Mercedes W208 320 - LPG pri nájazde 430.000 km

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kupimE46
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.10.2009 21:25
Zdieľať na Facebook

Mercedes W208 320 - LPG pri nájazde 430.000 km

Príspevok od používateľa kupimE46 »

Ahojte :)
mam MB w208 320 s poctivymi 430tis jazdenymi prevazne dialnicou..
je dost servisovany a motor slape krasne.
pohravam sa s myslienkou dat tam LPG ( jedine kvalitku ) no rad BY SOM SA OPYTAL, ci je to vobec dobry napad, s tolkymi km, aj ked ten motor pri servise zvladne raz tolko.
vdaka za info/skusenosti
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Prečo nie? Ak je motor v dobrom stave (lebo musí byť v dobrom stave pred prestavbou na plyn), tak nevidím dôvod prečo otáľať. Mnohí to tak aj urobili, akurát nemali vedomosť o tom, že ich auto nemá 167.000km, ale v skutočnosti má viacnásobne viac :-)
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Nie nie je.
Plyn tam nema co hladat.
Za tych dvetisic patsto euro sa mozes vyvazat do aleluja.



:-)
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
axer
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 28.03.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa axer »

Moderny a kvalitny splynovac,namontovyny niekym co to neroby prvy krat a vozis sa podstatne lacnejsie.KM najazd na tomto motore nie je podstatny,pokial je motor v dobrom stave,co by si mal vediet.
A podobne komentáre "ako sa mozes vozit za 2500e"neries,kto pozna malu nasobilku vie si zratat navratnost,samozrejme je to o tom kolko jazdis.Ja spravim cca 5000km mesacne,tak mi pridu podobne komenty smiesne,cize ak viac jazdis,kludne do toho chod.
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

smelo do toho, ja mám plyn na podstatne menšej kubatúre a aj tak cítim úsporu. mal som už viac áut, kombinácia benzín-plyn je najekonomickejšia alternatíva jazdenia už niekoľko rokov

ešte dodám, oplatí sa priplatiť za kvalitný splynovač a dobrú dielňu, už roky neviem, čo je to svietiaca kontrolka motora, len tankujem plyn, mením oleje a filtre. montáž pri svidníku sa mi už viackrát oplatila
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Písal som to tu už viac-x

v pripade LPG platí,že ak chce niekto šetriť

musí NAJPRV INVESTOVAŤ ! A nemale peniaze
za montaž nového LPG systemu min. 1100 eur.

čo je pre mnohých nepredstaviteľná suma

riešenie priblížiť LPG pre masy by bolo

znižiť cenu zástavby systému , čo je asi nereálne

alebo umožniť montáž LPG systemu na splatky

alebo montovať POUŽITÉ lpg-systémy za zlomkovú cenu

čo však nedovoĺuje LEGISLATÍVA

Preto LPG zostane aj naďalej pre fajnšmekrov, pre

tých, čo jazdia ohromné porcie km,
a ako určitý motoristický životný štýl.

za seba možem povedať ,že by som nikdy nenajazdil toľko km, nebol v tolkych krajinach , na tolkych dovolenkach , keby nebol LPG a MasterCard. :40bd:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laci nezabúdaj , že je aj možnosť kúpiť jazdenku s plynom za zlomkovú cenu. Vystriedal som najmenej 25 vozov na plyn a nový plyn som mal len v jednom.Felicia za ktorú som dal 450eur mi jazdí už 4tý rok a 200t km, Lancia Y v cene 600eur , má za sebou 8 rokov u nás atď.
Je o mne známe že za euro si dám koleno vrtať , takže oleje z Kauflandu a gumy z Bazoša K tomu mega porcie kilometrov na každé auto a jazdiť len s platiacimi spolucestujúcimi. lol lol lol
To je zase môj recept.
A legálnosť montáže?? ak jazdíš ako človek tak ťa ani nezastavia , no a raz za dva roky vyhodím reduktor a prejdem cez STK. No problem. :40bd: :40bd:
Nedoporučujem približovať LPG k masám , lebo potom sa zobudia posranci v parlamente a zvýšia spotrebnú daň na LPG.
Takže ja každému tvrdím že auto s bombou je zléééé a sú s tým len problémy. Ludia nedávajte si to. :3c90: :3c90: :3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Oco konča mojej ulice je k predaju ozaj pekné Clio 1,2i 5dv bordová metálka,peknučký garážovaný stav z oboma sadami pneu čerstvo po STK a EK za nejakých 420. Ja vedľa neho denne chodievam a je mi zle keď pomyslím že skončí na skládke.Kašlal by som naň,ale to auto by si zaslúžilo ešte veľa rokov života,ono to nič nechce len tankovať.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Možno dobrá investícia spraviť z neho uloženku.A raz za mesiac prevetrať.....pretože za pár rokov takéto jednoduché a nenáročné motory budú vzdialená minulosť....Prípade možno ešte lepšie niečo s karburátorom.Lebo svet smeruje do sračiek..... či možno lepšie už začať trénovať jazdenie ne koni.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan to je presne moja kategoria , len škoda ,že ja sa zameriavam na sporáky. Druhá vec je že 5te auto na dvore by nerozchodila manželka.
A zase keď jazdia mládežníci tak najväčšia položka sú pokuty. Teraz mi najmladší oznámil že na Ohaji merali - 66km/h za 40 eur - a zabiť ho nemôžem. :3c90: :3c90: :3c90: :3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

VLADY napísal:Možno dobrá investícia spraviť z neho uloženku.A raz za mesiac prevetrať.....pretože za pár rokov takéto jednoduché a nenáročné motory budú vzdialená minulosť....Prípade možno ešte lepšie niečo s karburátorom.Lebo svet smeruje do sračiek..... či možno lepšie už začať trénovať jazdenie ne koni.
Keby sme nemali idiotov v parlamente,tak áno,postavíš to do šopy a zabudneš.Ale tak ako to dnes je,že jazdíš nejazdíš tak STK,inak pokuta,jazdíš nejazdíš tak pokuta lebo poistenie,no proste svet pre blbých,treba všetko zlikvidovať,zničiť,veterány na skládku a do šrotu.Čo dokáže pár sprostých hláv
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Existuje dočasné odhlásenie...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo , k tomu ti napíšem len jedno - zem je preludnená a ludia sú chorobu tejto planéty.
Takže zo 7miliard to náhodným výberom , skresať na pár sto tisíc a zase by bol chvílu pokoj.
pre rýpalov - nie seba z toho nevynímam , za tých 50 rokov už mám až príliš často tohto života plné zuby.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Píšem červeným že tu netúžim tu ostávať a pozerať sa ako tu bude bojovať korán z bibliou. A možno v tých jaskyniach bol lepší život ako tu a teraz. lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

cicmanec napísal:Existuje dočasné odhlásenie...
Neviem či je to dobré riešenie,ja ho za také nemám,a nemám za dobré žiadne administratívne rozhodnutie ktoré má kopec podmienok a navyše by život neutrpel ak by ho nebolo.Nie je k ničomu dobré akurát bujnie zaprdená dôležito sa tváriaca administratíva ktorá ale jedine tak ľudom strpčuje život.

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných