Mercedes w220 500s

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

akakaka
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 25.06.2007 18:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa akakaka »

Tak ano to mas pravdu, ale mna by taktiez nikto neodhovril od auta ktore chcem .... a nove auto by som po pravde nechcel iba X6 sa mi paci ... :) Tak to mas pravdu ja som za to vozenie daval pekne palky : 700 eur neviem ako to nazvat fuuu myslim ze ta vrtula za chladicom :D bezne servisy 2- 1650eur novy kluc 170eur svetla facelift predne zadne 1200 :D a nechce sa mi pokracovat za znacku sa plati no ..
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

šak ja ho neodhováram, len nech si to spočíta a posúdi, či na to má. Mnoho ľudí si naloží na chrbát viac ako unesie.

A srať sa to bude, lebo má nejaký ten rôčik za sebou a verím že aj km, ale tých ten motor znesie do bludu :-)

Tak šťastnú ruku pri výbere, a možno nie ani na to čo sa mu páči, ako na to ktoré bude v lepšom stave a to si treba sakra poriadne tie auta preluskať.
juro750i
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14.02.2010 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juro750i »

Tak W22-tku mam cca rok je to konkretne 320CDI . Treba si dat poor na hrdzu zial hrdzaveju tieto medaky poriadne moje us bolo striekane na rohoch dveri a pod listou vzadu pri blatniku a to mam rocnik 2002. Tak ako to tu us bolo povedane ABC podvozok je nedobra volba hlavne pred faceliftom cize pred rokom 2003celkovo airmatic je najviac poruchova vec na W220.
Ja som menil kompresor na airmatic ale v pohode v MB v poprade stal 270€ vymena vo vlasnej rezii doma za cca hodinku.
Vsetko si servisujem sam aj prehliadky tak napriklad posledny velky servis cize komplet filtre vymena + samozrejme olej stalo ma to cca 180€ material a praca cca 4 hodinky takze pohoda.
Treba si napriklad davat pozor ci nesu popraskane vrchy na prednych tlmicoch ja to mam a ked sa zdvyhne na zdvihak tak vyfuci vzduch z tlmicoch existuje na to repasova sada cca 100€ na jednu stranu.Inac co sa tyka vozenia mal som predtym BMW 750i ale medak je pohodlnejsi darmo Airmatic je uzasna vec.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale prosim ta, "hrdzaveju" len tie absolutne prve kusy teda prve rocniky tohoto modelu

a navyse...

ten kto chodi do autorizovaneho servisu s tymto problem nema. To co ponuka Mercedes - teda predlzovanu zaruku proti prehrdzaveniu az tusim na 20 rokov - neponuka ziadna ina automobilka v tejto galaxii a mliecnej sustave.

Lenze to by fakt trebalo chodit do Mercedesu a nesetrit na servise. To iste plati pre "hrdzavejucu" mazdu6, ford mondeo a opel vectru - to su prve auta co ma napadli. Ano, Mercedes na zaciatku podcenil tuto protikoroznu ochranu a veci s tym suvisiace. TAK AKO PRE KAZDE AUTO, AJ PRE MERCEDES PLATI ZE PRVE DVA IDEALNE TRI ROKY NOVEHO MODELU NEKUPOVAT A NECHAT VELMI BOHATYCH UJOV SVOJIMI PENIAZMI, CASOM A PROBLEMAMI VYCHYTAT DETSKE MUCHY. Auta su neskutocne komplikovane technologicke celky a bude len horsie a horsie, ale ked kazdy sa nahana za poslednymi vystrelkami designu tak to potom takto vyzera. No ale to uz je ina diskusia...

ze ludia nevedia a nerozumeju, ale chcu... chcu mat to najnovsie, najnabuchanejsie vybavou, najlacnejsie na peniaze a s najmensim ciselkom pod volantom zaroven.

mazda to iste, mondeo to iste. Vychytavky prve tri roky? 2.0tdi to iste, opytaj sa stastnych majitelov touranu 2.0tdi z rokov 2003 az 2006 (99% z nich ma druhy motor), passatov 2.0tdi 2004-2006, atd, atd.

cize - nie, mercedes nehrdzavie. Len taky ktory nechodil do autorizovaneho servisu A TAKY MERCEDES SA NEKUPUJE PRETOZE SPOLAHLIVOST A ZIVOTNOST MERCEDESU JE ABSOLUTNE ZALOZENA NA AUTORIZOVANOM SERVISE ktory bez vedomia majitela vymeni aj cely motor [!!!!!!] ked automobilka najde nejaku chybu. Osobne poznam tri pripady kedy clovekovia dostali po odjazdenych troch rokoch, jeden mal 100k km, jeden 180k a posledny asi 240k km, uplne novy motor. Bez zaplatenia koruny. Dva pripady v Bratislave, jeden Nitra.

Dovod? Automobilka nasla nejaky problem.

Na rozdiel od 2.0tdi... ti nestastnym majitelom vstrekovace nevymenia preventivne napriek tomu ze su zjavne dodrbane.






> Vsetko si servisujem sam

aha.... aj firmware si updatujes sam, aj pristup do prikazanych vymen mercedesu mas. Ved presne o tom pisem hore ze... ano, iste, autorizovany servis je DALEKO DRAHSI ako garaz u Fera vo vedlajsom dome pripadne u nas vo firme.

Mercedes autorizovany servis by ti zacinajucu hrzdu zachytil a na zaklade prikazu automobilky urcite odstranil. V pripade vaznejsieho poskodenia by si podla mojho nazoru dostal nove dvere alebo chyteny diel.



PS: moju oslavnu rec zavrsim tym, ze som nikdy Mercedes nemal. Aby bolo jasne ze neospevujem a nie som zaslepeny atd.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

no jedina výhoda kúpy takého auta je v tom, že sú väčšinou všetko originál diely a t.j. nie je to nejako pozliepany z bárs čoho :-) Ale to musí byť fakt seriózne servisované, ak sa kúpi šunt, tak sa človek nedoplatí na servise.

takže to treba pred kúpou zainvestovať do servisáka, ktorý to poriadne pozrie a sa tomu aj rozumie :-)
juro750i
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14.02.2010 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juro750i »

Vidno ze si Mercedes nikdy nemal v autorizovanom sevise sa ti na tvoju hrdzu vyseru zvisoka lebo auto ma us viac ako 6 rokou a zaruka na hrdzu bola len 6 rokou u W220 a je to tak W220 hrdzaveje ovela viacej ako hrdzavela W140.Bol som sa nato pitat v mercedese na mna kukali ako na debila na sedlaka co si kupil esko za par supou a ze co tu chcem zial
Je to od Mercedesu zial odflaknute lebo setrili ked spolupracovali z Chryslerom sami to priznali a takisto je natom aj ecko z tychto rokov.
A co sa tyka servisu a prehliadok naco ist na vymenu oleja a ostatnych veci do mercedesu a naco dat za hodinu prace 80€ ked auto slape ako hodinky nevyhadzuje ziadnu zavadu aco riesit novy soft ak vsetko funguje.Naco tlacit peniaze do auta ked netreba nevravim ze si poiesim vsetko ale drobnosti ako vymeny olejov a filtrov nevidim dôvod znackoveho servisu.
MARTIN.MAC
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 30.09.2007 16:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MARTIN.MAC »

lubomt napísal:isiel by som jednoznacne do toho posledneho v chameleon farbe, velmi pekny kusok zvnutra aj zvonka, nevyzera byt zhumplovany
Ja som bol v tom autobazári,kamarát tam chcel kúpiť passat a kus som si obzrel zvonka to s-ko a môžem povedať že dobré fotky ale auto????
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> A co sa tyka servisu a prehliadok naco ist na vymenu oleja a ostatnych
> veci do mercedesu a naco dat za hodinu prace 80€ ked auto slape ako hodinky


ja viem, poznam to a tiez do autorizakov nechodim akurat mam trochu lacnejsie serble ako S-klassu. Len ono bohuzial toto je neodskriepitelna pridana hodnota autorizaku ktoru neautorizak proste ponuknut nemoze.

naco aktualizovat software? Nebudes tomu verit ale su tam obrovske zmeny. Mal som ford focus, 1.8d, rocnik 2002, v zime tazsie startoval. Riesil som typicke veci ako bateria, starter a podobne a nakoniec to bol znamy problem softu - dosiel chlapec, napichol pocitac, nahral mi aktualny software a odvtedy som roztahoval pol sidliska pri -25...

co sa tyka tej hrdze, tak mercedes fakt riesil tie prve rocniky. Ano, ked auto sest rokov v autorizaku nebolo tak potom mohli ohrnat nos, ale inak to nabeton riesili. O BMW sa hovori ze existuju bud lacne alebo dobre (myslene v dobrom stave), o Mercedesoch to plati mnohonasobne viac.
juro750i
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14.02.2010 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juro750i »

A este dodam moja W220-tka je rocnik 2002 cize prve kusy to zdaleka niesu do roku 2009 bola v Belgisku kde chodila pravidelne do znackoveho servisu a co mam teraz ztoho velke nic neporiesili nic lebo hrdzu ktoru mam respektive som mal lebo som to v zime poriesil isto nieje posledne dva roky takze zial.
A mal som sedmickove BMW rocnik 1997 a nebola taka hrdzava resp. vôbec nebola hrdzava a to mala visse 350 000 km ked som ju predaval takze tak.
juro750i
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14.02.2010 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juro750i »

Ide mi len oto ze ja vazne momentalne musim poklopat ze okrem klepkajucej prednej napravy (ramena budem menit zachvilu inac kus v autorizovanom servise stoji cca 250€ ) nemam absolutne ziaden problem z mojim eskom.
Napriklad nedavno som menil zhavic na druhom valci zhavic stal 13€ a za vymenu chceli v mercedese 90€ :3c90: :3c90: ved doma mi to trvalo mozno 15 minut ta vymena podlamna su to neuveritelne palky za opravu ktore casto nemusia byt.
Napriklad nesiel mi dobeh na stieracoch tym padom nefungoval korektne ani dazdovy senzor v mercedese hned ze komplet vymena motoru na stierace a praca a hned stoho bolo takmer 800€ a stacilo vycistit kontakty v motore praca doma cca 2 hodinky a ziadne neklady vsetko slape ako hodinky.
Nevravim ze netreba chodit do znackoveho servisu jasne ze maju info o veciach ktore treba servisovat a co a ako ale na nete a da stiahnut kreknuta verzia WIS co pouziva Mercedes a nastudovat si co vsetko kontroluju pri danej prehliadke a vymene. A tie znackove servisi na luxusne auta tak to je klasa sama o sebe aj ked som mal BMW niekedy na to kukali ako keby to prví raz vieli :d :D :d :D
akakaka
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 25.06.2007 18:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa akakaka »

Kolko to stal ten velky servis 200 eur ? :D haha ved za to pomaly nekupis ani kvalitne naplne pokial Ti na tychto zakladnych veciach zalezi ... A zas a znova proti mp3turbo autorizovany servis aspon teda mercedes viem ze znamena hovno ! Lebo maju neskutocne ceny za neskutocne zbabranu robotu ... Dam si vymenit olej v prevodovke najskor ma odhovaraju dozivotna napln potom mi to predsa ´´vymenili´´ 200 eur chceli a na koniec som zistil, ze sa toho ani nechytili... Mal som problem s Airmaticom-inak super vec... 330 eur cca som platil za senzor ktory stoji 20 eur ? :D toto je ten autorizak ? Dneska to nie je len o tom nahod na PC a zistis ako to robi kazdy tak isto aj v MB servise... Na tieto servisy vobec nemam dobre skusenosti!!! A Ano radsej si vymenit nieco sam pokial ide o jednoduchisiu vec ako utekat niekde a zplatit mrte vela penazi ...
juro750i
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14.02.2010 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juro750i »

No 200€ je za olej do motora - 8 litrov daval som castrol EGE turbo diesel ten odporuca aj Mercedes dalej vzduchovy, pelovy a palivovy filter.
Inac stymi servismi autorizovanymi je to sväta pravda k autu ma nepustia a dôveru v mechnikoch v Mercedese nemam ziadnu.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

bohuzial je to pravda, neviem sa vyjadrit ku konkretnym znackam a hlavne konkretnym servisom, ale tak nejak vseobecne to zrejme plati.

ja som si vyhmatol cloveka co ma vlastnu dielnu, robi cely zivot auta, moje motory teda 1.9tdi su zmaknute odzadu dopredu odhora dole takze nemam jediny dovod chodit do autorizaku. Vlastne chodim, ked chcem vediet objednacie cisla dielov a nejake prkotiny.
triskacmc
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 16.05.2010 13:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa triskacmc »

na 221 nemam 220 bol moj sen mal som 124 neskor e 250 doma som velmi malo asi 4 krat v roku na 2tyzdne tak si chcem trosku radosti uzit to ze porucha sa mi casom vludi mi je jasne ale nemyslim si ze na ten pocet km co doma na nom najazdim to bude tragedia akakaka budem rad ak si najdes cas a pojdeme to do toho tvrdosina spolu omrknut vsetkym za ich prispevky dakujem
bobek62
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 02.04.2007 15:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bobek62 »

Autorizovany servis moze byt taky isty ako servis u fera vedla v garazi ak je zly. Zazil som pripady kedy chlapikovi nevymenili olej a peniaze zobrali. Alebo kamos je primaci technik v BMW a len sa smeje ze ako to tam robia. A servis drahy jak svina. Tolko k tomu servisu. Ale tieto mejdaky 2001/2002 fakt hrdzaveju aj mne hrdzavie sice céčko ale aj tak.

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 64 neregistrovaných