Mercedes W221

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

Mám MB 350i w221 s rizikovým motorom m272.A ak by som tu počúval na rady ohľadom toho koľko musím na servis tohoto auta zarobiť sa len usmievam. Potom by som mohol chodiť favoritom. Mne za pol roka odisli ramena na prednej naprave, predné brzdové platničky a menil som olej. Cca 400 eur. A ak sa pokazí tak ho dám opraviť..... Netreba ľudí strašiť. Ale zas netreba kupovať najlacnejšie čo je na trhu. Ja mám zatiaľ stastie. A ak odídu rozvody tak si ich dám za 2000 eur opraviť. Hotovo.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak nejak. Ja som 25 rokov na cestach, v zivote som nove auto nemal a zatial ani neplanujem lebo nevidim dovod. Ked sa nieco pokazi, nieco opravime a ide sa dalej, zatial mi tato strategia vychadza.



>> K autám mám taký vzťah, ako ku každému SPOTREBICU.

nie kazdy spotrebic stoji 30.000 eur.
Ja sa spravam ku kavovaru, chladnicke a robotickemu vysavacu trosicku inak ako k autam, cert vie preco.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 13.07.2019 09:24, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo zobral si mi to z jazyka - chladnička musí byť ako cukrík aj šporhelt alebo umývačka. Auto je len kopa šrotu ktorá ma dosť často nasiera. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Schdrak
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 05.03.2010 15:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Schdrak »

autocentrumkk napísal:Mám MB 350i w221 s rizikovým motorom m272.A ak by som tu počúval na rady ohľadom toho koľko musím na servis tohoto auta zarobiť sa len usmievam. Potom by som mohol chodiť favoritom. Mne za pol roka odisli ramena na prednej naprave, predné brzdové platničky a menil som olej. Cca 400 eur. A ak sa pokazí tak ho dám opraviť..... Netreba ľudí strašiť. Ale zas netreba kupovať najlacnejšie čo je na trhu. Ja mám zatiaľ stastie. A ak odídu rozvody tak si ich dám za 2000 eur opraviť. Hotovo.
Dakujem veľmi pekne za odpoveď.
Schdrak
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 05.03.2010 15:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Schdrak »

mp3turbo napísal:>> K autám mám taký vzťah, ako ku každému SPOTREBICU.

nie kazdy spotrebic stoji 30.000 eur.
Ja sa spravam ku kavovaru, chladnicke a robotickemu vysavacu trosicku inak ako k autam, cert vie preco.
Asi tak... Len celkom nechápem prečo ľudia čo k autám nemajú vzťah sedia na fóre o autách a píšu úplne irelevantné veci...
Schdrak
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 05.03.2010 15:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Schdrak »

Len taká drobnosť k tým 15 tim autám čo tu vlastnil milovník chladniciek... Ja mám 42rokov, auto mením zhruba po 2 rokoch, 2x som kupoval nové, tie som menil po 3 respektíve po 4 rokoch a 15 som ich nemal, firemné a nákladné a hrackarske samozrejme nerátam, takže si urobte názor...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ludia nepoznajú svoje práva.A jedno z nich je...nemusíš napísať ani riadok a pokiaľ to urobíš,nemal by byť motivovaný negatívne.
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

autocentrumkk napísal:zatiaľ stastie.
Pekný pojem, ale veď niekomu tie novodobé čierne Petre na ruke predsa musia ostať.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Schdrak napísal:Len taká drobnosť k tým 15 tim autám čo tu vlastnil milovník chladniciek... Ja mám 42rokov, auto mením zhruba po 2 rokoch, 2x som kupoval nové, tie som menil po 3 respektíve po 4 rokoch a 15 som ich nemal, firemné a nákladné a hrackarske samozrejme nerátam, takže si urobte názor...
Mám niečo po 50tke a doma na dvore sa mi vystriedalo najmenej 30 aut ktoré mali riadne špztky a jazdili v premávke. Ak by som rátal aj autá čo som porozoberal na traktorčeky tak by to bola možno aj stovka. Keď som mal 20 rokov tak oktavia alebo moskvič sa dali zohnať aj za flašu domoviny.
Ono totiž nie na všetkých autách ktoré kúpiš aj realne jazdíš. Všetky moje deti mali a aj majú autá napísané na mňa kvoli pzp. Manželka rovnako.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Schdrak
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 05.03.2010 15:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Schdrak »

Áno, s tým súhlasím, lenže keď napíšeš že máš vzťah k autám ako k chladničke alebo kávovaru tak je to trochu zvláštne a niečo potom nesedí, nemyslíš?
Ja mám tiež doma bicykel a nemenim ho každý rok ani nesedim na fóre pre cyklistov a nehejtujem lebo sú mi ukradnuté
O autách manželky atď nevravím,nerátam ani kamióny a autá ako Berlingo čo som používal keď som potreboval previezť gumy a pod. Ja celý život robím s kamiónmi.
Naposledy upravil/-a Schdrak v 13.07.2019 09:54, upravené celkom 2 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Povedal by som , že ovela horší. Autá neznášam, asi preto že ich vyrábam, tie moje mi stále pijú krv a nervy.Za chladničku som ešte pokutu neplatil a účet za elektrinu je menší ako na benzinke. Navyše v chladničke mi žena necháva dobroty a v aute je len bordel a smrad. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Schdrak
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 05.03.2010 15:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Schdrak »

Ďakujem užívateľom xentry, bajo777a autocentrumkk za odpoveď k veci, veľmi Ste mi pomohli, dozvedel som sa čo som potreboval.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

skor sa názorom priklanam Schdrak-ovi...kavovar, chladnicka,, pracka, umyvacka - to sa meni, ani neviem ako, k tomu sa neda mat vztah... v minulosti som si to nemohol dovolit /boli ine priority/, mal som bezvyznamne male uvrestane auta s malymi motormi a relativne vysokou spotrebou / nastastie davno a asi ako kazdy/, ale teraz nechcem nove auto, lebo viem co sa oplati a da spravit, ale hlavne si kupujem kvalitne auta, v ktorých sa citim prijemne a casom sa ukazalo, ze su to vydarenene modely vydarených znaciek, a snad aj preto, ze som casto v kolone a preto tam patri napr. aj S-ko, lebo pol hodina v kolone sa lahsie vydrzi v luxusnom aute s plnou výbavou, ako v nejakej malej, prehriatej, rozhrkanej, nepohodlnej katastrofe...odvtedy jazdim relativne predpisovo, davam chodcom prednost, nerusia ma cyklisti a idem vsade s predstihom, lebo sa v ktoromkolvek mojom aute citim dobre... ma to aj taku vyhodu, ze v týchto autach ma rad hocikto z blízkych hocikam zavezie a pride pre mna, lebo tie auta ludia radi soferuju...negatívum je len made in Slovakia-vysoka spotreba a drahy servis....
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

a pre mnohých - nepozerajte stale dozadu, kolko som mal, kde som bol, co som mohol a pod.... zivot je kratky, ja som tiez robil vodicak v hlbokej totalite ale snazim sa pamatat len to, ze s cim a na com som zacinal a za com mam byt bohu vdacny a preco skromny a pozeram stale len dopredu, co mozem este urobit, ako a komu pomoct, co zlepsit a pod. ....tak hlavu hore a len pozitivne .....
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja sa snažím pozerať pozitívne , aj tak konám v rámci rodiny. Ale v globále vidím len jamu howien a nenávisť medzi luďmi - to je ťažko byť pozitívny. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných