Mercedes w220 500s

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

triskacmc
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 16.05.2010 13:03
Zdieľať na Facebook

Mercedes w220 500s

Príspevok od používateľa triskacmc »

chcem sa spytat majitelov a znalcov w 220 500s na informacie ohladom udrzby, prevádzky tohto vozidla. Na co je auto nachylne, jeho najcastejsie poruchy. Dakujem
akakaka
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 25.06.2007 18:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa akakaka »

Cau, maj vzdy aspon 3000 eur v rezerve minimalne ... Teda auto je uplna lahodka je rychle nie je to ziadna 2,5tdi.... spotreba do 12 litrov normalnym jazdenim ... Bud budes mat Airmatic alebo ABC aj tak sa tomu ziadne ine tlmice nevyrovnaju je to bomba ... avsak bomba aj v tom, ze ja som mal napr. airmatic. novy kompresor 600eur jeden vankus 1000 eur cca ... Ked ich menis musis vymenit minmalne dva ale aj tak sa ti bude auto naklanat do strany ... To znamena skontroluj si hlavne vzdialenost od pneu po blatnik ak je niektora moc mala znamena to problem ... Motor je NEZNICITELNY !!! Prevodovka je OK pokial radi ako ma ... Myslim, ze vsetko na tomto aute je pomerne nakladne mna len uplne hluposti vysli vzdy okolo 700 eur a to nebol MB servis ... Odydu Ti katalyzatory a myslim ze tooto auto ich ma 6 a vidu do 2000 eur :)) ..Dalej si skontroluj vsetku elektroniku ci funguje ako ma a zvysok uz musis nechat na odbornikov pripadne na nahodu _
Pokial chces viem Ti dat kontakt na chalanov co Ti to pozru a zhodnotia ho preklepnu ho od hlavy az k pate ako sa hovori ... Chalani su v TN... Vela stastia pri kupe ...
triskacmc
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 16.05.2010 13:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa triskacmc »

http://mercedes-s-trieda.autobazar.eu/5 ... 77762.html a http://mercedes-s-trieda.autobazar.eu/5 ... 23040.html a http://mercedes-s-trieda.autobazar.eu/5 ... 40922.html tak akakaka dakujem ti za skvelu a potesujucu odpoved hlavne ze je to realita a teraz ak mas chut obhliadni tychto troch horucich kandidatov
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

ty bláho, cena jak za nejaký superb 1,9 tdi. Auto asi tak 3 krát drahšie ako nové. Najazdené km, menej ako kdejaký superb. Predpokladám, že pôvodný majiteľ pred predajom tesne vymenil, všetko čo sa dalo :-)

no nekúp to :-)
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

isiel by som jednoznacne do toho posledneho v chameleon farbe, velmi pekny kusok zvnutra aj zvonka, nevyzera byt zhumplovany
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Autíčko fajn....cena je porovnateľná so Superbom z titulu, že Superb je modla a každý mladý fagan si to rád kúpi, lebo je lepší ako fagan s Golfom....W220 je auto pre nemeckých solídnych pánov a dôchodcom...na slovenských cestách to auto stále budí rešpekt, ale skôr taký ako, že ide nejaké vládne vozidlo, ale isto nie populárny tuňingovi GOLF....Takže k tým autám...posledné má v sebe zbytočné prvky výbavy ako Keyless GO (kazí sa)..potom vyzerá že aj ABC podvozok...jeden predný tlmič 2200€...takže nie...stredný inzerát je už moc staré auto..rok 1999...A prvý vyzerá tak najlepšie....pričom má veľmi dobrý systém vo výbave Distronik (aktívny tempomat) je to jediná vec čo mi na na mojej W220 chýba....
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

repas predneho vzduchoveho vankusa stoji mimochodom u nas 450eur, menia sa vsetky komponenty okrem kovovych, tie sa cistia a striekaju nanovo. Je to potom prakticky novy vankus , takze nebal by som sa toho. V prevodovke vymenit olej /jedine original MB, stoji cca 12eur/1ltr/
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Rozdiel je pneumatická a rozdiel je hydraulická pružiaca jednotka. Ten Airmatic sa ponúka repasovaný...Uvažujem aj o vás LuboMT, že by som si to dal robiť, lebo ste blízko, ale s tou cenou bude treba čosi robiť, lebo aj tu na autobazároch sú na predaj predné jednotky BILSTEIN v cene 500€ á kus....nové...a tieto jednotky majú dokonca vylepšenia oproti originálom....Takže ak trošku tú cenu upravíte, tak budem silno uvažovať o tom repase, lebo počítam, že budúcu zimu moje auto pôjde k zemi...túto zimu ma varovalo, ale budúcu to asi nerozchodí už.
hamer
Príspevky: 597
Dátum registrácie: 17.01.2006 16:00
Bydlisko: SR (E&W)
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hamer »

camry napísal: ...cena je porovnateľná so Superbom z titulu, že Superb je modla a každý mladý fagan si to rád kúpi, lebo je lepší ako fagan s Golfom....W220 je auto pre nemeckých solídnych pánov a dôchodcom...na slovenských cestách to auto stále budí rešpekt, ale skôr taký ako, že ide nejaké vládne vozidlo, ale isto nie populárny tuňingovi GOLF....Takže k tým autám...


Pekne si napisal. Nech to aj tak ostane nadalej.

Golf, prasat alebo daco z tej koncernovej grupy, ramus, folije, subvofere a ide sa... :203:
...akurat dnes rano som sa smial pri pohlade na chlapca na super-be asi 130 pumpa, ako sa obehuje s chlapcom na daciji sadre-no 1.6... NO COMMENT

K autam: Zaklad je aby motyl nebol burany (nemal hrdzu a zblbnutu elektriku), stav motora, prevodovky (meneny pravidelne olej) beriem ako samozrejmost. No a podvozok... priklanam sa k ABC. Pred kupou : pozri a prevedz sa min. v troch kusoch.
Stastnu kupu, a naslesne vela km s hviezdou.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

camry, možno ten chlapec čo má golfa je pre Teba dilino, ale keď sa mu niečo vysype tak to nejako rozdýcha cez prázdniny.

Ale takéto opravy na takýchto už starých autách, nie sú 10 € záležitosti :-(
hamer
Príspevky: 597
Dátum registrácie: 17.01.2006 16:00
Bydlisko: SR (E&W)
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hamer »

Kujon78 napísal:camry, možno ten chlapec čo má golfa je pre Teba dilino, ale keď sa mu niečo vysype tak to nejako rozdýcha cez prázdniny.

Ale takéto opravy na takýchto už starých autách, nie sú 10 € záležitosti :-(
Tu nejde o to, akym autom clovek jazdi.
Jedna sa o mentalitu vodica a jeho povahove vlastnosti ake mozem cakat ked za sebou vidim napr. golf 4, s bixenonom v parabolach H7 a H1... napriklad.

Najde sa aj kok v mercedese, no ovela ovela menejkrat.
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Ale veď ja proti Golfistom nemám nič...tiež som to auto chcel mať, ale ostali len peniažky na vydrbaný Peugeot 205 Gti....a mal som radosť hneď 2 krát...keď som ho kúpil a keď som sa ho nakoniec po roku za polovičnú cenu zbavil. Takže Golfisti..neberte to osobne. Diely tiež nemáte na tie autá zadarmo, ale tam sa skôr rieši pneu a disky ako samotná dobrá kondícia auta. Ja len tak, že každý si kúpi radšej to a preto cena W220 je najmä s motorom 500 tak nízka...to len ako vysvetlenie. A skutočne...mladého fagana málokedy vidno na W220..väčšinou taký nenápadní ľudia to majú...dokonca sa na to ani baby nehrnú tak ako na Golfíka obutého na 245/25ZR20 BARACUDA(raperský chrom) + YOKOHAMA....ako má človek potom šancu na 225/55R17 ? :) vyzerá to ako koleso z Renaultu Fluence.
akakaka
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 25.06.2007 18:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa akakaka »

Porovnavat Sclass a superb ? :D smiesne ... A vies to je na Tebe ktore si vyberies .... Ktore sa Ti bude najviac lubit ... a Ber si so sebou aspon chlapika co sa tymto autam trocha rozumie ak by si isiel pozerat ten v Tvrdosine daj mi vediet nebyvam daleko ak budem mat cas isiel by som Ti aspon nieco poradit, mal som take auto sice nie v tej vybave, ale vzdy lepsie ako ked pise alebo mudruje taky co ho iba videl
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

no superba som porovnával len preto, že som pozeral cenu a ročník, pre vysvetlenie, čo ma k tomu viedlo !!! A nie že superb je božstvo a mercedes nie :-)

Ja vychádzam z predpokladu, že niekto kto pozerá auto za 220 tisíc sk a luxusnú triedu, luxusnej značky, tých peńazí extra nemá :-( (no ale prečo by kupoval octaviu, hondu a neviem čo, keď môže prdel voziť v medveďovi, ktorý nemá nik ) t.j. jazdenky človek väčšinou kupuje za posledné a neostáva mu ani len na servis, ako výmena oleja, lebo ide na doraz :-( t.j. ak je to tak ako predpokladám, tak hocaká porucha pri mercedese bude min. za 300 €, myslím poruchu a nie dokupenie vońavky do auta :-)

T.j. pri cene auta 7000 € je potom 300 € dosť vysoká investícia ( ak mu teda nevypadnu rovno tie vankúše ), ak sa vybuchal pri kúpe auta. A spotreba tam nebude 8 litrov. Skôr si myslím, že je to tu ako s tým A8-čkami za pár korún !!!

Ale je aj možnosť, že sa mýlim a zakladateľ témy bude považovať kúpu toho auta za splnenie svojeho sna. No neviem :-( Nechcem súdiť. Ale už nejaké tie 4,2 benzín a 5 litre tu pár chlapcov kupovalo, čo malo 18 alebo tesne pred 18 :-(
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Ale keď si je zadávateľ témy vedomí možných investícii a má na to, tak smelo do toho. Určite to je auto, ktorých tu nie je kopec a určite je to iná liga a voziť sa v niečom takom je bomba, no treba myslieť aj na servis, ktorý pri tak starom aute určite vyskočí a tie km, sú také reálne ako poctivý politik :-)

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných