Mercedes Sprinter 315 cdi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mato1ifc
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 12.04.2009 23:57
Zdieľať na Facebook

Mercedes Sprinter 315 cdi

Príspevok od používateľa mato1ifc »

Zdravím všetkých Mercedesákov, chlapi podelte sa o vaše skúsenosti s týmto autom... ide o model 2006 a vyššie, 315 CDI 110 KW/150 HP prevedenie maxi 14 kubíková skriňa. Jazdil som s ním, ale málo tak to neviem tak ohodnotiť... ide mi hlavne o spolahlivosť, spotrebu, čo to ohladom servisu, kilometre a tak. Jazdil som už veľa dodávok ale žiadna nebola taká pohodlná a obratná v meste. Jazdiť by jazdila asi 65% mesto a 35% mimo mesto... Ďakujem za každú odpoveď
gogo111
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 30.01.2008 20:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gogo111 »

ako sa k tomu budeš správať tak sa ti to vráti.
je pravda že nevydržia tolko čo staršie tipy.
aapalo
Príspevky: 285
Dátum registrácie: 03.01.2008 12:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aapalo »

My sme mali vo firme, ale 313 cdi a boli fajn. Síce po kúpe sa zo 4 pokazili 3 ale keď sa vychytali muchy tak to jazdilo stále. Robili sme na nich cca 160000 km za rok a s motorom nikdy nič nebolo. Videl som aj také, čo mali za 3 roky 700000km.. Hrdzavelo to ale riadne, museli prelakovať skriňu v záruke, naložené na dialku to žralo okolo 11-12 litrov, trošku viac to žralo olej. Myslím, že dobrá volba, pohodlie najlepšie z dodávok...
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

MB Sprinter 315 je jedna hrôza celkovo su tieto Sprinteri najhoršie dodavky aké kedy len MB vyrobil

čo sa tyká jazdných vlastnosti a pohodlia je to jedna basen ale spoľahlivosť je strašná a tak isto protikorozna ochrana je niečo strašne

krásne referencie by ti vedela dať firma Vie..r ( názov ma taký ako to čo pohana plachetnice )

to je aj jej hlavny argument prečo prechádza na Renaulty Master

Inak ak človek sleduje napr. tu na autobazáre inzeráty dosť často sa objavujú Sprinteri s fatalonou závadou motor ( zadretý prevažne 3 valec - to iste ako napr. motor od Renaultu 2,2 DCi )

najčastejšie zavady :

- zadretý motor
- rozpadnutý kardan ( chyba od výroby MB aj VW to statočne
ignoruje odíde pri maxi verzi tak okolo 40 000 - 80 000-km
- filter pevných častíc do 80 000-km s nim mal každý problém koho poznám
- hniloba na aute po 2 rokoch !!!!!
- pri maxi 7 paletovej problém zo zadnými a bocnymi dverami pri max záťaži sa auto kruti niekedy sa otvárali dvere počas jazdy bolo nutne ich pravidelne nastavovať a pre istotu isti sťahovacím pavúkom
- váha vzduchu

celkovo po každom turnuse ( 10 000-km ) sa na aute niečo pokazilo

jedine plus je záruka na to auto 6 rokov a po novom aj 500 000-km na motor ktorý sa vymení behom toho tak 3-4 krat :-D

je to také iste blato ako VW Crafter 2,5 TDi som zvedaví na referencie aké budu na tie nove 2,0 TDI čo do toho začali pchať namiesto 2,5 tdi

ako nový Sprinter si radšej kup starý MB Sprinter 308 - 312 a budeš spokojnejší aj napriek tomu že bude mať 900 000-km a 15 rokov za sebou !!!! a to myslím úprimne vážne ba dokonca poznám firmu čo tak spravila a ďalšie firmy a živnostníkov čo za starým dobrým Sprinterom smútia že ho nahradili novím

nechápem ako automobilka ktorá mala také dobre meno mohla vypustiť taký odpad ako je new Sprinter

prajem šťastnú ruku pri výbere dodavky a skus konkrétne spýtať ludi čo máju dočinenia s new Sprinterom . Je to sňať najkrajšia dodávka mal som ju ako jazdenu možnosť kúpiť ale mam z nej strach ako zo smrti keďže ozaj nikoho v okolí nepoznam čo by s nou bol spokojný .

ja mam momentálne Citroen Jumper ma 440 000-km a okrem spínacej skrinky ( zadrháva sa kľuč ) som strašne spokojný .
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

dám ešte typ na recenzie :
MB Sprinter : http://autorecenze.centrum.cz/car_list. ... 356&yd=off
VW Crafter : http://autorecenze.centrum.cz/car_list. ... 835&yd=off

takto vyzerá Crafter po 3 zimách : ( klík na odkaz pre zobrazenie obrázka )
http://imageshack.us/photo/my-images/3/ ... e0575.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/69 ... e0577.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/16 ... 0576p.jpg/

by ma zaujímala aj fotka spod toho plastu na dverách
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Laci LK napísal:filter pevných častíc je tiaž riadny omyl: prvý krát menený na mojej 318-.ke pri 300t. a druhý krát spolu s katalyzátorom a čidlami pri 700t. km.
Veď to je slušný výkon, nie? Čo by za taký majitelia niektorých osobákov dali...
mato1ifc
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 12.04.2009 23:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato1ifc »

Chlapy, díky moc za odpovede
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných