Mercedes w 124 200 D - vymena motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Rozumiem tomu a zároveň nerozumiem.Mať krásneho klasika znamená sa tak aj správať,jazdiť tak,nech si ho dosýta môžu pozrieť.Asi tak ako keď som často videl krásne (aj rýchle auto) ako ide v premávke...tak že som si ho mohol dosýta poobzerať,nikam sa neponáhlal,nikomu svoju obrovskú prevahu (aj v rýchlosti) nedokazoval.To auto je jedno z poslednýchktoré majú svoju auto dôstojnosť,sú to ešte dôstojné autá a nie kolotočársky paškvil.
Všetky som ich mal,dlho hlavne jednu 260 -ku. Vždy som sa tej dôstojnosti auta držal,jazdil zdržanlivo a dbal hlavne na jednu vec...musí byť vždy naleštené a čistučké.Vždy kopec ľudí chcelo kúpiť,nikdy netrebalo núkať.Takže tu si veľmi nerozumieme ale pripisujem to "mládí" majiteľa
Techniscky...všetky prerábky pokiaľ sa toho nezúčastní ozaj perfekcionista z dostatočnou peňaženkou,to auto iba zabijú.Bude to domotaný buzinec a nie originálny kus.Cenu má iba originál,tu si treba tieto veci uvedomiť.To auto napriek dobrému a silnejšiemu motoru stratí veškerú hodnotu.Už nesúlad TP a skutočnosti z neho urobí šrot..aj keby bol zlatený.Väčšiu hodnotu bude mať starý zhnitý nedotknutý originál.Nikdy by som podobné veci nerobil,hlavne pokiaľ to auto u mňa niečo znamená
zeon
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 04.03.2010 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zeon »

Máte pravdu,,aj stím zachovanim originality,,ale s motorom nieje čo pokazyt,,,,to si myslim ja,,je to tovarensky motor nedavam tam žiadne lambo,,,ja som taktiež za originalitu nemam rad bastardenie ako su spojlere,alu r 18,hudba ako na diskoteke atd atd ,mam exterier,v originalom stave dokonca aj puklice som si zohnal a tam dal origo dobove alu mam origo r 15,niesom žiaden mladas ani pubertalne uvažujuci,,chcel som mať minimalne 250 D,Alebo 250td keby padli 300vky ešte lepšie ale v tom čase mojej kupy boli na trhu samme rozmrdane shnite vraždy, lebo ked boli cukriky tak chceli milion penazy za to :-) :-) :-) a tutu 200 D ktoru vlastnim,,pri nej sa da povedať že je to panensky stav,,ale ten motor je slaby.chcem tam len motor vymenit,nechcem s neho spravit cabrio :-) je to moja srdcovka,pišem pre tích čo si myslia že sa tu vypituje nejaky pubertak čo potrebuje mať delo.ten môj motor je absolutne v poriadku,ale je slaby,tak keby tam šlo o niečo silnejšie nič sa tím nepokazy.a s vybrateho agregatu nemienim spravit traktorik,,pekne by oddyhoval .
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tú najslabšiu verziu som mal v 201-ke čiže v 190 D -ke.Dokonca 4 rýchlosti len. Ale do puntíka pôvodné a krásne,len taký malý lenochod,to je iste pravda,ale to je zase určite odmenené min milionikom km,takže je to auto pre všetky generácie od deda po pravnuka.Z dnešným rozumom (a názorom) sa ho v úplne pôv.stave budem držať ako kliešť.jednak je to istota kvality a jednak zjav,medzi týmito elektronickými kolotočárskymi srágorami.Ešte aj rádio,disky a puklice musia byť v takomto aute originálne.
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Zeon: podľa toho čo píšete očividne ani nerozumiete tomu ako má auto ako cukrík vyzerať, predpokladám že ten Váš, je slovenský TOP STAV - trochu hrdze(nie viditeľnej tak predsa žiadna nie je), trochu dogajdaný, atď.... nemajte mi za zlé, ale chystáte sa presne urobiť to prečo už veľa áut takýchto vymrelo - ja keď vidím inzerát typu: papierovo 250D, dnu je 300TD a podobne, rovno zavieram a veru vždy sa ich pár nájde. Mhlavaty sa Vám dobre snaží vysvetliť aby ste to nerobili, originalita týchto áut sa cení, žiadne prerábky tu hodnotu nebudú mať - jedine pre gadža čo chce ťahať na prívese cement, lebo šak 300 lepšie vládze...ale ten asi nemá veľmi šajnu čo je to mať veterána, ten ho potrebuje len zodrať na kosť, a potiahnuť rozpílený do šrotu hneď potom ako auto vypýta viac ako 100€ .... ešte raz, nenavážam sa do Vás len sa Vám snažím otvoriť oči, nakoľko ak je to auto náhodou naozaj top stav, tak by ho bola hoc aj pomalého s 55kW ozaj škoda... je jedno či by ste tam dal 250, 300 alebo 250TD 300TD, už to originál proste nebude, osobne by som sa popozreal po nejakých inzerátoch v SR, niečo sa tam nájde, hoci ja už pre seba hľadám vyše 2 rokov, ale na SR je to totálna bieda, hlavne je problém nájsť nedotknutý kus (niečo by Vám to už malo napovedať), takže som sa zmieril s tým že budem musieť priniesť z DE...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Som rád za rovnaký názor.Originál je hodnota,a rastie každým rokom a cení sa práve tá absolutná originalita.V plnom originále je velmi cené už úplne všetko čo má cca 40 rokov a viac,cukríkový stav a plná originalita je velmi cenená a môže to byť sraniva 1000 MB vyrobená v stotisícoch kusov. Teraz sa kopec ľudí chytá za hlavu čo za 2 tisícky šrotovného od jebn...tých magorov nechali svoje poklady zošrotiť.Darmo,daj slovákovi "zadarmo" dva haliere a kopne tri krát gól do vlastnej brány...viď elektro "nákup" čo prebehol
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Xy
Naposledy upravil/-a trucker694 v 27.12.2019 19:12, upravené celkom 1 krát.
zeon
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 04.03.2010 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zeon »

66QUTTRO,čo ste napisal mi vela dalo , a uvedomil som si že nič nebudem robit len sa starat ako treba,,ostane tam 200 D,o aute spominal ste že SK auto rozdrbane tak v 2011 posledna prehliadka v mercedese v rakusku od 2015 je auto na SK,v 2018 ja som ho kupoval od jedneho pedanta,predať ho nechcem,,a bude take ako je tato diskusia na fore mi dala dosť.dik za rozumne rady
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

V niektorých témach moderátorovi vadí ak odpovede nie sú k otázke zadávateľa, ale sa snažia otvoriť mu oči. Tu to robí priamo ten spomínaný moderátor. A dokonca to zadávateľovi pomohlo. Dúfam, že si z toho moderátor vezme ponaučenie...

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 45 neregistrovaných