou

Príspevok od používateľa stuff »

Ahoj,

chcel by som si kupit MB 190D. A teraz, kym okrem svojho krku nemusim zivit ziaden iny, by som si chcel splnit tento sen.
Viete mi k tomuto autu nieco povedat? Pri takom veku viem, ze so spolahlivostou nemozem ratat. Nahradne diely asi este dostupne su, vsak? Draho alebo plne vrakoviska? Ratat s drahymi opravami? Ze mi nieco odide a chodim elektrickou? Spravia mi pripadne take hocikde alebo ich opravuje len par ludi? Komu by ste dali pozriet pri kupe auto, ak nemate znameho, ktory sa vyzna do aut? Piste cokolvek k tomu autu, kazda info je pre mna cenna.
Dik
alabama311
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 23.09.2010 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alabama311 »

So spolahlivosťou treba rátať! Starý mercedes zabije len hrdza (ale motor pobeží aj bez kasne :)), takže sa zameraj na to (prahy, podlaha, vrchné uloženie predných strún, uloženie zadnej nápravy, nosníky..). Ďalej už je na tebe koľko máš, a čo čakáš, aby nehučal a netrieskal diferák, musí chytať na šupu teplý aj studený, musí mať taký ten špecifický klakotavý zvuk :) Ak budú vŕzgať predné spodné čapy, treba ich urýchlene vymeniť. Diely sa dajú zohnať lacno a ľahko. Z vlastných skúseností viem, že W201 / W124 jazdí aj po smrti, za pár korún kúpiš pajtu, ale jazdiť bude :) Veľa šťastia pri kúpe. Das beste oder nichts!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to snáď úplne najspolahlivejšie auto aké existuje.Mal som ich dostatok,jednu 190D dokonca zo 4 st prevodovkou r.82 som mal ozaj dlho,potom ju kúpil ju sused a (žiaľ) prežila ho,po viac ako 30 rokoch ho dediči zlikvidovali..To auto treba vyhodiť do vzduchu aby skončilo,prípadne ho položí hrdza ak oň nie je starané.
W201/W124 vrchol Mercedesu,odvtedy robia už iba krajšie a horšie
stuff
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 03.02.2016 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stuff »

vdaka vsetkym za odpovede.
A este k tej otazke. Opravi na takom aute nieco akykolvek mechanik? Alebo treba hladat? Viete o niekom v KE, kto by mi kandidata za nejake peniaze pozrel a doporucil alebo nedoporucil?(alebo aspon pozrel tie casti auta, ktore ste spomenuli-ani to si sam netrufam) Mam par aut po SVK vyhliadnutych a chcem zacat doma.
lubito
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 26.12.2008 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubito »

Mechanik,čo ti nedokáže opraviť staru jednoduchu 190tku by mal vrátiť výučný list.Na tom si fakt takmer všetko dokážeš opraviť aj doma v garáži.Jediné na čo dávaj pozor je hrdza.Je to dobré auto,ale na moj vkus príliš malé.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hovorí sa že sedliak chce aj facku velkú.Vpredu niet problému vonkoncom,vzadu je miesta skutočne pomenej,ako v A4.Ale ak to celý svet vo svojej dobe otaxíkovalo,tak to kritické nebolo.Jediná vec z ktorou tam mali problém aj mechanici bola zadná mnohoprvková náprava ,inak celé je to o kombinačkách a kuse drôtu bude jadziť a jazdiť,.
stuff
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 03.02.2016 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stuff »

A nejake doporucenie na cloveka v KE alebo ZA, kto by bol ochotny a schopny?
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Ja som pred par rokmi jeden krasny zachovaly zdedil, ale hned som ho aj predal. Ked do toho presadnes a akehokolvek dnesneho auta, tak budes mat pocit, ze mas motor v nudzaku a este s tym zaroven tahas jachtu na privese. Nepouzitelne do dnesnej premavky, tam nejake predbiehanie nehrozi. Jedine tak ako veteran do stodoly.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Mišo ale si zaťal
stuff
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 03.02.2016 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stuff »

Tak volal som panovi, ktory predava. Pytal som sa na problemy a vraj je tam jeden Problem, ze pocut nieco zo zadnej napravy. Pri preradeni. Tomu vobec nerozumiem. Moze to byt drahy Problem? Ak to ja pri jazde nebudem pocut, tak ma to ma trapit? Ak bude niekto skuseny so mnou pozerat na to Auto, tak co by ste doporucovali skontrolovat?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

201-ka má mnohoprvkovú zadnú nápravu a celkom vie potrápiť,auto je na ceste neisté a málokto hladá chybu vzadu.Problém toho zadku je že kým je to poskladané ako celok tak je trocha ťažko odhaliť niektorý vybitý prvok,tlačí na to pružina a zdá sa byť všetko pevné.Ak sa prvy uvolnia,všade sa nájde trocha vôle.Nie je to problém ale velmi doporučujem požiadať priateľa na STK nech to na skušobnej plošine "rozhýbe" a bude jasno za 0 minút
Prehliadať to velmi nedoporučujem,veci sa nabaľujú a jedna ničí ďalšiu
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

25 rocne auto a ocakavat bezchybnu zadnu napravu? Ocakavat vobec nieco bezchybne? lol
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano,väčšina vecí je bezchybná.Kvalita bola kvalita,v tej dobe si aj Mercedes uvedomoval že to auto pôjde a bude servisované aj v Senegale alebo Ugande,teda musí byť schopné opravy kombinačkami a kusom drôtu.Spolu zo 124 - dodnes behajú ako taxíky nielen v afrických zemiach ale na všetkých kontinentoch,a vždy je to pán Mercedes.Automobilka sa riadila úplne iným krédom než dnes a evidentne si zákazníka a jeho mienku inak považovala.Ak príde móda debilných aut tak proste bude vyrábať debilné autá aby z koláča niečo odhryzla a má na saláme že sa zhovaďuje.Many,many a ešte raz many
stuff
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 03.02.2016 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stuff »

fajn diskusia pani,
este otazocka. Co moze byt dosledok ignorovanie takeho Problemu? okrem nepohodlia?

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných