Mercedes w203 - vaha vzduchu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

keys
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 11.10.2007 16:37
Zdieľať na Facebook

Mercedes w203 - vaha vzduchu

Príspevok od používateľa keys »

Zdravim,

chcem sa spytat, diagnostika mi dnes ukazala, ze vaha vzduchu ma nejake problemy. Aj ked na chode motora nic nie je. A po vymazani chyby uz ani nevieti kontrolka aj ked som presiel cca 500 km. Je teda vadna ta vaha vzduchu? Alebo ci sa cisti nejako ci treba novu?

Pozeral som hella stoji cca 300 €, nejaka nahrada rovnaka nie original znackova 70 € to je nejaky moc rozdiel nie? AKu teda kupit ak kupit? CI sa da opravit?

Dakujem za rozumne odpovede.

Motor 1998cm3 95kW /129PS
Naposledy upravil/-a keys v 23.02.2011 17:01, upravené celkom 1 krát.
joyhg
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 24.02.2008 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa joyhg »

Problémy s váhou vzduchu mám aj ja, je to W203 benzín 129/95kW. Keď je motor studený trhá pri rozbehu, strieľa do sania, vysoká spotreba. Diagnostika ukázala vadné čidlo teploty nasávaného vzduchu. Toto čidlo je ale súčasťou váhy vzduchu, kúpil som novú, na skúšku. Bola nová, stála pár korún a tak to aj vyzeralo, auto išlo ešte horšie. Opraviť som ju tiež chcel dať, vymeniť to čidlo, no nenašiel som nikoho čo by to robil. Nakoniec asi budem musieť kúpiť origi.
keys
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 11.10.2007 16:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keys »

No ja mam rovnaky motor. A rovnaky problem. Ale kusok trha iba ked je malo benzinu v nadrzi.

V servise mi povedali ze moze byt aj kontakt nejaky ked raz to trha raz nie cize uvidime este...:)

A aku si kupoval tu lacnu odkial? Som sa pytal predajcu (samozrejme chapem ze chce predat) ale on predava oboje aj hella aj nahradu a povedal ze nemali problem s nahradou...
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

vaha vzduchu nie je ziadne zazracne cidlo, ani nejak zvlast zlozita suciastka..rozdiel v znackovej a neznackovej byva zvacsa naozaj len v cene..cize ten problem je niekde inde..

treba pozriet poriadne kontakty..ked to robi ako studene, je mozne, ze je niekde preruseny kontakt,a preto to robi..ked sa zohreje, kontakt sa proste "spoji" a zase to ide relativne normalne..

alebo na vstrekovacoch je zly kontakt...alebo...alebo...

je toho vela...
joyhg
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 24.02.2008 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa joyhg »

Bola to nejaká čína, z českej stránky to bolo objednávané ale už neviem presne lebo to bolo dávno. Auto mám prerobené na plyn a na tom ide bez problémov, takže som to nechal tak. Ale na benzíne to robí stále.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

A na plyne meria množstvo nasávaného vzduchu nejaký iný snímač? :41c2:
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

suhlasim s cicmancom...


cize to kludne moze byt nieco v distribucii paliva...filter,potrubie, cerpadlo...atd...
keys
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 11.10.2007 16:37
Zdieľať na Facebook

RE

Príspevok od používateľa keys »

A nerozumiem sa v tom, ale chcem tomu rozumiet. Vaha vzduchu zlozi naco vlastne? Ako z nichoho nic moze len tak sa pokazit. Auto ma sice 8 rokov a 150 tkm ale myslel som ze MB je nieco lepsie... :( Robota za vymenu kolko moze stat?
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

tak pohladaj starsie temy...nic v zlom, ale je tu toho pisane o tom mraky tem...alebo skus google, ci wikipediu..

a myslim to v dobrom... :300f:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Váha slúži na to, aby RJ vedela koľko vzduchu motora nasáva a podľa toho vedela dodať primerané množstvo paliva, aby zmes nebola ani bohatá, ani chudobná. A pokaziť sa môže aj keď je v Mercedese - je to súčiastka ako každá iná, navyše vystavená rôznym vplyvom. Vzduchový filter si kedy naposledy menil?
joyhg
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 24.02.2008 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa joyhg »

To že je to MB neznamená, že je to bezporuchové auto. Nápravy si už robil, už začal hrdzavieť? Ak nie tak všetko príde:-)
keys
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 11.10.2007 16:37
Zdieľať na Facebook

re

Príspevok od používateľa keys »

Napravy praveze vsetko je fakt super aj celkovo je to paradne auto ale dost ma prekvapilo, ze takato blbost vyskoci... :(

Dik cicmanec a filter som menil teraz v lete...

Hej a este som sa chcel spytat, ze ak mi dalej chybu neukazuje, tak to znamena, ze chyba sa stala iba raz? Lebo vravim presiel som cca 500 km od vymazania chyby a nezasvietilo to.
Hogen123
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hogen123 »

mam taky isty problem na mojej w203 2,0 Kompresor 120KW ukazuje mi chybnu vahu vzduchu a ked je auto za studena tak ho trha kusok ale ked sa zohreje uz ide normalne. dam to kamosovi nech skusi pohladat to cidlo lebo v tychto MB to nieje hracka nieco najst :D
keys
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 11.10.2007 16:37
Zdieľať na Facebook

RE

Príspevok od používateľa keys »

Potom napis, ako si dopadol a kolko si cvakal. Ja som to zatial nemal cas riesit. Myslim, ze mame rovnaky problem. :zg282:
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 5 neregistrovaných