Mercedes - vyfukove plyny

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pitr100
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 06.10.2009 10:58
Zdieľať na Facebook

Mercedes - vyfukove plyny

Príspevok od používateľa pitr100 »

Zdravim, chcel by som sa opytat, preco mi ide z vyfuku viac plynov teraz v zime, ako pred tym, je to tym, ze je pod nulou, alebo mam niejaku chybu s autom, vsimol som si to teraz, lebo ked stojim, tak to pekne kuri hm.Po nastartovani nic nie je vidiet, no pri jazde je to vidiet ked stojim na krizovatke, je to normalne, ci by som mal s tym nieco robit?? Motor je 2,2, 122ps diesel. Vopred vsetkym dakujem.
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

A ty si si nikdy nevsimol ze ked vydychujes horuci vzduch z ust v zime tak sa ti pari z ust lebo ta vzdusna vlhkost skondenzuje?
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Zdravim, chcel by som sa opytat, preco mi ide z vyfuku viac plynov teraz v zime????????????????????????? :-\ :40bd:
Nie si nahodou blondín-a? :28b7:
pitr100
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 06.10.2009 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pitr100 »

patko1 napísal:Zdravim, chcel by som sa opytat, preco mi ide z vyfuku viac plynov teraz v zime????????????????????????? :-\ :40bd:
Nie si nahodou blondín-a? :28b7:[/quoPredstav si, ale nie som blondin. Keby to dymilo tak ako ostatne aut, tak sa nepytam ani slovo, ale dymi to trochu viac ako by malo, preto som sa opytal a cakal som, ze mi niekto povie, kto ma podobny problem, resp. chcel som vediet ci to motory ako mam ja robia.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

a čo keby si tak napisal aj niečo k veci? že ti to dymí viac už vieme. Dymí ti to viac a na bielo? na čierno? na ružovo? alebo je to len para? štiplavý dym alebo? či máš medveda TD alebo CDI? či si mysliš ze ti tu dakto napíše a zdiagnostikuje že prečo ti napriklad 20ročný 2.2d mercedes v zime dymí viac? Dufam že ak máš napriklad 20ročný mercedes tak neporovnaváš na semafore dymivost s novym autom s dpf filtrom :-\
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no pokial ti to nezerie vodu olej tak to mas dobre.dymivost niekedy sposobuje aj kvalita paliva.
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

Ked vecer odstavis auto tak sa ti na horucom vyfukovom potrubi skvapalni vzdusna vlhkost z okolia a ta tam potom namrzne, ked potom rano auto nastartujes tak sa zda ze dymi ale ono nedymi ale pari a robi to pomerne dlho pretoze ten lad namrznuty vo vyfuku sa musi rozpustit zohriat odparit a to kompletne takze ti do bude dymit aj po tom ako mas motor zohriaty na prevadzkovu teplotu kym neni vyfuk suchy.

Samozrejme cim starsie auto tym dlhsie pretoze korozia vyfuku zvacsi jeho merny povrch z vnutra a tym padom sa v nom drzi aj viac vody a vlhkosti.

Ked mas vyfuk zhnity tak ti to bude robit stale pretoze ta vlhost sa dostava priamo z vonkajsej strany vyfuku dovnutra pocas jazdy...

Ja mam pomerne nove auto s DPF filtrom a dymi tiez a vela, vobec to neriesim, na emisnej namerana hodnota dymivosti bola 0,00
Norbicek
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 15.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Norbicek »

Zdravým páni. Ja mám tiež Mercedes E 320 CDi r.v. 2002 po naštartovaní hlavne v zime strašne sa parí z výfuku a ide z nej trocha štipĺavý smrad. Ten smrad može sposobovat aj vadný alebo zanesený EGR ventil?
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 53 neregistrovaných