Mercedes W212

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ali76
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 08.11.2008 21:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ali76 »

Presne tak.Nakupna cena bola cez 60k eu (65.800eu),ale to nikoho nezaujima.
Auto mu sluzilo 420.000,stale bolo vyuzite, takpovediac uz zarobilo na seba.A presne vystihol "patko 1"neriesi inzerat ani predaj ,len v kamaratskom kruhu minule povedal (sme sa bavili o autach) ,ze ked das 5-ku si ho mozem zobrat,a to mi tak zarezonovalo v ušiach..len odpoved odomna nedostal :41c2:
..len tolko rozmyslam (lebo 2 auta mam doma),pokial to nevyfukne nejaky deges a bude tu predavat za x2 a s 198,000 kilometrami..
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Napisem z mojho uhla pohladu, ak by som dostal ja tu ponuku od kamarata a bola by formou kup a rob si s nim co chces tak nerozmyslam jak dilino,v tu hodinu ho kupujem. Okamzite davam inzerat a skusam predavat za napr.8000. Ak by to bola ponuka ze dam ti ho za 5000 ale si ho musis nechat tak ho nechcem ani nahodou, na co by mi ten tragac bol, v servise by nikoho nezaujimala nakupna cena,opravy by ma stali ako u 60 ooo tragaca. O ziadnom socialnom citeni zo strany automechanika by sa ani zacat nedalo... tak asi tak z mojej strany :)
"Uja Márfiho" zakony platia stale, co sa moze po.ebat sa po.ebe
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

ali76 napísal:Presne tak.Nakupna cena bola cez 60k eu (65.800eu),ale to nikoho nezaujima.
Auto mu sluzilo 420.000,stale bolo vyuzite, takpovediac uz zarobilo na seba.A presne vystihol "patko 1"neriesi inzerat ani predaj ,len v kamaratskom kruhu minule povedal (sme sa bavili o autach) ,ze ked das 5-ku si ho mozem zobrat,a to mi tak zarezonovalo v ušiach..len odpoved odomna nedostal :41c2:
..len tolko rozmyslam (lebo 2 auta mam doma),pokial to nevyfukne nejaky deges a bude tu predavat za x2 a s 198,000 kilometrami..
Tieto krcmove reci mam najradsej. Daj pätku a mozes si ho zobrat :-) . Prečo si ho este nezobral??? Daj mi teda kontakt na majitela toho Mercedesu a ja ho teda hned zoberiem za pätku ked ho Ty nechces . Každy tu vypisuje k tejto teme somariny že nikoho nezaujima nakupna cena auta, pritom drviva vacsina prispievatelov keby si kupila novu Fabiu za 15.000E, tak by ju po 7 rokoch nepredavali za 5.000 Euro. Ale ked predava niekto druhy tak maju reci jak koza bobkov ze co to tak draho predava.
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

patko1 napísal:
milkoTT napísal:ali76 zisti si kolko stalo to auto ako nove. Predaval by si ho po 7 rokoch za 5000 Euro ???
Ten clovek ak bol plny pred 7 rokmi a mohol si ho dovolit kupit zo salonu a sluzilo mu 420000km tak mozno si ho moze dovolit predat za 5000 a nic ho nebude boliet. Mozno nema chut a cas davat inzerat a pocuvat kazdeho druheho zjednavaca ze to ma vela km ze je to suce do šrotu
Patko nepoznam v tejto dobe cloveka , ktory ked si kupi auto za 68.000 Euro, tak ho po 7 rokoch daruje niekomu za 5.000E. Bud ho necha detom, žene zadarmo, ale ked ho chce predat, tak uz aj vo výkupe by mu dali viac za neho.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

to bude asi tym ze poznas nespravnych ludi. A podla toho ako sa tu nadrapujes a nejdes to prezit ze dostal taku fajnu ponuku tak takych ludi asi ani nikdy poznat nebudes. Ked mal na auto 70 litrov a skvelo mu posluzilo 420000km myslis ze ho potrebuje nechat detom alebo zene? Myslis ze potrebuje pol dna stravit v AAAA a pocuvat ze to nechcu za viac ako 5240e lebo to ma vela km? Ja mam auto co stalo nove nejakych 80 a je to 2013ka a ma 250000km a predam ti ho za 18 a budem silno spokojny a na to mi napises co? Dokonca je v TOP stave a dam ti nan aj zaruku
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

patko ja sa nenadrapujem, ale žijem v realite. Ty ho prečo tiež nepredas za 5.000??? Proste je to nerealne, ten mercedes mu nepreda za 5.000 a vies to aj ty. Lebo ak by si taku ponuku mal od známeho, hned ho beries a nepytas sa na nazory ostatných. Lebo vies aku to mam hodnotu a za čo sa to predava. Potom vsetky ostatne auta na tejto stranke z roku 2012 co stali nove 20.000 by sa predavali po 1.000 E. Ak to kupil nove v predajni mercedes, bolo to tam servisovane , tak aj v tej predajni mu to zoberu do výkupu za vacsiu sumu ako 5.000E.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

praveze ty nezijes v realite. V MB mu to nevykupia lebo dobre vedia ze by s tym mali len starosti a kazdy by od nich chcel za 5000 + ich proviziu nove auto. To auto ma 420000km a zijeme na SK kde kazdy chce len do max 160000km a je to jedno ci ma auto 2 alebo 20 rokov. Takze auto so 420000km sa nebude predavat najlahsie. Ty ozaj nevies pochopit ze existuju aj ludia co radsej daju auto znamemu za 5 ako by ho mali dat za 6 7 alebo ked aj 8 do MB alebo cudziemu? A to ver tomu ze keby ho da dnes za 8 na net tak nan budu volat len sami spekulanti a zjednavat ho na 5500 lebo toto je realita a nie to co pises ty. A preco by som ja to moje mal dat tiez za 5? Uz zrazu sa ti zlava z 80 na 18 za 6 rokov zda malo? Ale zlava zo 68 na 5 sa ti zda nerealna. Podotykam ze moje ma polovicny najazd ako jeho a je ozaj v TOP stave. Nie si ty tak kusok nestastny clovek?
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

Tvoja cena je realna, ja tu len pisem o tom, že ak by mal ponuku za 5.000 tak to auto berie hned a nedebatuje tu o tom. Pretože by to urobil každy jeden a nepýtal sa na nazory na fore. vsetci sme mu to odobrili, auto sa oplati, tak by som rad videl, či aj skutocne k predaju dojde.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

milkoTT napísal:
ali76 napísal:Presne tak.Nakupna cena bola cez 60k eu (65.800eu),ale to nikoho nezaujima.
Auto mu sluzilo 420.000,stale bolo vyuzite, takpovediac uz zarobilo na seba.A presne vystihol "patko 1"neriesi inzerat ani predaj ,len v kamaratskom kruhu minule povedal (sme sa bavili o autach) ,ze ked das 5-ku si ho mozem zobrat,a to mi tak zarezonovalo v ušiach..len odpoved odomna nedostal :41c2:
..len tolko rozmyslam (lebo 2 auta mam doma),pokial to nevyfukne nejaky deges a bude tu predavat za x2 a s 198,000 kilometrami..
Tieto krcmove reci mam najradsej. Daj pätku a mozes si ho zobrat :-) . Prečo si ho este nezobral??? Daj mi teda kontakt na majitela toho Mercedesu a ja ho teda hned zoberiem za pätku ked ho Ty nechces . Každy tu vypisuje k tejto teme somariny že nikoho nezaujima nakupna cena auta, pritom drviva vacsina prispievatelov keby si kupila novu Fabiu za 15.000E, tak by ju po 7 rokoch nepredavali za 5.000 Euro. Ale ked predava niekto druhy tak maju reci jak koza bobkov ze co to tak draho predava.


Stačí spočítať cena auta 65 tis e.- plus (len) palivo 36 tis e.-
takže počítané bez údržby,poistného a bez jedinej pneumatiky platničky atď. sme prekročili 100 tis e.- môžeme odhadovať sumu počítanú kompletne.
Nech by bolo 420 tis km úplne z úsmevom,musí byť iný čávo kto si si takúto matematiku môže dovoliť investovať za 7 rokov na svoju mobilitu. Kto si to môže dovoliť,sa fakt môže úplne vykadiť na to,či odpredá auto za 5 či za 10 tis e.- ...pokojne ho môže darovať alebo dať zošrotiť
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

milkoTT napísal:patko ja sa nenadrapujem, ale žijem v realite. Ty ho prečo tiež nepredas za 5.000??? Proste je to nerealne, ten mercedes mu nepreda za 5.000 a vies to aj ty. Lebo ak by si taku ponuku mal od známeho, hned ho beries a nepytas sa na nazory ostatných. Lebo vies aku to mam hodnotu a za čo sa to predava. Potom vsetky ostatne auta na tejto stranke z roku 2012 co stali nove 20.000 by sa predavali po 1.000 E. Ak to kupil nove v predajni mercedes, bolo to tam servisovane , tak aj v tej predajni mu to zoberu do výkupu za vacsiu sumu ako 5.000E.
Poznal som zopár ľudí, ktorí sú tak pri peniazoch, že nemajú chuť si ničiť psychické zdravie nejakými špekulantmi. Preto radšej obetujú pár tisíc eur, predaju auto pod cenu znamemu, rodine a žijú si spokojne dalej. A samozrejme v očiach iných ľudí, ktorí vo všetkom vidia len odrb (keďže v živote nenatrafili na dobrých a čestných ľudí) sú dokonca ako hlupáci a posmievajú sa im.

Ten medak je dobrá kúpa za 5tku. Ja by som to vzal.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

otazka je co je ucel, lebo kupit za 50% trhovej ceny vyzera dobre, druha vec je ci to otocis a pustis s proviziou do sveta, alebo si trufas tu karu prevadzkovat na svoje naklady, lebo tam budes potrebovat rozpocet zodpovedajuci kupnej sile majitela noveho, nie 5000e auta
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

O tom nik nepochybuje,že by ho zobralo pol slovenska,za 5 zoberieš a s pakruky za 10 dáš preč,to je jednoduchá matematika ktorú dokonale ovláda každý začmudený.Pustíš kamošovi alebo rodine :)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mam jedneho kamarata, co onehdy kupil nove auto, fakticky od zaciatku mal neskutocne problemy technicke, s pristupom autorizovanych servisov tiez jedna katastrofa, proste nervy na dranc, auto bolo leasingovane, akonahle dokoncil splatky zavolal vykupcu z bazaru, ten mu to obhliadol, nahodil zufalu cenu, hlboko pod trhovu, ale kamos to hned bral, ani sekundu nevahal, jeho stastny usmev a radost si pamatam dodnes :d :D, nevidel som ho ked si ho doniesol nove, ale tak odhadujem ze sa mozno tesil o cosi menej :-)

nehovorim ze toto je stejny pripad, ale aj taketo na prvy pohlad nepochopitelne veci existuju
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ali76
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 08.11.2008 21:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ali76 »

to milko TT:
Ano bol sa pytat na vykup kde auto kupoval vo Wiesenthal BA a drz sa ,ponukli mu za to 3.000 eur.slovom tri tisic eur!
Ano vie ze tu 5 ku by dostal aj AAA ,ale kto ma snimi skusenosti tak sa im vyhyba. a auto od kamarata za kamaratsku cenu by som urcite nepredaval na druhy den zo zarobkom lebo vyzeral by som ako k...t
niaky ten rok urcite by muselo byt u mna ,a prave preto bola zalozena tato diskusia..ci za ten rok dva ma nezrujnuje E klass s 420.000 km...(mimochodom kazdy den tam pribudaju km :41c2:
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

no ak by ti klakol motor tak nejakych 3-4 uletis ale to je asi tak pravdepodobne ako na aute s 250000km takze tak. AK ho servisoval poctivo tak ti par rokov posluzi , samozrejme ze donho nejake tie peniaze pojdu ale to by isli do kazdeho. Zober to a nespekuluj. Ber to tak ze ked budes mat stastie tak sa povozis par rokov na hrdom aute a predas ho potom za nakup a ked toho stastia bude menej tak nejake tie drobne prinajhorsom prerobis ale to by ti fakt musel klaknut motor aj dalsia polovica auta co asi nehrozi

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných