Mercedes w203 automat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tdzurnak18
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20.12.2013 14:58
Zdieľať na Facebook

Mercedes w203 automat

Príspevok od používateľa tdzurnak18 »

Zdravim, mam problem s mojim automatom, prejavuje sa to tak ze niekedy pri zosliapnuti plynu ked podradi tak vekmi trhne, alebo vypadne rychlostny stupen, ktory sa opatovne naspat zaradi. Vzhladom na to ze auto mam kratko este nebol meneny olej a filter v prevodovke, prosim vas o radu ako postupovat s tymto problemom a pripadne odporucte niekoho kto sa vie na to pozriEt, v com moze byt probleM? Dakujem
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Rozobrat do srobika, vysypat piliny, vycistit, pozret v akom stave je hydromenic (ci sa uz chudak nezapeka), najidealnejsie by ho bolo poslat na repas/precistenie do CZ naliat novy olej a filter.

Kazdy sikovnejsi mechanik na MB vie uz 5G robit takze by to nemal byt problem.

A cim skor tym lepsie.
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
tdzurnak18
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20.12.2013 14:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tdzurnak18 »

Vycistenie a vymena kvapalin moze pomoct? Moze tam byt aj nejaky iny problem ako hydromenic?
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Moze. Zalezi co z vytecie z olejovej vane a ako vyzera hydromenic.

Olej+filter nutnost.
Pre lepsi spanok komplet rozobrat a vycistit.

Moznosti poznas, uz je na tebe co si vyberies.
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
System76
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 30.07.2010 20:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa System76 »

Mam w203 a to iste mi robi, ale len keď stojím do kopca, a mam na automatickej prevodovke prepnute do modu W (Winter) a robí to preto, lebo v tom mode sa šetrí prevodovka a auto sa rozbieha dvojkou, tým padom 2 do kopca nepotiahne tak prudko ako zošliapnem plyn a s autom trhne a podradi do 1...Ak jazdím na S (Sport, summer) tak všetko je v pohode.
Aj preto je W skôr do zimy, aby ti neprešmykovali zadné kolesa...Ale ak ti to robí stále...tak v prvom rade odporučam vymeniť olej a filter v automate, ale len priamo v MB, je to síce drahšie, ale vysaju ti všetko olej a aj prečistia sustavu, nie ako obyčajne servisy...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

myotis napísal:Rozobrat do srobika, vysypat piliny, vycistit, ...
:d :D ak už sú piliny, tak to je na repas a nie na čistenie
tdzurnak18
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20.12.2013 14:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tdzurnak18 »

Ta prevodovka to nerobi stale, spravila mi to zatial 2x za 2000 km, inak som ziaden problem zatial nezistil okrem toho vypadku rychlosti . Este 2x kedy trhla. Olej musim vymenit tak ci tak pretoze, inak podla toho co si napisal nezistim ci to su nejake kruzky na hriadeli. Ano je mozne ze to robi na tom istom stupni, no nestihol som to odsledovat kvoli tomu ze to nerobi stale.
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Acon napísal:
myotis napísal:Rozobrat do srobika, vysypat piliny, vycistit, ...
:d :D ak už sú piliny, tak to je na repas a nie na čistenie
Nemusi to byt pravidlo.

Znamy mal na stole minuly mesiac 5G z ktorej vyskriabal 3dcl ocelovych pilin, vycistil ju, zrepasoval sa hydromenic, novy olej a filtre a prevodovka slape jak vinko.
Priznaky podobne - trhanie, sklbanie.

cviro123 napísal:Ak je v prevodovke nieco zle napr. kruzky na hriadeli napr. ostatne veci tak vymena oleja jej nepomoze budu to vyhodene peniaze nech to urobi aj zazracny servis. To nie je len olej ak je problem v oleji je nasledne problem aj v prevodovke. Mnozstvo oleja v prevodovke ci je dobre, ci netecie ta prevodovka cez elektricku zasuvku to treba stale pri servise kontrolovat
Ano moze aj zatekat kvoli zlemu/povolenemu tesneniu, moze byt stary olej, zapeceny hydromenic, zodrate lamely, moze sa poskodit hydraulicka platna, kose a milion kombinacii.

Preto som uz v prvom prispevku navrhol rozobrat a vycistit pre pokoj v dusi a do buducna aj v penazenke.
Ale niekdy mam pocit ako ze si deriem klavesnicu nadarmo....
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
jaro.20
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21.01.2010 00:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaro.20 »

Dobry den potrebujem info. mam zaujem o kupu w203 220cdi 105kw automat aku to ma spotrebu real.... dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných