Mercedes w210 - rychlosť stierača

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

NestorX
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17.05.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Mercedes w210 - rychlosť stierača

Príspevok od používateľa NestorX »

Zdravím.Mám w210 300d r.v.96, keď zapnem stierač na 1. stupeň čaká príliš dlho 2. stupeň už stiera zbytočne rýchlo.Chcem nastaviť cyklovač.nevie niekto poradiť?Ďakujem.
stripe
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 13.10.2010 07:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stripe »

Zdravím...
Bežne sa rýchlosť cyklovača nastavuje tak, že zapnem stierač do jednotky/cyklovač/, potom ho vypnem , počkám napríklad 5 sekúnd a znova zapnem páčku stierača do 1. polohy. Od tohto momentu mi cyklovač bude stierať každých 5 sek. Interval samozrejme môžem kedykoľvek zasa zmeniť podľa potreby takým istým spôsobom.
To platí všeobecne, ale mercedes neviem. Myslím, že to bude to isté...
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

nebude sa to nahodou nastavovat automaticky podla rychlosti auta? tak to aspon mali BMW z tych rokov
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

cviro123 napísal:A ked ide auto rychlo a prsi menej rychlo?
si strasne vtipny, ja som si to nevymyslel :38eb:
http://2i.sk/e2f085af7c
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

cviro123 napísal:Mne to len osobne pride ako hlupost aby sa to riadilo rychlostou jazdy lebo ta nema nic spolocne s hustotou dazda.
to myslis vazne? tebe chybaju zakladne vedomosti z fyziky, zrejme si vtedy marodoval na ZŠ...sadni na motorku, ked prsi a skus sa povozit za dazda, ci ti bude na sklo prilby prsat viac pri 30 km/h alebo pri 80 km/h...potom prides na to, preco sa intenzita stieranie riadi podla rychlosti :3020: prsat môze slabo ale pri vacsej rychlosti budes mat viac vody na skle v ovela kratsom case, preto sa to riadi podla rychlosti vozidla, kapisto?
NestorX
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17.05.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa NestorX »

cviro123 napísal:Tam toho vela nenastavis. Bud mas dazdovy senzor a ten reaguje ako pise obrazok dalej. Alebo to mas nastavene ako to je.

Obrázok
no jo ale ten cyklovač musí mať niekde elektroniku..kludne sa v tom pošpáram šrobovákom len vediet kde :)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

V roku 2002 Peugeot 206 mal stierač kde sa pri polohe cyklovač menil čas medzi dvoma zotretiami podľa rýchlosti nie síce plynulo, ale skrátka pri zmenšení rýchlosti pod určitú hodnotu alebo zastavení sa ten čas predĺžil možno na dvojnásobok.
NestorX
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17.05.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa NestorX »

no som poruchu asi nasiel..ma to dazdovy senzor ale vyzera ze bol odpadnuty a znova nalepeny...ale zle tak to nesnima co ma..skusim to0 prelepit..mate nejake napady?
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných