Mercedes w203 , 270 cdi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Mercedes w203 , 270 cdi

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Mám jeden problém, verím, že niektorí z vás už majú s tým skúsenosti - mám w203, c270cdi. Po otočení kľúča do druhej polohy mi začne niečo klepať pod prístrojovou doskou. Klepne to 50x a potom je ticho. Ak v kratšom čase potom opakovane otočím kľúčom do druhej polohy, už o neklepe. Ak však je kľúč dlhšie vypnutý, robí to znova (50x klepne a je ticho). Mám pocit, že to má niečo spoločné s kúrením (keď to klepe, je cítiť nerovnomerný prejav ventilátora, keď to prestane, už ide rovnomerne - nie samotný ventilátor, ale jeho prejav na fúkaní vzduchu - ako keby niečo pravidelne jemne obmedzovalo prúdenie vzduchu). Ak počas toho klepania vypnem kľúč (vytiahnem ho zo spínacej skrinky, hoci aj zamknem auto) musí si tých 50x niečo odklepať. Inak kúrenie funguje OK, ani iný negatívny prejav na iných funkciách auta. Dúfam, že sa to po čase neprejaví negatívne iným spôsobom. Skúste poradiť. Dopredu ďakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Toto je cvirova parketa,ja iba vyslovím predpoklad.Chcelo by solidnú diagnostiku,predpokladám že vec súvisí zo zaparkovaním servomotorčekov klimatizácie.Množstvo iných značiek svoje servomorky "parkuje" tak by som to predpokladal aj u Mercedesu.Logicky po zapnutí klúča sa začne velká rošáda nastavení,a zrejme v tejto fáze niektorý servomorček má problém
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

w 203 mali hlavne pred faceliftom problemi z polamanymi klapkami kurenia a ak ti to klepe bud sa nejaka zlomila alebo zasekla ked otocis kluc do druhej polohy a sucasne zmacnes a podrzis vnutorny obeh a vyhrievanie celneho skla mala by sa spustit kontrola tych klapiek ak to trva dlhsie ako 20 sec. nieco je tam zle
jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Ďakujem za rady, určite máte pravdu, lebo keď točím koliesko smerovania prúdu vzduchu, spodné dýzy sú ledva znateľné, aj keď dám koliesko ventilátora na maximum. Premýšľam však nad tým, že ak by tam bolo niečo zlé, nemala by to signalizovať nejaká porucha (hlásenie) na displeji? A k tej kontrole, braga upresni - tie dva ovládače je potrebné stlačiť až potom, keď to prestane klepať? Malo by to vypísať tiež potom nejaké hlásenie na displeji? Ďakujem ešte raz všetkým.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Hlasenie ti na display neukaze žiadne ale ak spustia tu kontrolu a tak sa rozsvietia obidve tlacitka a myslím že zacnu preblikovat a pocut ako preklápa všetky klapky ak je všetko o.k do 20 sek. zhasnu ak to ide dlhšie alebo do nekonečna je tam chyba ,ktorá klapka je zla ukaze diagnostika
jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Tak ste mali pravdu. Ten test som našiel aj na googli (video). Kontrolky nezhasli, test prebehol, prefúkal to všetko, ale v priebehu testu to začalo znova klepať - zrejme pôjde o zaseknuté alebo zlomené ramienko na prieduch na nohy. Tam to totiž nefúkalo - neotvoril prieduch. Bude to teraz asi náročné na opravu. Videl som na videu aj to, ako sa k tomu dostával mechanik - všetko pod prístrojovkou rozobrať. Diagnostika by to asi len potvrdila. Ďakujem ešte raz. Dúfam, že sa to nikomu nestane.
jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Trošku som pozabudol na výsledky - potvrdilo sa, že problém bol v motorčeku. Vymenený, všetko funguje. Ale musím priznať, že som mal problém s jednou skrutkou - von som ju dostal, ale už som ju nedokázal zatočiť po výmene. Ale motorček drží, verím, že aj vydrží aj bez jednej skrutky. Ďakujem ešte raz všetkým.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 8 neregistrovaných