Mercedes w 140 kúpa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa VinicP »

Podla tvarovania kablov by hnedy vobec nemal byt na hentej strane kde ma byt. No kazdopadne som to nejako pomocou druheho svetla dotipoval. Ale ďakujem všetkym za ochotu. Tu je spravna odpoveď.
Obrázok
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa VinicP »

..pokračujeme daleĵ 🤷‍♂️😃. Nevie mi niekto z Vas prosim poradit nejaky servis s diagnostikou na taketo stare auto? Pretoze sa menili viacere dvere na aute, odpajali sa dverove airbagy a aj napriek tomu ze bola odpojena baterka, zostali svietit ako porucha. SRS svieti na aute. Som z okresu Trnava. Samozrejme ak to inak nepojde pojdem do autorizaku o to pokoj. Delphi to nenačitala. A je tam guľatá zasuvka. Redukciu mam kúpenú, ale moc tej redukcií neverim. Tak ak by niekto vedel o nejakom fajn servise zo zapadneho slovenska budem vdačny za kontakt.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa Emfo »

Najskor tam bude niekde nejaky problem zavada lebo nemala by svietit kontrolka airbagu aj ked odpojis a pripojis airbag pri pripojenej baterii len nesmies ked je odpojene nieco otocit klucom do prvej polohy. Ak bolo nieco odpojene a medzi tym sa pripojila bateria a otocilo klucom staci prva poloha tak samozrejme airbag ostane svietit a len diagnostikou potom vymazat. Toto auto patri este do skupiny ked bol este HHT tester, stara vec to moderne diag s tym budu mat problem kym nemaju v sebe stare protokoly ani redukcia nepomoze. Bud mb diag alebo este teoreticky bosch ktska by to mozno dala s vhodnym adapterom.
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa VinicP »

Fu, tak snaď nebude ozaj nejaky iný problem. Nasiel som v TT jeden servis a maju origo diag na mercedes. Tak sa tam zaciatkom tyzdna zastavim. Ked nie tak autorizak, len ma tlačí čas lebo cez tyzden ideme na MB zraz do Humenneho..zaplateny hotel, členské, atd. No a chcel by som to mat na tu akciu v poriadku a koncom mesiaca mi konči STK a tam svietiace budíky tiež nebudú akceptovat. Takze to musim aktívne riešit.
Mechanici čo preskladavali dvere odpájali 3 dverove airbagiy, pretože troje dvere sa menili - prehadzovali. Samozrejme snáď to robili pri odpojenej baterke (ale nebol som pri tom) no a inak všetko normalne pozapajali. Tak snad to bude len o tom vymazaní z pamäťe.
A dakujem za ochotu.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa Emfo »

Staci fakt, ze este nebolo vsetko co sa airbagu tyka zapojene a zaplo sa zapalovanie a uz si to rj pamata a ma ulozenu zavadu. Tam sa velmi nema co pokazit ked davas na kable pozor a vsetko mas zapojene. Uz len dufat ze maju tu mb diag starsiu, lebo bezne instalacie novsich typov softverov boli bez hhtwin softveru pre starsie auta, zvlast sa potom riesil 🙂
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa VinicP »

Vieš čo, poslal som tomu panovi aj fotku auta..a povedal ze ma origo mercedes diag, s origo gulatou zasuvkou takze ziadne redukcie z ebay ako mam ja. No a ked to nespraví, tak pojdem potom do autorizaku. Problem je ze aj v Motor car Trnava mi servisak hovoril ze tiez dlho nebudu platit licenciu na tieto staršie auta lebo sa im to neoplati. Takze potom asi jedine do BA budem chodit. Ale zase treba povedat ze za 10rokov to auto velmi nepotrebovalo diag. Šak uvidim zajtra co vybavím.
No a co sa tyka toho preskladavania - tak ano, nie je tam velmi co pokazit. Ten chalan co to robil sam vlastni jednu 600vku a ma dalsie dve na nahradné diely. Takze vie čo robi. Ale pri takej prerábke sa moze stat vela vecí.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa VinicP »

Trvalo to dva roky..stalo to okolo 6litrov, ale tym myslim nove komplet pružiny tlmiče, čapy,ramena, proste napravy, nove dvere, blatniky, komplet brzdy, lak, klampiarske prace atd atd. Daval som vzdy len kvalitnejsie veci, resp co sa dalo vobec kupit. Takze lemforder, ATE a origo diely priamo z mercedesu. Ale vysledok potešil. ObrázokObrázokObrázok
Tak snad este par rokov povozí.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa Emfo »

:2f93:

V autorizaku pokial maju licenciu na mb tak tam maju komplet vsetky osobaky a dodavky aktivne, potom su ostatne licencie zvlast. Ono doba pokrocila a dnes su windows 11 a len 64bitove na inom nefunguje a aj softverovo to musia riesit aj v stutgarte aby to vedelo pracovat este so starymi programami a takisto su uz uplne ine nove diag hlavice tak uz oni k nim maju redukcie ale oficialne. Vsetky samostane kable boli vzdy v baleni na kazdy typ zasuvky este aj na takyto

Obrázok

Ja len na okraj nehovorim ze to nepojde, jedno auto jedna praca moze vyzerat aj takto, vsetko k mb 🙂

Obrázok
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa VinicP »

Wau. Ze ty si ten moj kamos z KE? Taký nabitý informaciami a technikou čo sa diag tyka musiš byt len ty 😃
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa Emfo »

Ahoj 🙂

Dnes uz staci len takato krabicka a blby internetovy kabel

Obrázok

Ale uz je znova bezpecnostny certifikat v softvery problem.

Stale nejaky ... stoji v ceste 🙂
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa VinicP »

Emfo - kamošova diag nepochodila. Ani Xentry ani DAS. Takze priamo do mercedesu. Prekvapivo vymazat chyby stalo 27e co je myslim smiesne. SRS - Tie zostali vymazané, takze ozaj to bolo len tym ich odpojenim. Chyby ktore zostali su tieto: cvirko vies mi to objasnit ze co to je vlastne? Svieti BAS/ESP,
uz dlhodobo, len nebolo kedy sa tomu venovat a blíži sa STK na konci mesiaca tak to chcem spravit. ObrázokObrázok
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa fzubaty »

1755 je chyba ovladacieho panela klimy.

1427 https://youtu.be/5JFIJEUXl4c?si=YbNzHNw5HBacGFmL

C1400 Mercedes-Benz Traction Control Valve RF Circuit Failure

B1000 - Radio frequency DAS control module (N54/3) or DAS radio frequency/infrared control module (N54/4)

To som len tak v rychlosti nasiel….
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa Emfo »

To b1755 sa palubovka resp. budiky stazuju na nejaku komunikaciu s rj klimy/teploty

1427 ako su ovladacie ventily na kurenie tak je tam pri nich aj elektricka pomocna pumpa a ta sa stazuje, ze pracuje tazko, nieco ju blokuje je zanesena proste ma velky odpor ked sa ma tocit ci sa da rozobrat a vycistit to uz ti teraz nepoviem nepamatam, treba pozriet. Tie ventily sa dali opatrne rozobrat a vycistit vnutri aby znova chodili a sa nezadrhavali ale pumpa uz teraz neviem.

K tomu esp, to by malo byt nieco ako predtlakova pumpa a ta hlasi preruseny kontakt akoby si mal prerusene kable, hnile kontakty a podobne to treba pozriet ako prve ten znak co tam je pri chybe je prerusenie bud nema pumpa napajanie, zahnily kontakty alebo je vadna samotna pumpa, kde presne je ti zajtra pozriem. Mala by to byt samostatna pumpa.

Na poslednu pokial, ti funguje central a nic nerobi problemy tak neries ak sa do toho stareho systemu pustis a nieco sa rozdrbe uz to nikto neda dokopy :)
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa VinicP »

Central funguje ale - este v piatok jedny dvere nesli. Pri skladani sa urvalo take plastové čudo čo malo tiahlo na zamok a zamykalo a odomykalo. Ale mal som druhé a všetko funguje ako ma. Ale mozno zaznamenalo chyby.
Čo sa tyka kurenia - vsetko ide ako ma. Otvara teply/sudeny/prava/lavá strana, dozadu..mam pocit ze vsetko ide ako ma. Klima ale nejde. Dakujem cvirko za helf. Ak nieco este najdeš, tak budem rad. Hlavne nejake obrazky ze kde je ten ventil a pumpa..Chalani na českom fore riesili ze opatrne rozoberali tie dvojcestne ventily na kurenie. Tesnenia do glycerinu a tak.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa Emfo »

Ti dam fotku z pocitaca ale nemam ho doma. Tie ventily na kurenie su jedna vec ale este tam je pri nich ako pomocne obehove cerpadlo elektricke napr. ak mas funkciu REST co ti kuri este ked vypnes motor a nebezi uz ani vodna pumpa tak toto pomocne cerpadlo toci vodu v obehu. Podla toho videa co ti dal fzubaty tak to tam mas tie dve male ventily su kurenie a to take vyssie je ta obehova pumpa a ta tebe hlasi problem.

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných