Mercedes w 140 kúpa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa VinicP »

Nazdar všetci. Našiel som auto svojich snov Mercedes W140, motor 500, LANG, čierny, rok 1997, full výbava. Ale! má najazdených skoro 600000km. Viem že tie motory majú neskutočný nájazd ale proste už sa mi to zdá dosť. Čo vy na to? Bolo kupované na slovensku, 10 rokov vozilo vrchnosť zo Slovnaftu odvtedy 2majiteľia. Ja by som bol 4. Dokonca by som mal aj rok záruku - proste to teraz predáva priamo Mercedes (a že rok záruka). a aa ešte jeden "bonus" namontovaný antiradar... fakt je cukríkový.
Ale ako hovorím 600tis km., čo Vy na to - nerozpadne sa?
Naposledy upravil/-a VinicP v 21.02.2023 17:04, upravené celkom 1 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ja by som na tvojom mieste ešte počkal, možno sa v ponuke objaví nejaký so 150 tis. km...
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Cico ma zase pobavil... je mi jasné, že takéto autá nebudú mať 150 tis.km, nakoniec je dosť možné, že tento ani nebol stočený keďže ho teraz predáva priamo Mercedes (mercedes je majiteľ) ale sa mi to zdá dosť. 600kíl niektoré autá nespravia ani na tri krát..
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Alebo skús vyhľadať odborníka, aby ti pomohol s tým psychickým blokom...
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

ty si bol vždy veľký páán...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kĂşpa

Príspevok od používateľa Sliedic »

600.000km? Originál? Poctivé km? Však široko-ďaleko to bude jeden z najnižšími km na W140-ke :-) To auto jazdilo 40.000km ročne, čo je tak akurát, pre luxusnú triedu je to dokonca ešte málo. Ja mám na LC cez 600.000km, ale je to r.v. 2002. Takže moje auto dostávalo zabrať omnoho viac, ako ten Mercedes, o ktorý máš záujem. Rok záruka? Na 15 ročnom aute? KTO INÝ by Ti dal takúto záruku, dokonca priamo od Mercedesu? Na Slovensku určite nikto.

Ja by som sa toho neobával a km už vôbec nie. Naopak, som rád, že existujú slušní ľudia, ktorí nestočia km za vidinou v tomto prípade aj dvojnásobného zisku.

Mimochodom, videl som vo svojom živote množstvo áut, ktoré mali najazdené ďaleko viac. Napr. Mercedes S z roku 1977, milión sto tisíc a niečo. Na tachometri len sto tisíc a niečo... A ja by som tomu aj bol veril, pretože o auto bolo starané a všetko, čo potrebovalo, to aj dostalo. Predpokladám, že toto bude tiež ten prípad. Tu v inzercii je jeden Mercedes E diesel, ktorý má 1.000.20.000km... A nevyzerá zďaleka tak zle, ako niektoré doslova črepy, ktoré majú "údajne" 200.000km :-)

Prever si techn. stav a ak je všetko O.K., ber ho. Lepšiu ponuku asi už len tak ľahko nenájdeš. ALEBO si auto dovez z Nemecka, kde je ponuka "trošku" širšia...
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

sliedic už som pozeral na tú tvoju LC a fakt klobúk dole 631tis to je ako na FH 12-tke. Ozaj sila, ale keď si prvý majiteľ, tak pohoda, vieš že keď sa budeš starať auto Ťa odmení v podobe tých kilometrov.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Vďaka, ja mám to autíčko neskutočne rád. Ale prvý majiteľ nie som - som druhý. Prvý na ňom najazdil 200.000km za 2 roky :-)
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

Nazdar, W140 je super volba! Ohladne tebou popisaneho auta:

-kilometre nie su tak podstatny udaj, ak auto dostavalo to, co malo. bolo by fajn vytiahnut servisnu historiu auta, co bolo za ten cas vymenene (tesnenia v motore, prevodovka, diferak...), aby si si vedel urobit aspon obraz o tom, co moze byt problem

-cena 5 000 Eur? sledujem ich v Nemecku a Polsku, este stale su tam dost drahe, ale uz davno to nie je to, co pred par rokmi. Dnes tam najdes pofaceliftovy model za 5000 Eur aj s menej kilometrami (ale nesledujem ich natolko, ci su k nim servisne knizky) a so slusnou vybavou.

-na zaver, co je pre teba full vybava? lebo tych naozaj "full" bude asi len par a neviem, ci prave na Slovensku nejaky bude.

Inak, teraz som si vybavil, ked som sa viac zaujimal o W140, nasiel som odkaz na americke forum z roku 2009, kde sa predavalo W140 Grand al. Final edition (uz si presne nepamatam) a za nejakych 5000 dolarov. Stav excelentny, vybava naozaj vysoka, cena 5000USD! a vezmi si, ze to bolo 3 roky dozadu. Skoda, ze v Europe su tie ceny inde.
korrado
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 25.04.2007 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa korrado »

Ja byť tebou do toho idem. Cena je úplne SUPER (len si pozrite zahraničné stránky po čom chodia cukríkové mamuty), ak je to poriadne servisované a ešte k tomu so zárukou neváhal by som. W140 je aj môj veľký sen, momentálne stále nesplnený, tie kilometre sú síce vyššie ale to auto ešte raz toľko natočí a predpokladám že na tom nebudeš jazdiť 50.000km ročne. A na pár kilometrov ročne ako auto pre radosť to nemá chybu
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Mne na výbave nezáleží. Ja som chcel čierny a 500. To že tento je LANG, tu kupovaný a full je len plus pre mna. Zaujimavé je že je iba štvor miestny. Takého som ešte nevidel. Proste na zadnej lavici je miesto len pre dvoch a v strede je ovládací panel na ovládanie masáže, zácloniek a televízorov - tie sú v opierkach. Ja sa bojím hlavne prevodovky a toľkej elektriky. Motor po cca 4 týždňoch natočil na brnk a len tak si šepotal - ten by mal byť v pohode. Ale 6OOtis, to už je podľa mňa aj nejaká únava materiálu - a myslím tým všetkého materiálu. Ovládanie okien, klímy, čidlá a ja neviem čo všetko...či?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Počas 100 tis. km na trasách cez celú Európu to okno stiahneš menejkrát ako na Fabii používanej v meste s polovičným nájazdom...
korrado
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 25.04.2007 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa korrado »

neváhaj a BER :28b7:
sám mám BMW 750iL (čo by sa mohol brať ako konkurent tomuto modelu) a na tom aute je všetko funkčné a zvnútra je ako nové. Na tachometri 315.000 (neviem koľko v skutočnosti) ale v stave je to takom že to hravo strčí do vrecka 90% áut čo tu jazdia. Motor si len pradie, prevodovka radí hladko že ani nepostrehnúť kedy preradila a všetka elektronika a každé tlačidlo funguje. Pred 15 rokmi sa robili autá na trošku iné nájazdy a v inej kvalite ako je to dnes...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Skus prelistovat

Kód: Vybrať všetko

www.mercedes-classic.cz
, hoci tam aj daj otazku, je tam par ludi, co vlastnia take auto. Nech ti popisu nejake tie zaludnosti toho modelu. Problemom tych aut je cena nahradnych dielov, specialitky, vdaka comu sa tie auta iba "lepia". Ze zaruka Mercedes? Robia problemy s riesenim urcitych problemov na novych modeloch (ja neviem, napr. pruser u R-triedy a korozie, hlavne 5-tych dveri a pod.), tie podmienky zaruky budu velmi dobre nastavene...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Asi tiez bude zalezat od motorizacie. Asi naj je 500-vka, no jej udrzba... Skus najst spominany vyfuk, katalizator(y) atd.. A Vito, resp. jeho korozia, tam neslo len o dvere. Ale to je jedno, chcel som len poukazat na to, ze udrzba toho kusku, moze bzt velmi, velmi financne narocna vec.
PS: Inak, napr. tie katy sa asi nedaju inde kupit, nez orig. diel, v Nemecku je to o nieco lacnejsie...
Cim to je, ze skusenosti s nemeckym servisom su podstatne lepsie, nez servisom na SK/CZ? Aj pristup servis-zakaznik, cena, ci uz prace, alebo dielov, o odbornosti nebudem polemizovat?
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných