Mercedes W 210 , 290 TD - motorový olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zeon
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 04.03.2010 20:23
Zdieľať na Facebook

Mercedes W 210 , 290 TD - motorový olej

Príspevok od používateľa zeon »

prosím o radu aký olej mám naliat do W 210 290 TD.? r v 1997 KM 385 TIS.Ja sa chystam dat shell 10 w 40 Diesel,,,môže byt ten? dakujem
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

MB229.1, tvoj Shell pravdepodobne spĺňa, čiže OK
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Po veľmi zlej skúsenosti s týmto olejom dávam MOBIL1...
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

VOJTO aku mas zlu skusenost ?
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Tiež som ho nalial a asi po 2500km sa mi porúčala kľukovka aj vačka...Mechanici po rozobratí konštatovali že príčinou bol jednoznačne olej,ktorý mal správne parametre len...
...Pri tej výmene som bol osobne...
...Keďže sa "pančuje" aj olej,je problém zohnať kvalitný originál a odvtedy používam zásadne MOBIL1 u známeho v servise,ktorý je síce trocha drahší ale s hologramom a zárukou...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Mojej polovičke lejem do auta s hviezdičkou na maske tiež Shell helix ultra...takže mám sa strachovať ? Ale zas zvaľovať to na značku oleja mi príde nekorektné....pančuje sa aj Castrol....falošné NGK sviečky...Takže jak sa má zachovať bežný človek ktorý kupuje v normálnom obchode prípadne cez E-shop? Zlatý bolševik....bol Madit a Mogul a tým to končilo....a jaj zabudol som že aj kapitalistický Castrol ale len v servisoch kde sa opravovali aj kapitalistické vehikle. A čo spravil taký mechoš v takom servise? nalial tam Madit a Castrol strelil pod rukou . :2f93:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pozri, keby si do toho motora nalial Madit Plus tak sa po 2.500km nezadrie.

To ze ti motor odisiel a ze to jednoznacne bola vina oleja je sice velmi vedecky podlozeny nazor nejakych chlapcov co posudili ocami, ale nemusi byt spravny.

To ze Mercededes predtym jazdil 600.000km na cert vie ake oleje nikomu nevadilo, ze ?

Inak co sa Mobil1 tyka tak tam suhlasim, tiez ich osobne mam ukrutne rad vzhladom na analyzy prevadzane na bobistheoilguy.com fore, plus vzhladom na technicke listy ktore specifikuju ich parametre. Predovsetkym ma na nich laka :

a) obrovska hodnota TBN, alkalicka zasoba

b) velmi spickove HTHS, minima maju tusim 3.8 pre bezne oleje, je tam aj jeden s hodnotou 4.4 to sa teda nehlada lahko

c) ze je to prvonapln v tragaci ktory mam a je to olej ponukany priamo vyrobcom vozu. Katalogove cisla nahradnych dielov origo firmy nachlp kopiruju katalogove cisla Mobil1 takze to nie je moja domnienka (na rozdiel od mnohych ktori "vedia" ze Skoda pouziva vo vyrobe oleje XY a podobne nezmysly a pritom ani netusia ktorym smerom je Mlada Boleslav).
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Pri všetkej úcte k tomu meďáku, MOBIL bez jednotky Super 2000, SAE 10W-40 je absolútne postačujúci olej. A ta Shellka je ekvivalent. Zbytočné špekulovať.

K spomenutému problému, existuje možnosť, že po výmene oleja nastane v tak krátkej dobe problém súvisiaci s mazaním. A síce vtedy, ak:

a) v minulosti boli naťahované výmenné intervaly
b) bol v minulosti používaný olej s nízkym obsahom disperzantov a detergentov (nepoznám taký, ale možno existuje)
c) olej bol kontaminovaný napr glykolom

v prípade a) a b) sa po výmene za normálny olej s primeranou čistiacou schopnosťou môžu začať rozpúšťať kaly a iný bordel a ten následne narobí paseku. Máme však filter, že ano...


Dodám ešte jednu vec, pri ktorej si budú mudrlanti klopať na čelo. Oleje SAE 10W-40 majú často lepšiu schopnosť udržať motor v čistote, ako priemerná 5W-40
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní